Diety Przyroda i zwierzęta Zdrowie w praktyce Przepisy Lifestyle Dziecko/Ciąża Rak/Nowotór/Guz Podróże Pasożyty

Kiedy pacjenci chorzy na raka dowiadują się po raz pierwszy, że zostaną poddani radioterapii, większość wyobraża sobie siebie leżących pod śmiertelnym promieniem. Spora część jest świadoma, że promieniowanie jest niebezpieczne i może powodować oparzenia, nudności i wymioty, łysienie, a nawet kolejny nowotwór. Ich obawy są zresztą uzasadnione.
Nawet specjaliści w dziedzinie radiobiologii uważają, że rentgen niesie pewne niebezpieczeństwo, a przecież tutaj pacjent ma do czynienia z o wiele mniejszymi dawkami promieniowania niż podczas radioterapii.
Obecnie wielu onkologów zaleca swoim pacjentom poddanie się radioterapii po operacji - tak na wszelki wypadek. Według mnie, ma to swoje złe strony. Pomimo że za pomocą nowoczesnych technik możemy określić, którzy pacjenci powinni po operacji poddać się radioterapii, w większości przypadków
nie korzystamy z tego, niepotrzebnie narażając chorych na konsekwencje leczenia.
Wielu powikłań związanych z radioterapią można uniknąć, wykorzystując posiadaną wiedzę o niektórych substancjach odżywczych chroniących przed promieniowaniem czy wystąpieniem kolejnych nowotworów. Trzeba tylko zmienić dietę i zażywać określone suplementy żywieniowe.


                             OCHRONA PRZED MARTWICĄ POPROMIENNĄ
Mimo że można znacząco zmniejszyć uszkodzenia zdrowych tkanek spowodowane radioterapią dzięki zastosowaniu specjalnych kombinacji antyoksydantów, onkolodzy obawiają się, że w ten sposób zmniejszy się jednocześnie skuteczność samej radioterapii. Jak pokazuje niniejsza książka, istnieje niewiele dowodów na poparcie tych obaw. Liczne badania wykazały, że zastosowanie wybranych kombinacji antyoksydantów może zwiększyć skuteczność radioterapii przeciwnowotworowej i jednocześnie ochronić otaczające zdrowe tkanki przed szkodliwym wpływem promieniowania.

Wykazano, że niżej opisane suplementy spełniają takie funkcje, jednak należy je zażywać w połączeniu z innymi. A oto wskazówki:


•    Dwa razy dziennie należy zażywać 25 tysięcy międzynarodowych jednostek zmieszanych karotenoidów (pozyskanych z alg D. salina).


•    Trzy razy dziennie należy zażywać 1000 miligramów askorbinianu magnezu na pusty żołądek (pomiędzy posiłkami).


•    Trzy razy dziennie należy przyjmować 400 międzynarodowych jednostek bursztynianu - witamina E


•    Codziennie należy zażywać kapsułkę z multiwitaminą i minerałami bez zawartości żelaza czy miedzi.


•    Trzy razy dziennie do posiłków należy zażywać 500-1000 miligramów kwercetyny.


•    Trzy razy dziennie należy zażywać 500 miligramów kurkuminy. Trzeba rozpuścić zawartość jednej kapsułki w łyżce stołowej oliwy z pierwszego tłoczenia dla aktywacji dodać odrobinę pieprzu lub papryki.


•    Dwa razy dziennie należy zażywać do posiłków 200 miligramów kwasu alfa-lipolowego przez okres terapii i jeszcze przez trzy tygodnie po jej zakończeniu. Następnie należy przyjmować 200 miligramów raz dziennie.


Jeden lub dwa razy dziennie należy zażywać 5 mililitrów wyciągu z tak zwanej ashwagandy (Withnia somnifera) rozpuszczonej w wodzie w proporcji 1:2.

Ashwaganda, znana również jako indyjski żeń-szeń, była wykorzystywana do ochrony DNA i integralności komórek. Wykazano, że zabezpiecza szpik kostny przed uszkodzeniem związanym z radioterapią. Ponadto zwiększa liczbę komórek w szpiku kostnym po zakończeniu leczenia promieniowaniem.

Uwaga: nie wolno używać ashwagandy z amfetaminą lub lekami uspokajającymi, działającymi na centralny układ nerwowy.

źródło

Naturalne strategie w walce z rakiem Rusell Blaylock<< poprzedni artykuł następny artykuł >>

Dodawanie komentarzy do wpisu możliwe po zarejestrowaniu i zalogowaniu.

izla.pl 2015-17
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie treści i zdjęć bez zgody autorki zabronione.