Post oznacza okres, podczas którego ogranicza się spożycie określonych rodzajów pokarmów, natomiast oczyszczanie organizmu jest równoznaczne z usuwaniem produktów odpadowych w wyniku poszczenia lub specjalnych procedur. Połączenie postu z oczyszczaniem jest bardzo skuteczną metodą leczenia, ponieważ pomaga ona przezwyciężać choroby przewlekle oraz regenerować i odmładzać starzejący się organizm.
Gwarantuje również długotrwałe zdrowie i minimalizuje ryzyko wystąpienia chorób grożących kalectwem. Niestety, poszczenie może okazać się dość nieprzyjemne, zwłaszcza dla początkujących. Powoduje bowiem uwolnienie toksyn i produktów przemiany materii zmagazynowanych w narządach i tkankach ciała. To może tymczasowo przeciążyć krew, wywołując bóle głowy i nudności. Aby ograniczyć nieprzyjemne skutki, należy zacząć od krótkich postów, które pobudzą wątrobę i nerki oraz będą utrzymywać pracę jelit. Nie należy nigdy pościć w przypadku niedowagi, silnego osłabienia czy też złego stanu zdrowia. W takiej sytuacji należy
wzmocnić swoje zdrowie poprzez stopniowe wdrażanie kroku 2, to znaczy Diety Wysokiej Jakości.
Już za pomocą samego tylko poszczenia można wyleczyć wiele przewlekłych chorób. U osób będących na diecie opartej na gotowanej żywności spożywanie przez pewien czas surowych pokarmów wywołuje efekt oczyszczający. Staje się on jeszcze silniejszy przy rygorystycznym ograniczeniu spożycia kalorii. Każdy spożywany pokarm powinien być lekkostrawny, świeży i organiczny, a co za tym idzie, charakteryzować się dużą witalnością i siłą życiową.
Zacznij od kilku jednodniowych postów, najlepiej raz w tygodniu, zanim spróbujesz postu trzydniowego. Potem zastosuj trzydniowy post raz w miesiącu.
Jeśli pracujesz w normalnych godzinach pracy, pierwszy dzień postu powinien wypadać w piątek. Drugi dzień przeważnie jest najgorszy. Oprócz tego powinieneś pościć raz lub dwa razy w roku przez siedem dni lub dłużej.
Zamiast serii ścisłych postów można przez dłuższe okresy spożywać surową żywność i urządzać ścisły post tylko okazjonalnie.
W przypadku przewlekłych chorób lub zaawansowanego wieku potrzeba oczyszczania jest oczywiście znacznie większa niż tylko w celu ogólnej poprawy zdrowia. Odzyskawszy dobre zdrowie i pozostając na dobrej diecie, można zmniejszyć liczbę okresów oczyszczania do jednego rocznie.
Warto także rozpocząć łagodny post w początkowym stadium przeziębienia, grypy lub innych chorób zakaźnych.
Im częściej pościsz, tym lepiej to na ciebie działa – stajemy się spokojniejsi i mamy lepsze samopoczucie.
Jeśli podczas poszczenia na języku nadal jest wyraźny nalot, a oddech o poranku ma silny zapach, to dowód na to, że wciąż jesteśmy przepełnieni. I odwrotnie, jeśli oddech i język są czyste rano organizm jest również względnie czysty i dalsze poszczenie nie jest już wskazane. Możesz wyszczotkować lub zeskrobać nalot z języka, na przykład przy pomocy ostrej krawędzi łyżki albo trzymać kilka kropli płynu Lugola lub mms/cdh w ustach przez około 10 minut.
Kilka dni przed dłuższym postem należy zacząć zmniejszać ilość spożywanych pokarmów, a ostatniego dnia najlepiej nie jeść ani mięsa, ani przetworzonej żywności. W ostatnim dniu przed postem najlepiej jeść tylko surowe owoce i warzywa. W taki sam sposób należy po upływie postu stopniowo zwiększać ilość spożywanego pokarmu, przy czym pierwszego dnia po poście jeść tylko surowe potrawy. Im dłuższy byt post, tym mniej można zjeść podczas pierwszego posiłku i tym dłużej musi trwać powrót do zwykłej diety.
Jabłka są dobrym sposobem na przerwanie postu na sokach.
