Za nim zajmiesz się oczyszczaniem wątroby zawsze pamiętaj o oczyszczeniu w pierwszej kolejności nerek.
http://izla.pl/blog/artykul/1832/choroby-nerek-naturalne-sposoby-ich-oczyszczania
Niektóre zewnętrzne objawy zanieczyszczonej wątroby:
✓ pojawienie się na ciele piegów, znamion brązowych i brodawek;
✓ brązowe plamy przy korzeniach włosów;
✓ zimna i wilgotna skóra ciała i rąk;
✓ zabarwiony na żółto spód języka;
✓ brak możliwości zrobienia prawą nogą kroku takiej samej długości jak lewą;
✓ wybudzanie się w środku nocy;
✓ uczucie sztywności stawów.
Profilaktyka:
✓ zmniejszyć ilość spożywanych posiłków;
✓ nie jeść śniadania;
✓ spożywać więcej gotowanych warzyw (30-40%) od ogólnej ilości posiłków na dobę;
✓ zimą należy jeść więcej kiszonej kapusty;
✓ jeść więcej żywności probiotycznej np surowy bio kefir, jogurt;
✓ spożywać wszystko świeżo przygotowane (nie jeść posiłków podgrzewanych lub z poprzedniego dnia);
✓ pić i starać się przygotowywać posiłki na tzw. wodzie strukturalnej;
✓ mniej złości w sobie i wobec innych (emocje są bardzo destrukcyjne dla wątroby).
METODY MIĘKKIE
Wariant 1. Oczyszczanie wątroby sokami warzywnymi;
✓ pić rano, w porze obiadowej i wieczorem 1/2 szklanki gorącej wody, do której należy wycisnąć sok z 1 cytryny;
✓ pić w ciągu dnia 3-4 razy po jednej szklance mieszanki soków z marchwi, z buraka i ze świeżego ogórka, w proporcji 10:3:3 (w ilości 230 g + 75 g + 75 g).
Można zastosować inny zestaw: marchew 270 g, seler 130 g, pietruszka 60 g. Kurację należy kontynuować przez 2 tygodnie. W pierwszym roku przeprowadzać 4 kuracje po 14 dni co 3 miesiące, następnie raz w roku. Pozwala to nie tylko rozpuścić kamienie, ale i wyczyścić przewody wątroby i pęcherzyka żółciowego. Kurację należy stosować najlepiej latem i jesienią.
Wariant 2. Oczyszczanie igliwiem.
Wziąć 5 stołowych łyżek igliwia sosny lub świerku, drobno posiekać, zaparzyć wrzątkiem 0,5 litra i gotować 10 minut na małym ogniu. Przecedzić i wlać do termosu. Pić w ciągu dnia małymi łykami o dowolnej porze. Wywar należy robić codziennie świeży. W trakcie tej kuracji mocz będzie mętny i zabarwiony na różne kolory. Kiedy mocz wróci do normalnego zabarwienia (kolor jasnego piwa), kuracja powinna być zakończona. Kurację należy przeprowadzać w lutym, marcu i kwietniu.
Wariant 3. Oczyszczanie kwasem buraczanym
Weźcie trzy świeże buraki średniej wielkości. Dobrze je umyjcie, pokrójcie na male kosteczki, wsypcie do 3-litrowego słoika. Do słoika dodajcie dwie łyżki stołowe białej mąki, 500 gramów cukru. Przykryjcie słoik przeźroczystą szmatką i odstawcie w ciemne miejsce, w temperaturze pokojowej na dwie doby. Dwa razy dziennie przemieszajcie zawartość słoja.
Do tej masy dodajcie 700 gramów rodzynków bez ogonków, cztery szklanki cukru, pół szklanki wody i postawcie na siedem dób, mieszając raz na dobę. Następnie wszystko przecedźcie i otrzymacie jeden litr kwasu buraczanego. Na cykl oczyszczenia potrzeba trzy litry kwasu buraczanego.
