Diety Przyroda i zwierzęta Zdrowie w praktyce Przepisy Lifestyle Dziecko/Ciąża Rak/Nowotór/Guz Podróże Pasożyty

Czereśniowe naczyniaki zwane też naczyniakami starczymi to czerwone kropki na skórze, które zawierają dużą ilość naczyń krwionośnych.

Mogą być bardzo małe mogą rosnąć większe.

Są uważane za bezbolesne i nieszkodliwe. Zabarwienie może być od czerwonego do fioletowego, często w kształcie kopuły i mogą być umieszczone na tułowiu, kończynach, twarzy, szyi, ale rzadko rękach.

Te zmiany skórne są niezwykle powszechne. Czasami mogą pojawić się jako skupiska rozszerzonych naczyń włosowatych na powierzchni skóry lub mogą pojawić się same.

Większość lekarzy i informacji medycznych uznałaby, że te zmiany skórne pojawiają się w późnej dorosłości. Jednak najnowsze statystyki podają, że 90% kobiet ma tą dolegliwość. Z tego odsetka osiemdziesiąt procent stanowią kobiety w wieku poniżej dwudziestu lat. Niestety, ten stan pojawia się obecnie u niemowląt i małych dzieci.

                                                           


Wyjaśnienie medyczne dla naczyniaków czereśniowych

Lekarze twierdzą, że pojawiają się bez żadnej szczególnej przyczyny. To "po prostu coś, co dzieje się na starość". Niektórzy lekarze uważają, że jest to uszkodzenie skóry przez słońce. A jeszcze inni, że jest to nieprawidłowość genetyczna.

Nie potrafią w pełni odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ten stan skóry ma miejsce.


Konwencjonalne leczenie medyczne

Wiśniowy naczyniak nie zagraża życiu, można by stwierdzi że stanowi problem kosmetyczny. Niektóre osoby mogą zdecydować się na leczenie niekiedy bolesne polegające na :

    Elektrochirurgia - wprowadzenie elektrycznej igły, która niszczy naczynia krwionośne i powoduje blizny
    Krioterapia - zamrażanie za pomocą spryskiwanego ciekłego azotu lub aplikowanie za pomocą wacika
    Waporyzacja laserowa - intensywna wiązka światła

Nie ma żadnej gwarancji, że którekolwiek z nich  trwałe usuną naczyniaki. Czasami potrzebne jest dodatkowe leczenie. Mimo to nie rozwiązuje to podstawowej przyczyny.

Wg medycyny naturalnej przyczyny naczyniaków czereśniowych to:

Zaburzenia czynności wątroby, przeszczep wątroby lub substancje chemiczne

Zmiany hormonalne lub ciąża

Toksyny i narażenie na działanie substancji chemicznych - Istnieją doniesienia o przypadkach pacjentów rozwijających wiele naczyniaków po kontakcie z metalami lub produktach zawierających bromek. Bromek jest związany z zaburzeniami równowagi hormonalnej i niektórymi dysfunkcjami endokrynologicznymi i można go znaleźć w niektórych pestycydach, dodatkach do żywności i produktach przemysłowych.

Prawdopodobnie z powodu ekspozycji na słońce

Dorośli powyżej 30 lat najczęściej rozwijają naczyniaki, a wiele z nich odkrywa, że ​​liczba rozwijających się naczyniaków wzrasta dopiero wraz z upływem 40. roku życia. Często obserwuje się naczyniaki czereśniowe na brzuchu, pierwsze naczyniaki,  później, inne mogą pojawić się wyżej tułowia. , na przykład na klatce piersiowej, a nawet na twarzy.

                                                                          

Inne spojrzenie na naczyniaki wiśniowe potwierdza teorię zatrucia bromem.

Ponieważ ekspozycja na bromek jest powiązana z rozwojem naczyniaków czereśniowych, możesz mieć większą szansę na tę chorobę skóry, jeśli często stykasz się z dużymi ilościami pestycydów rozpylanych na nieekologicznych uprawach lub syntetycznych produktach spożywczych zawierających takie rzeczy, jak bromowana mąka i / lub wzmacniacze tekstury.

Bromek jest również związany ze zmianami hormonalnymi i dysfunkcją tarczycy, co wykazano w badaniach wykazujących, że bromek może zmniejszać ilość jodku nagromadzonego w tarczycy, zmieniać proporcję między ilością jodu zatrzymanego w tarczycy i całkowitą ilością zaabsorbowanego jodu, i skrócić okres półtrwania jodu w tarczycy, który jest potrzebny do prawidłowej produkcji hormonów.  Niektórzy uważają, że zwiększenie spożycia jodu może pomóc w leczeniu powstawania naczyniaków.