Podczas postu wskazane jest picie dużej ilości płynów, zaś rano picie napoju z łusek nasion psyllium, płukanie jelita grubego, przeczyszczanie jelit lub zażywanie środków przeczyszczających (sól Epson). Ponadto nie należy się przemęczać. Jeśli poczujesz się słabo, odpocznij, a w razie konieczności po prostu poleź w łóżku. Aby zminimalizować nieprzyjemne objawy, spróbuj szczotkować skórę, ćwicz głębokie oddychanie, wychodź na słońce, pij dużo herbaty miętowej, zażywaj aktywności na świeżym powietrzu i często bierz prysznic.
Efekt oczyszczający podczas postu można zwiększyć, wykonując lekkie ruchy, takie jak praca w ogrodzie, spacery czy lekkie podskoki. To wielokrotnie przyśpiesza przepływ limfy w porównaniu z jej normalnym obiegiem. Dobry jest również delikatny masaż, a także odwrócenie ciała do góry nogami za pomocą na przykład pochylonej płyty albo jazda na rowerze w odwróconej pozycji.
Oczyszczanie wątroby okładami z olejku rycynowego
Skuteczność postu można dodatkowo zwiększyć przy pomocy okładów z gorącego olejku rycynowego zastosowanych i kilka dni przed postem i w jego trakcie.
Należy posmarować obszar wątroby (u dołu z prawej strony klatki piersiowej) oraz górę brzucha olejkiem rycynowym, zakryć kawałkiem sukna złożonym w kilka warstw, położyć na wierzch termofor i ogrzewać to miejsce przez jedną lub dwie godziny.
Z kolei przed snem należy wziąć 2 łyżki stołowe oliwy wstrząśniętej w słoiku z lecytyną, łyżeczką soli angielskiej (siarczan magnezu; MgS04) lub chlorku magnezu i rozcieńczonym sokiem z cytryny. Następnie należy od razu położyć się na plecach lub * na prawym boku. Z kolei ostatniego wieczora należy wziąć pół filiżanki oliwy.
Nazajutrz rano należy zażyć odpowiednią ilość środka przeczy szczającego, która wywoła właściwy skutek w ciągu kilku godzin. Olejek rycynowy pobudza odtruwające zdolności wątroby, oliwa powoduje opróżnienie pęcherzyka żółciowego i wydalenie rozpuszczalnych w tłuszczu toksyn z wątroby, sole magnezu relaksują pęcherzyk żółciowy, podczas gdy środek przeczyszczający szybko usuwa toksyny z wnętrzności. Ten sposób oczyszczania powoduje minimum dyskomfortu, który mógłby prowadzić do bólu głowy, nudności i osłabienia.
Oczyszczanie podstawowe
Program ośmiodniowego Oczyszczania Podstawowego został opracowany w celu oczyszczenia i dezynfekcji przewodu pokarmowego, wątroby oraz pęcherzyka żółciowego. W czystej postaci składa się on z dwóch części:
trzydniowej diety jabłkowej i pięciodniowego oczyszczania za pomocą psyllium.
Obie części programu można również stosować osobno, dieta jabłkowa pełni wówczas rolę krótkiego oczyszczania ogólnego, a oczyszczanie za pomocą psyllium najdoskonalszej metody detoksykacji przewodu pokarmowego.
Oczyszczanie przy zastosowaniu psyllium może okazać się najskuteczniejszym sposobem na usunięcie błon biologicznych, a wraz z nimi drożdżaków Candida i pasożytów. Jelita wypełniają się miękkim żelem, który stopniowo rozpuszcza lepki śluz ochraniający bakterie i pasożyty, a pod koniec oczyszczania wszystko zostaje usunięte w ramach wielkiego wypróżnienia.
Dieta jabłkowa. Przez pierwsze trzy dni jedz tyle jabłek, na ile masz ochotę (najlepiej organicznych). Zalecane są kwaśne odmiany, jak na przykład Granny Smith w Polsce Antonówka . Wieczorem stosuj okłady z olejku rycynowego, oliwę, sól angielską lub chlorek magnezu i rozcieńczony sok z cytryny jako program Oczyszczania Wątroby.
Następnego ranka po pierwszym wypróżnieniu możesz zobaczyć setki kamieni żółciowych, to znaczy małych zielonkawych kulek różnej wielkości przypominających wosk unoszących się na powierzchni wody. Jeśli jednak tkwią one głębiej w wątrobie, mogą wyjść dopiero po drugim lub trzecim oczyszczaniu.