Pijcie po łyżce stołowej trzy razy dziennie na pół godziny przed jedzeniem. Postępujcie tak, dopóki nie wypijecie trzech litrów. Przerwa trzy miesiące i znów powtórzyć.
Znawcy twierdzą, że po roku wątroba całkowicie się oczyszcza i zdrowieje.
Od siebie dodam, że komponenty kwasu buraczanego sprzyjają normalizacji pobudzonej zasady życiowej „Żółci”, która powoduje różnorodne zaburzenia wątrobowe i trawienne.
METODY TWARDE
Wariant 1. Picie oliwy z oliwek z sokiem z cytryny tzw płukanie wątroby
Skuteczność oczyszczenia wątroby zależy od całkowitego zastosowania się do przepisu i przeprowadzenia wszystkich etapów. Jest to tzw metoda twarda czyli pracochłonna i dla niektórych osób ciężka w realizacji.
• Wybierzcie 4 dni tak, aby oczyszczanie przypadło na sobotę i niedzielę. Trzy dni przedtem przejdźcie na odżywianie bezbiałkowe, wegetariańskie i ziołowe herbatki żółciopędne. W tym czasie pożądane jest picie jak największej ilości soku jabłkowego lub jedzenie kwaśnych gatunków jabłek. Codziennie wykonywać lewatywę.
Czwartego dnia
• O godzinie 15.00 należy połknąć 2 tabletki Allocholu lub innego środka żółciopędnego. Należy również przygotować 100-150 ml oliwy z oliwek, może być to również rafinowany olej roślinny. Jeśli macie możliwość, weźcie 100 ml soku z cytryny, borówki brusznicy lub żurawiny. Można ograniczyć się do samej cytryny. Zmieszajcie wszystko w 2 szklankach. Jeśli macie tylko jedną cytrynę, rozerwijcie ją na cząstki i połóżcie obok szklanek. Sokiem z cząstek cytryny „zapijcie” porcję mieszaniny. Podczas picia mikstury niekiedy pojawiają się nudności. Aby temu zapobiec, rozdrobnijcie ząbek czosnku i włóżcie do zamkniętego słoiczka: jeśli pojawia się potrzeba, powąchajcie czosnek, a wszystko minie.
• O godzinie 18.00 przyjmijcie 2 tabletki no-spy. jeśli macie podwyższone lub obniżone ciśnienie tętnicze, należy połknąć 1 tabletkę no-spy albo wcale – z powodu jej właściwości rozszerzania naczyń (no-spy nie wolno również używać przy jaskrze o wąskim kącie przesączania). Ponieważ podczas oczyszczania wątroby dochodzi do dużej utraty płynu wewnątrzkomórkowego razem z potasem, możliwe są przykre odczucia ze strony serca: trzeba pić gorącą herbatę z miodem, cytryną, wywary z suszonymi morelami i rodzynkami.
• O godzinie 18.30 weźcie 15 minutową kąpiel i dobrze się rozgrzejcie. Rozścielcie łóżko i dokładnie o 19.00 połóżcie się w nim, kładąc termofor na okolicę wątroby, po prawej stronie, w okolicy podżebrza, a po 10-15 minutach wy¬pijcie w 2-3 porcjach nieco podgrzanej mieszanki, uprzednio ją mieszając (niekiedy chorzy wypijają całą dawkę na raz). Podczas wykonywania zabiegu dobrze jest nie chodzić. Po 3-8 godzinach może pojawić się ból w okolicy prawego podżebrza. W takim przypadku połknijcie znów 2 tabletki Allocholu i 2 tabletki no-spy, wejdźcie do wanny, rozgrzejcie się całkowicie w ciągu godziny, a następnie poskaczcie lub podnosząc na palce, postukajcie piętami. Znów połóżcie się do łóżka. Nad ranem pojawi się chęć oddania stolca. Następnego dnia, niezależnie od tego, czy kamienie wyszły czy nie, około południa zróbcie zwykłą lewatywę. Może pojawić się przejściowe osłabienie. Zawartość jelita zbierzcie w miedniczkę, aby popatrzeć, co z was wyszło. Około godz. 15.00-16.00 powtórzcie wszystko, czyli zróbcie jeszcze jeden drenaż. Zabieg ten należy powtórzyć dokładnie za miesiąc, ale nie więcej niż 3 razy. W przyszłości zabieg należy wykonywać 1-2 razy w roku.