Jedni stosują protokół suplementacji jodem inni się obawiają tej procedury.

Jeżeli należysz do drugiej grupy to bezpiecznym sposobem na poprawę zdrowia tarczycy bez nadmiernego spożywania jodu spożywanie większej ilości pokarmów z naturalnym jodem, takim jak warzywa morskie- algi glony wakame, spirulina, żurawina, bio łosoś, bio jajka, jogurt, suszone śliwki i truskawki.

                       Produkty bio organik                

 

Badania przeprowadzone przez dr. A. D. Cohena, E. Cagnanob i D. A. Vardya, pokazuje korelację pomiędzy zatruciem bromem a czereśniowymi naczyniakami. Wg nich Czereśniowe naczyniaki są spowodowane zatruciem bromem.

Tajemnicze czerwone kropki pojawiły się na ciałach naukowców po długotrwałej pracy z bromowanymi związkami.

Zatrucie bromem, przechowywane w tkankach tłuszczowych, jest halogenem. Jest to znany czynnik zakłócający, który zapobiega wchłanianiu jodu w organizmie.

Ciało próbuje przenieść toksynę z ważnych narządów ciała, przechowując ją w tkankach tłuszczowych i skórze, gdzie znajduje się "czerwone kropki".

Objawy zatrucia bromem. Może wystąpić jeden objaw lub kilka na raz:

    Mrowienie w dłoniach lub stopach
    Emocje mogą obejmować mrok, depresję, nadmierne emocje, niepokój bez powodu, drażliwość
    Pęknięcia języka lub jamy ustnej, pęknięte kącik ust, nieprzyjemne uczucie połknięcia lub suchość w ustach
    Zapach ciała lub nieprzyjemny zapach moczu
    Mgła mózgowa i letarg
    Ból głowy, problemy z zatokami
    Metaliczny smak w ustach lub suchość w ustach
    Bolące biodra lub nogi

    Skurcz jelitowy powodujący częste oddawanie moczu niezwiązane z infekcją, bólem nerek
    Zmiany w wizji
    Zaparcie lub biegunka

                                                                 

Niektóre produkty zawierające brom to:

   Mąka zwana również "mąką wzbogaconą"
    Niektóre warzywa mogą zawierać brom
    Inhalatory astmy
    Nowe meble, dywany, pościel, samochody, wykładziny
    Środki ogniouodparniające, zwłaszcza w odzieży dziecięcej
    Elektronika
    Zabawki
    Kosmetyki
    Kremy i płyny do trwałej i koloryzacji

Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby zmniejszyć narażenie na chemikalia, takie jak bromek:

Kupowanie produktów ekologicznych w jak największym stopniu.
Unikanie przetworzonych produktów zbożowych wykonanych z mąki wzbogaconej.
Nie picie napojów bezalkoholowych przechowywanych w aluminiowych puszkach lub plastikowych butelkach.
Unikanie używania domowych i osobistych produktów do pielęgnacji, które nie są organiczne, naturalne i wolne od dodanych chemikaliów.

Pranie 2 krotne np nowej odzieży, pościeli , pokrowców na materace czy innych nowych możliwych do wyprania rzeczy.
Unikanie agresywnych chemikaliów w przemysłowych środkach czyszczących i produktach chlorowych.
Porozmawiaj z lekarzem na temat stosowania leków, jeśli regularnie przyjmujesz którykolwiek z poniższych: inhalatory lub aerozole do nosa, leki na wrzody,
miejscowe środki znieczulające lub znieczulenia. One mogą zawierać brom.

                                                                            

Rozwiązanie - Detoksykacja ciała

Dr David Brownstein, autor książki "Jod - dlaczego go potrzebujesz - dlaczego nie możesz żyć bez niego", stwierdza, że ​​konsekwencje wiązania bromu z receptorami jodu w organizmie są "katastrofalne".

Suplementacja jodu, według dr Brownsteina, pozwala organizmowi na detoksykację bromu i przywrócenie metabolizmu jodu. Sugeruje stosowanie Lugola płynnego jodu 25 - 50 mg na dobę lub jodu (postać pigułki).

Zaleca 10 000 mg witaminy C dziennie wraz z suplementem magnezu, aby pomóc w detoksykacji i picie czystej wody z solą dobrej jakości , ale nie zwykłej soli kuchennej.

Dodatkowo, kąpiele w soli Epson przy użyciu 2 filiżanek do wody. Kąpieli powinna być wykonywana dwa razy w tygodniu w celu usunięcia toksyn.