Aby zminimalizować nieprzyjemne reakcje jak bóle głowy, nudności i inne dolegliwości gastryczne zaleca się przed śniadaniem brać czosnek z silnym środkiem przeczyszczającym lub czosnek i lewatywę.
Czyli pierwszą rzeczą, jaką należy robić rano od drugiego do czwartego dnia, jest picie szklanki wody zmieszanej ze zgniecionym ząbkiem czosnku i solami magnezu. Należy rozgnieść ząbek czosnku wrzucić do niewielkiej ilości wody i wypić a następnie napić się schłodzonego napoju i jeszcze trochę wody. Jako środek przeczyszczający możesz użyć płaskiej łyżeczki soli Epsom rozpuszczonej w szklance wody smak gorzki, ale skutecznie działa.
Oczyszczanie za pomocą psyllium (łuski babki płesznik) może być realizowane jako niezależny pięciodniowy program lub część Oczyszczania Podstawowego, w przypadku którego od czwartego do ósmego dnia należy zastąpić jabłka świeżo wyciśniętymi sokami z warzyw z ewentualnym dodatkiem soku jabłkowego. Odtąd przestań zażywać rano sole magnezu (Epsom) i czosnek.
Pij sok raz na jakiś czas bardzo powoli. Co najmniej połowa soku powinna pochodzić z selera, trawy i zielonych liści. Dolej do niego taką ilość czystej wody, aby móc codziennie wypijać około 2 litrów rozcieńczonego soku. Dodatkowo można zrobić puree z garści świeżych liści za pomocą blendera o wysokich obrotach i wypić bez odcedzania. Jeśli nie możesz zrobić soku bądź nie masz świeżych zielonych liści, możesz jeść w określonych odstępach czasu niektóre zielone lub kwaśne odmiany jabłek albo surowe sałatki warzywne.
Co 3 godziny lub 5 razy dziennie bierz łyżeczkę łusek nasion psyllium razem ze środkiem bakteriobójczym i wodorowęglanem sodu (soda oczyszczona) . Rozpuść pół łyżeczki wodorowęglanu sodu w dużej szklance wody, dodaj środek bakteriobójczy i na koniec 1 łyżeczkę łusek nasion psyllium. Całość wymieszaj i natychmiast wypij, po czym popij większą ilością wody.
Jako środek bakteriobójczy polecam taki, który ma zdolność przenikania przez błony biologiczne, na przykład posiekany czosnek, imbir, około 5 kropli płynu Lugola, niezakwaszony mms lub cdh. Jod molekularny posiada dodatkowo tę zaletę, że pomaga skraplać lepki śluz. Można używać wyżej wymienionych środków na przemian.
W czasie kuracji nie należy świadomie starać się wywoływać wypróżnień. Ostatniego dnia spożywania soku, przed snem, a także następnego dnia rano weź i łyżkę stołową soli magnezu rozpuszczonych w wodzie albo tyle środka przeczyszczającego, aby sprowokować silne wypróżnienie. Około 30-60 minut później należy wziąć dużą dawkę probiotyków. Jeśli nie masz czasu lub energii na pełne oczyszczanie, możesz wrócić do normalnej diety i resztę wy-konać w innym czasie.
Często wydalane są długie włókna, gęsty śluz oraz części sprasowanej masy wyglądające jak odcinki jelit. Są to kryjówki drożdżaków Candida, pasożytów i bakterii powodujących stany zapalne jelit. Urozmaicanie diety powinno następować powoli i stopniowo, jednocześnie można wykonywać testy alergiczne.
Jeśli dyskomfort podczas oczyszczania w postaci wzdęć lub innych problemów jelitowych staje się zbyt uciążliwy, należy wziąć środek przeczyszczający lub zrobić lewatywę, aby wypłukać wszystko na zewnątrz, i spróbować ponownie później. Kurację należy kontynuować przez dłuższy czas, stosując umiarkowane ilości środków przeciwdrobnoustrojowych.
Istnieje wiele możliwych odmian Oczyszczania Podstawowego.
Na przykład, jeśli nie masz sokowirówki, możesz nadal spożywać jabłka albo jeść małe surowe sałatki wraz ze zmiksowanymi liśćmi. Jeśli nie możesz zdobyć organicznych jabłek, ale masz dużo dobrej trawy i warzyw do wyciskania z nich soku, możesz wydłużyć kurację sokową z 5 do 8 dni, ale stosuj wówczas także okłady z olejku rycynowego, oliwę, czosnek, sole magnezu i bakterie acidophilus do czwartego dnia, a później kurację na bazie psyllium.