Niektórzy chorzy źle znoszą olej roślinny, a do tego w takiej dużej ilości, jak zalecają Małachow czy Siemionowa. Ponieważ świadomość troszczenia się o swoje zdrowie pojawia się w wieku dojrzałym, kiedy nagromadziło się już dużo chorób, to wypicie 200 ml czy więcej oleju stanowi ogromne obciążenie dla wątroby, układu sercowo naczyniowego i wydalniczego, co może doprowadzić do nieprzewidzianych reakcji (wstrząs naczyniowy, jeśli wcześniej były problemy z sercem, gwałtowne pogorszenie samopoczucia, itd.).
Z praktyki wynika, że jeśli macie ponad 40 lat albo tym bardziej ponad 50, to dawkę oleju należy ograniczyć do 100 ml, mieszając go ze 100 ml kefiru naturalnego lub zsiadłego mleka. Następnie mieszankę należy podgrzać, wymieszać i wypić. Nawet nie poczujecie, że pijecie olej. Taka ilość oleju razem z kefirem wykazuje działanie łagodzące cały proces oczyszczania wątroby, nie wywołując większego obciążenia różnych układów organizmu. Należy także uwzględnić, że im starszy wiek, tym mniej gorący powinien być termofor
Wariant 2. Innym sposobem czyszczenia wątroby, znanym z terapii dr Gersona, są lewatywy z kawy.
Kofeina zwarta w kawie pozwala na uwolnienie toksyn przez całkowite rozkurczenie i pobudzenie dróg żółciowych. Oto przepis: 3 łyżki stołowe kawy zalać 1 litrem wrzątku i gotować 20 minut na wolnym ogniu. Schłodzić do temperatury ciała i przecedzić. Podać lewatywę i starać się utrzymać około 4 minut. Stosować lewatywę 1-2 razy w tygodniu przez 3 tygodnie.
Ile razy trzeba czyścić wątrobę? Pierwsze czyszczenie jest najtrudniejsze, ponieważ organizm traci dużo sił. Zwykle jest wydalane dużo starej żółci, pleśni, białych nici, zielonych „koreczków”, ale kamieni może nie być. To nie oznacza, że oczyszczenie się nie udało. Po prostu wątroba jest silnie zanieczyszczona i podczas kolejnych oczyszczeń pojawiają się kamienie. Drugie oczyszczanie jest już łatwiej przeprowadzić. Powinno się ono odbyć po 3-4 tygodniach, następne raz na 3 miesiące. Po 5-7 oczyszczeniach można przeprowadzać kurację raz na rok, zawsze najlepiej wiosną.
Kawa stosowana musi być organiczna , w sklepach Internetowych można kupić specjalną kawę o lewatyw średnia cena to ok 320zł za 450g.
inna metoda sokowa
Post sokowy, oczyszczanie wątroby cz.1 Zanim zaczniesz
http://izla.pl/blog/artykul/1775
Przeczytaj także post sokowy cz 2 i cz 3
http://izla.pl/blog/artykul/1782/post-sokowy-oczyszczanie-wtroby-cz-2-wskazwki-przepisy
http://izla.pl/blog/artykul/1783/post-sokowy-oczyszczanie-wtroby-cz-3-zakoczenie-postu
• Dwutygodniowa dieta wspomagająca wątrobę.
Źródła:
Endoekologia zdrowia Iwan i Ludmiła Nieumywakin
Oczyszczanie organizmu Małachow
Minerały życia. Analiza pierwiastkowa włosa dr. n. med. Krzysztof Janusz Krupka
Leave A Reply