Dr Guy Abraham, znany badacz, zwraca uwagę, że wraz z dodatkiem jodu, brom jest wydalany wraz z innymi toksycznymi pierwiastkami w organizmie, w tym fluorkiem.

Zapewnia to detoksykację całego ciała, umożliwiając organizmowi stopniowe zmniejszenie naczyniaków czereśniowych ze skóry w naturalny sposób.

Protokół suplementacji jodem znajdziesz poniżej

Protokół suplementacji jodem Dr Brownsteina i Jerzego Zięby

http://izla.pl/blog/artykul/1846

                                           

Naturalne kuracje do stosowania miejscowego przy naczyniakach czereśniowych

 

1. Smaruj olejkiem eterycznym (szczególnie olejek z drzewa herbacianego)

Olejek z drzewa herbacianego jest od stuleci bezpiecznie stosowany w celu poprawy wielu form podrażnień skóry, wysypek, przebarwień i oznak stanu zapalnego. Drzewo herbaciane jest bezpieczne nawet na naczyniach krwionośnych zlokalizowanych w okolicy szyi i twarzy, często jest dobrze tolerowane przez osoby o wrażliwej skórze i jest bardzo powszechnym składnikiem wielu produktów kosmetycznych i pielęgnacyjnych. Stwierdzono, że ma on naturalne właściwości przeciwdrobnoustrojowe, zabija grzyby i bakterie, które mogą żyć na skórze i przyczyniać się do podrażnienia, zmniejsza ryzyko infekcji, jeśli usunięto naczyniak, i może pomóc w zapobieganiu powstawaniu siniaków w wyniku krwawienia.

Inne olejki eteryczne, które są skuteczne to olejek eteryczny z rumianku, olejek lawendowy, olejek pomarańczowy i olejek z liści pelargonii.

Aby użyć tych olejków na skórę, wymieszaj jedną łyżeczkę oleju kokosowego (który służy jako olej bazowy, aby dodatkowo zapobiegać podrażnieniom) z 5 do 10 kroplami zmieszanych olejków (szczególnie olejek z drzewa herbacianego i olejek lawendowy). Przechowuj mieszaninę w temperaturze pokojowej i nakładaj ją na skórę kilka razy dziennie. Może być również stosowany na skórę głowy i twarz u większości pacjentów bez skutków ubocznych, a także w wielu innych stanach skóry.

                                                                    

2. Wypróbuj ocet jabłkowy

Niektórzy stwierdzili, że stosowanie jabłkowego octu jabłkowego (czystego, który jest fermentowany i nie destylowany) na  naczyniaki może je usunąć. Ocet jabłkowy zawiera aktywny składnik zwany kwasem octowym, który wiąże się z wieloma korzyściami dla skóry, w tym oczyszczaniem, tonizacją i zapobieganiem trądzikowi lub wysypkom.

Aby wypróbować tę metodę, zanurz czysty bawełniany wacik lub kawałek tkaniny w occie przyciśnij go do naczyniaka i przytrzymaj przez 10-30 minut lub do wyschnięcia tkaniny lub wacika. Wykonuj czynność dwa razy dziennie przez kilka tygodni.

3. Olej magnezowy- smarowanie obszaru skóry z naczyniakami lub kąpiele w chlorku magnezu / soli Epsom.


4. Pasta Cansema zawierająca chlorek cynku (ZnCl2), chapparal (Larrea mexicata leaf [zawiera substancję czynną: NDGA (kwas nordihydrogareparytowy, 17% masy)]), glicerynę (stosowana jako substancja utrzymująca wilgoć , w celu utrzymania wilgotności produktu), ekstrakt z liści graviola (woda destylowana, Annona muricata), ekstrakt z liścia oleistego (woda destylowana, oleander nerkowy) i proszek korzeniowy sanguinaria (Sanguinaria canadensis).

5. Glinka Pascalite nałożona na obszar

6. Sól morska z nadtlenkiem wodoru (woda utleniona)  pasta nakładana na obszar

                                                                   

Popraw zdrowie wątroby i równowagę hormonalną poprzez detoksykację

Ponieważ wahania hormonalne, zmiany hormonów tarczycy, dominacja estrogenu i słabe zdrowie wątroby są powiązane z powstawaniem czereśniowych naczyniaków, poprawa zdolności organizmu do odtruwania się może pomóc w zapobieganiu przyszłym naczyniom.