Inną możliwością, dobrą w przypadku podwyższonego ciśnienia krwi i zwapnień, jest spożywanie rozcieńczonego świeżo wyciśniętego soku z cytryny zamiast soku warzywnego, a nawet w miejsce jabłek zalecanych w pierwszych trzech dniach oczyszczania. Jednak w ciągu ostatnich 5 dni należy stosować także psyllium.
Ogólnie rzecz ujmując, należy rozcieńczać 1/10 soku z cytryny w 9/10 czystej wody. Warto dodawać też spirulinę. Opcjonalnym dodatkiem jest bentonit, sproszkowana silnie absorpcyjna glina. Pomaga ona usuwać płytki lub stare powłoki ze ścian jelita grubego i wchłania toksyny. Zażywając psyllium, za każdym razem dodawaj i łyżeczkę sproszkowanego lub i łyżkę stołową ciekłego bentonitu (glinka).
RÓŻNE METODY OCZYSZCZANIA
1) Przez pierwsze 3 dni postu polecam wszystkim, z wyjątkiem osób bardzo wrażliwych, jabłka, najlepiej zielone lub kwaśne odmiany. Próbuj zdobyć jabłka niepryskane, a jeśli ci się nie uda, obierz lub umyj starannie w ciepłej mydlanej wodzie te, które masz, a potem dobrze je opłucz.
Nie spożywaj woskowanych skórek. Jedz tyle jabłek, na ile masz ochotę – generalnie im więcej, tym lepsze wypróżnianie. Post na jabłkach jest zwykle dobrze tolerowany przez organizm i nadaje się również dla dzieci.
2) Post na świeżo wyciskanych sokach warzywnych jest nieco trudniejszy, ale na ogół dobrze tolerowany. Zaleca się spożywać dużo soku z zielonej trawy, liści i selera, dosmaczanego sokiem ze słodkich warzyw, takich jak marchew, buraki lub dynia, ewentualnie jabłkami i imbirem. Taki sok można rozcieńczyć taką ilością wody, aby móc wypijać 2-3 litry dziennie. Jeśli jesteś dość wrażliwy, ogranicz ilość słodkich soków i spożywaj zamiast nich więcej zmiksowanych świeżych liści.
3) Osoby bardzo wrażliwe, słabe lub z niedowagą powinny przez 1-2 tygodnie spożywać gotowaną łuskaną czerwoną soczewicę lekko przyprawioną solą i oliwą, a najlepiej i łyżką stołową nie- ogrzewanego mielonego siemienia lnianego. Dodatkowo można jeść komosę ryżową i nasiona szałwii hiszpańskiej. Nie trzeba jeść pełnych posiłków, wystarczy kilka łyżek, gdy poczujesz się głodny. Żuj wymienione pokarmy bardzo powoli. Po kilku dniach możesz dołączyć także gotowane warzywa. Przestrzegaj tej diety, a przez krótki okres jedz tylko surową żywność.
We wszystkich przypadkach należy miksować świeże zielone liście i wypijać je bez odcedzania. Podczas oczyszczania możesz przyjmować dodatkowo zielone proszki proteinowe, takie jak spirulina, chlorella (z rozerwanymi ścianami komórkowymi) czy trawa jęczmienna lub pszeniczna w proszku. Dodawaj je do odpowiednich płynów i stosuj niezależnie od innych oczyszczających pokarmów lub soków.
4) U osób niewrażliwych doskonale sprawdza się trzydniowy post na soku z cytryny, szczególnie w celu poprawy funkcjonowania wątroby i poziomu cukru we krwi. Zaleca się go również w przypadku nadwagi, wysokiego ciśnienia, problemów z układem sercowo-naczyniowym oraz cukrzycy. Pomaga oczyścić wątrobę i tętnice ze złogów tłuszczu oraz zwapnień. Jest to również dobry sposób na przywrócenie wrażliwości na insulinę lub normalizację regulacji cukru we krwi
Około 10-12 razy w ciągu dnia wypijaj szklankę wody lub herbaty ziołowej z dodatkiem świeżego soku z cytryny (w stosunku 1/9 soku i 8/9 wody lub 2/11 soku i 9/11 wody). Można dodać do niego małą ilość świeżego soku z grejpfruta lub pomarańczy (albo zjeść te owoce, nie wyciskając z nich soku). Po jakimś czasie można przedłużyć ten post do siedmiu dni.
Będzie to bardziej skuteczne, jeśli połączysz post na soku z cytryn z programem sanitacji jelitowej:
pierwszą rzeczą rano jest wypicie szklanki wody z łyżką soli Epsom lub chlorku magnezu i zmiażdżonym czosnkiem pół godziny później zażyj probiotyk. Jeśli nie można użyć soli magnezu i czosnku, zamiast tego wymieszaj łyżeczkę łusek psyllium (babka płesznik) w dużej szklance wody raz lub dwa razy dziennie, aby zapewnić szybki przepływ w jelitach.
Kwas cytrynowy reaguje z kwasami tłuszczowymi w celu wytworzenia energii. Tak długo, jak masz depozyty tłuszczowe, możesz żyć na soku z cytryny. Nie jest to dziwne, gdyż zasadniczo całe nasze pożywienie jest wewnętrznie przekształcane w kwas cytrynowy, zanim zostanie przekształcone w energię. Aby jednak całkowicie przekształcić kwas cytrynowy w energię, musi on zareagować na produkty rozkładu kwasów tłuszczowych ( Metabolizm Energii Komórkowej).
4a) Delikatniejsza procedura pozwala kontynuować normalną zdrową dietę, ale każdego dnia przyjmujesz mieszaninę czosnku i cytryny. W blenderze zmiksuj :
około 30 obrane ząbki czosnku, 5 bio cytryn z skórą (pocięte na mniejsze kawałki) i trochę dodatkowej wody. Po zmieszaniu spłucz blender większą ilością wody, a uzyskaną mieszaninę doprowadź do wrzenia w niemetalicznym naczyniu. Gdy ostygnie, odcedź ją , przelej do butelki i przechowuj w lodówce. Staraj się mieć około 1 litra płynu, im bardziej kremowy będzie tym lepiej.
Zażywaj ok 30 ml mieszaniny raz lub dwa razy dziennie z posiłkiem przez 3 tygodnie. Można ją kontynuować do poprawy funkcjonowania naczyń krwionośnych. Za jakiś czas możesz ponownie przeprowadzić kurację. Kontynuuj, ją dopóki tętnice będą czyste.
Alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie pół cytryny i ząbek czosnku zmiksowane i spożyte na raz zamiast 30 ml powyższej mieszaniny.
5) Kuracja winogronowa. Winogrona są dobrze znane jako lekarstwo na raka, ale również na chorobę naczyń wieńcowych i inne przewlekłe stany. Jedz około 1 kg winogron dziennie podzielonych na kilka porcji, aby uniknąć silnego wzrostu poziomu cukru we krwi. Wrażliwe osoby mogą dodatkowo stosować wodorowęglan (soda oczyszczona), jeśli winogrona powodują nadkwaśność. Kurację należy kontynuować przez nie więcej niż 6 tygodni.
Najlepsze są czarne winogrona, a jeśli nie można ich kupić, należy zastąpić je fioletowymi lub czerwonymi. Niestety, obecnie trudno jest zdobyć niepryskane winogrona. Jeśli nie masz wyboru, umyj je dokładnie w ciepłej mydlanej wodzie i dobrze opłucz.
Jeśli jesteś wrażliwy na pleśnie, mocz winogrona w rozcieńczonym nadtlenku wodoru lub w roztworze boraksu albo wystaw je na działanie promieni słonecznych, a przed zjedzeniem dobrze opłucz.
Podczas dłuższego oczyszczania możesz realizować różnorodne rodzaje postów.
Na przykład zacznij przez kilka dni jeść tylko soczewicę i warzywa, później samą surową żywność, potem same jabłka lub winogrona, a na koniec zacznij pić tylko soki. Następnie powtórz tę sekwencję w odwrotnej kolejności, jedząc przez kilka dni tylko owoce, później surową żywność, a potem rośliny strączkowe i warzywa, po czym wróć do normalnej diety.
Cały okres oczyszczania może trwać kilka tygodni lub nawet miesięcy i składać się z wielu powtórzeń powyższych sekwencji.