Sposoby poprawy detoksykacji to:

Spożywanie pokarmów o wysokiej zawartości przeciwutleniaczy, w tym o gorzkim smaku, jak liściaste warzywa (pamiętaj, aby kupić ekologiczne!).
Picie domowych soków warzywnych lub zielonych koktajli.
Korzystanie z naturalnych produktów do pielęgnacji skóry.
Nie palić ani nie używać produktów tytoniowych.
Unikanie stosowania tabletek antykoncepcyjnych, hormonalnych leków zastępczych lub jakichkolwiek niepotrzebnych leków.

                                                                  

 

 Czereśniowe naczyniaki vs. naczyniak krwionośny i inne typy naczyniaków

Inną nazwą naczyniaków czereśniowych jest naczyniak krwionośny. Inne pokrewne grudki lub pieprzyki to  naczyniaki żylne i naczyniaki pająkowe.
Ludzie czasami mylą naczyniaki czereśniowe z naczyniakiem pajączkowym (pająkiem naevi). Jedną zasadniczą różnicą między tymi dwoma jest to, że naczyniaki czereśniowe wydają się być nieco okrągłe i jednolicie wyglądające, ale naczyniaki pajączkowe zwykle mają ciemniejszy środek wraz z otaczającymi odgałęzieniami kapilarnymi, które powodują zaczerwienienie na zewnątrz.

Z kolei naczyniaki żylne rozwijają się na ustach i mają tendencję do tworzenia ciemnoczerwonego, purpurowego lub niebieskiego guzka.
 Inną różnicą między naczyniami wiśniowymi i pajączkowymi jest to, na kogo mają wpływ i w jakiej część ciała się rozwijają. Naczyniaki pajączkowe mogą rozwijać się zarówno u dzieci, jak i u dorosłych, ale rzadko zdarza się, aby dziecko miało naczyniaka. Najczęściej na tułowiu rozwijają się naczyniaki czaszkowe, a naczyniaki pajączkowe rozwijają się na twarzy, szyi i obojczyku na klatce piersiowej.
Naczyniaki pająkowe powstają w wyniku wielu zmian hormonalnych, takich jak zwiększony poziom estrogenu w okresie dojrzewania lub ciąży. Stwierdzono również, że rozwijają się u pacjentów z uszkodzeniem wątroby lub chorobą wątroby.

                                                                 

Naczyniaki czereśniowe a nowotwór skóry: jak odróżnić

W przeciwieństwie do raka skóry, większość naczyniaków jest nieszkodliwa. Innymi słowy, naczyniak czereśniowy nie ma związku z rakiem, chociaż nie oznacza to, że osoba z naczyniakiem nie może mieć raka skóry w innym miejscu.
Rzadko naczyniak może zawierać złośliwe komórki lub może zawierać niewielkie zmiany, które można uznać za rakowe.
Najważniejszą rzeczą do zrobienia, aby zapobiegać rakowi skóry niezauważonemu lub nieleczonemu, jest zwracanie uwagi na zmiany w wyglądzie narośli skórnych, a także kontrolne wizyty lekarskie. Monitoruj pojawianie się narośli, znamiona lub piegi, które tworzą się na skórze w miarę starzenia się, informując lekarza, jeśli zauważysz zmiany w wyglądzie (rozmiar, kolor, tekstura itp.) lub krwawienie.
Należy regularnie odwiedzać dermatologa w celu sprawdzenia skóry, w którym lekarz będzie przeskanował wszystkie narośla w poszukiwaniu potencjalnych objawów raka skóry, w tym czerniaka.

Objawy raka skóry mogą obejmować zwiększenie średnicy, ciemnienie skóry, zmianę koloru pieprzyka lub narośla skórne o nieregularnych granicach i kształtach.

                               !

Środki ostrożności podczas leczenia naczyniaka czereśniowego

Należy również zachować ostrożność w odniesieniu do porady dotyczącej samodzielnego wypalania naczyniaków w domu. Niektórzy pacjenci są w stanie bezpiecznie wypalić naczyniaki czereśniowe za pomocą podgrzanych szpilek lub igieł, ale zawsze wiąże się to z ryzykiem. Czasami może to być bolesne, prowadzić do infekcji lub pozostawić ślady i blizny. Lepszym pomysłem jest usunięcie naczyniaka profesjonalnie i bezpiecznie przez dermatologa w profesjonalnym otoczeniu.

 

http://www.iodine-resource.com/cherry-angiomas.html

https://draxe.com/cherry-angioma/<< poprzedni artykuł następny artykuł >>

Dodawanie komentarzy do wpisu możliwe po zarejestrowaniu i zalogowaniu.

izla.pl 2015-17
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie treści i zdjęć bez zgody autorki zabronione.