Przy ostrych infekcjach spożywaj głównie świeże owoce, sałatki, buliony i sok warzywny, aż twój stan zdrowia ulegnie poprawie i wróci ci apetyt. Dodatkowo należy starać się wypróżniać przynajmniej raz dziennie, stosując przeczyszczanie jelit, płukanie jelita grubego (hydrokolonoterapię), lewatywę lub środki przeczyszczające.
Jeśli podejrzewasz, że twój organizm jest przeciążony chemikaliami lub zdolność twojej wątroby do detoksykacji jest ograniczona, powinieneś pościć w łagodny sposób. Należy dostarczać ciału dużo siarki z cebuli i innych bogatych w nią warzyw, surowe żółtka jajek, msm oraz ewentualnie aminokwasy cysteinę i metioninę. W przypadku nieprzyjemnych reakcji na siarkę stosuj molibden . Regularne oczyszczanie zyskuje na znaczeniu, im jesteśmy starsi i mniej aktywni fizycznie.
Płukanie olejem. Toksyny rozpuszczalne w tłuszczach mogą być usunięte, zanim dotrą do wątroby. Jako pierwszą rzecz rano należy wziąć duży łyk lekkiego oleju, na przykład słonecznikowego lub z pestek winogron (najlepiej przechowywanego w szklanej butelce) i płukać nim usta przez dziesięć do dwudziestu minut, a następnie wypluć go (ale nie do zlewu, ponieważ może się zatkać). Przepłucz usta kilka razy ciepłą wodą. Powtarzaj tę czynność przez kilka miesięcy.
To płukanie ma szczególne znaczenie, gdy układ limfatyczny jest przepełniony, co jest powszechne przy raku i innych chorobach przewlekłych. Przydaje się również w przypadku problemów zdrowotnych w obrębie głowy i szyi oraz problemów stomatologicznych.
Płukanie wodą destylowaną. Z kolei destylowana lub zdemineralizowana woda może być wykorzystywana do odfiltrowywania toksyn rozpuszczalnych w wodzie. Rano i wieczorem przed snem napełniaj filiżankę wodą destylowaną. Nabierz jej część do ust i przemieszczając ją w nich, płucz je przez około dwie minuty. Następnie wypluj ją i powtarzaj tę czynność aż do opróżnienia filiżanki.
Problemy ze śluzem
Dwa główne czynniki powodujące problemy ze śluzem to wrażliwość na laktozę i pleśnie. Zwykle oba te problemy występują razem u osób podatnych na przeziębienia, grypę, katar sienny lub cieknący nos, a także przy zatkaniu lub zapaleniu zatok, problemach z uszami lub słuchem, w tym przy szumie i „kleju” w uszach, jaskrze, schorzeniach gardła i płuc oraz astmie.
Oprócz zwalczania drożdżaków Candida oraz ograniczenia spożycia laktozy i kontaktu z pleśniami możesz wypróbować następujące metody.
Na katar sienny oraz problemy z nosem i zatokami
Rozpuść 1 łyżeczkę soli razem ze szczyptą soli magnezu w 1 litrze ciepłej wody. Dodaj także środek grzybobójczy, taki jak rozcieńczony dmso , kroplę olejku z drzewa herbacianego lub i łyżeczkę 3-procentowego nadtlenku wodoru (woda utleniona) . Wciągnij to przez nos, po kolei do każdej dziurki i na koniec wypluj.
Innym sposobem na oczyszczenie zatok jest klęknięcie, niskie pochylenie głowy i głośne chrapanie i parskanie tylną częścią nosa, a następnie wyplucie śluzu. Wykonuj to ćwiczenie przez 10 minut.
Spróbuj też robić ciepłe okłady z olejku rycynowego na zatoki oraz wykonywać okrężne ruchy głową i szyją. Usuń też wszelkie plomby amalgamatowe i martwe zęby.
Kuracja cukrowa. Weź do ust łyżeczkę drobnego cukru, potrzymaj go w nich, aż się rozpuści, po czym wypluj go i weź następną łyżeczkę. Wykonuj tę czynność przez jedną lub dwie godziny i powtarzaj przez kolejne dni lub tygodnie, jeśli zachodzi taka potrzeba. Cukier odciąga śluz rozpuszczony w płynie limfatycznym i stopniowo oczyszcza przestrzenie w głowie. W ten sposób można pozbyć się przeziębienia w ciągu kilku godzin.
Neti jest skuteczną metodą wywodzącą się z jogi służącą do płukania zatok. Pojemniki do neti są dostępne w większości ośrodków jogi, ale można korzystać także z dzbanka do kawy lub czajniczka z cienkim dzióbkiem, a nawet z urządzenia do irygacji.
Napełnij pojemnik lekko ciepłą i lekko osoloną wodą. Pochyl się nisko nad umywalką z głową zwróconą w bok, włóż dzióbek pojemnika do wyżej usytuowanej dziurki nosa i wlewaj do niej wodę. Woda przepłucze zatoki i wypłynie przez dziurkę znajdującą się niżej.
Po zużyciu połowy wody obróć głowę na drugą stronę i wprowadź wodę do drugiej dziurki w nosie. Na koniec zatkaj po kolei każdą z dziurek i silnie wydmuchaj nos, aby pozbyć się resztek wody z zatok.
Klepanie po plecach pomaga przy infekcjach i zatorach w płucach, zwłaszcza przy astmie i mukowiscydozie. Połóż się twarzą w dól na krześle albo na krawędzi łóżka bądź kanapy z głową zwróconą do podłogi. Poproś kogoś, żeby energicznie klepał cię po plecach płaską dłonią, a ty staraj się odkasływać i wypluwać rozrzedzoną flegmę. Warto wziąć wcześniej trochę jodu, choćby w postaci płynu Lugola. To pomaga rozcieńczyć i upłynnić śluz, co ułatwia jego wydalenie.
OCZYSZCZANIE ZA POMOCĄ PREPARATÓW
Oprócz oczyszczania polegającego na zmniejszeniu spożycia pokarmów, istnieje kilka środków ukierunkowanych na oczyszczanie poszczególnych układów.
Wątrobę można oczyścić za pomocą soku z cytryny, choliny, inozytolu, kwasu alfa-liponowego, N-acetylocysteiny, ostropestu plamistego, msm, trimetyloglicyny i witaminy C.
Szczególnie ważne są enzymy proteolityczne i fibrynolityczne, które oczyszczają naczynia krwionośne. Innymi środkami usprawniającymi krążenie krwi są dwutlenek węgla, pieprz cayenne, świeży czosnek i wyciąg z liści oliwnych (oleuropeina).
Trzy razy dziennie podczas posiłku weź jedną łyżeczkę sproszkowanego pieprzu cayenne popijając mała ilością wody, aby można było ją połknąć jednym łykiem. Następnie wypij trochę więcej płynu i zjedz coś. Pieprz doskonale nadaje się do przywracania zdrowia układu krwionośnego. Dr Christopher twierdził również, że ta metoda normalizuje ciśnienie krwi, a łyżeczka cayenne popita wodą szybko zakończy atak serca.
Metale ciężkie
Nagromadzenie w organizmie toksycznych metali ciężkich, zwłaszcza rtęci za sprawą plomb amalgamatowych i szczepień, stanowi główny problem w leczeniu wielu chorób. W celu zmniejszenia toksyczności należy stosować chelatację doustną. Do detoksykacji wątroby potrzebne są związki siarki. Jeśli nie są one dobrze tolerowane, należy brać dodatkowo molibden.
Jednym z najsilniejszych chelatorów metali jest kwas alfa-liponowy, który jest zdolny do przekraczania bariery krew-mózg i odciągania rtęci z komórek mózgowych.
Dobrymi środkami wspomagającymi są glina absorpcyjna, chlorella (z rozerwanymi ścianami komórkowymi), kolendra, DMSO, MSM, N-acetylocysteina, tiosiarczan sodu oraz witaminy C i E.
Pomocne mogą okazać się Protokół Eliminacji Neurotoksyn Klinghardta i łatwiejszy do stosowania Protokół Cutlera.
Kwas alfa-liponowy należy stosować przez 3 dni i 2 noce co 3 godziny w dzień i co 4 godziny w nocy. Procedurę należy powtarzać raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie. Dawki mogą wynosić od 1/4 do 1 mg na kilogram masy ciała.
Przy zażywaniu wysokich dawek witaminy C i innych chelatorów przestrzeganie ścisłego reżimu nie jest konieczne. Podczas procesu odtruwania problemy zdrowotne mogą tymczasowo ulec pogorszeniu.
Chelatację rtęci zaleca się stosować tylko wtedy, gdy drożdżaki Candida zostały już opanowane.
Źródło:
Walter Last- Proste metody przywracania zdrowia
Leave A Reply