Diety Przyroda i zwierzęta Zdrowie w praktyce Przepisy Lifestyle Dziecko/Ciąża Rak/Nowotór/Guz Podróże Pasożyty

Czy dieta oparta wyłącznie na surowych produktach to najbardziej obiecująca naturalna metoda walki z mięśniakami macicy?


Oto opinia lekarki.
Z mięśniakami macicy zmagałam się przez szesnaście lat. W związku z tym, że jestem szczupła, mogłam łatwo
wyczuwać je pod skórą brzucha. Mój mięśniak, który  rozmiarem przypominał cytrynę, skurczył się do wielkości grubego na 6 mm placka o średnicy około 2,5 centymetra. Przez lata próbowałam wielu diet i suplementów,  a z mojego jadłospisu zniknęło mięso i nabiał. Ostatecznie mięśniak zareagował na codzienne lewatywy z kawy i dietę raw. Cała kuracja trwała pięć tygodni i była o wiele prostsza od wszystkich stosowanych wcześniej metod (doktor Jennifer Daniels).


Dieta opisywana przez doktor Daniels w dużej mierze przypomina dietę stosowaną w terapii Gersona. Aby

dowiedzieć się o niej więcej, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „Gerson", a by ją wypróbować - wystarczy

chcieć. Czy warto? Zapewniam, że tak.

Zapytany, czy mięśniaki można rozpuszczać, doktor Max Gerson odpowiedział 

„Mięśniaki to najczęściej guzy łagodne. Guzy łagodne, a także zrosty i blizny wchłaniają się natomiast od dziesięciu do dwudziestu razy wolniej niż guzy złośliwe. Mięśniaki i łagodne zgrubienia rozpuszczają się bardzo wolno, ponieważ nie są one niczym nienormalnym. Systemowi pozajelitowemu bardzo ciężko jest zaprzęgnąć trawienne moce do zajęcia się łagodnymi guzami, jednak kiedy stają się one złośliwe, wtedy są rozpuszczane bardzo szybko". Pamiętajmy jednak, że mięśniaki bardzo rzadko stają się złośliwe.

U nas w Polce można zastosować post dr Dąbrowskiej (post Daniela)  w najgorszym przypadku jeżeli nie mamy zbytniej motywacji pojechać na 2 tygodniowe wczasy zdrowotne  z postami dr Dąbrowskiej. Organizowane są one  np w Lubartowie.

                                                              

Dla przypomnienia

Dieta dr Dąbrowskiej to dwuetapowy program odchudzania, którego celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn i przywrócenie jego równowagi wewnętrznej. Zrzucone kilogramy są efektem ubocznym diety. Ten swego rodzaju leczniczy post zakłada spożywanie w niewielkich ilościach określonych warzyw i owoców. Sprawdź, jakie są zasady diety dr Dąbrowskiej oraz co można, a czego nie można jeść podczas stosowania kuracji odchudzającej.

 

Dieta dr Dąbrowskiej to dwuetapowa oczyszczająca kuracja warzywno-owocowa. Pierwszym etapem jest lecznicza głodówka, która trwa kilka, kilkanaście, a jeśli jest taka potrzeba, nawet kilkadziesiąt dni. Drugim etapem jest zdrowa dieta, której bazę stanowią produkty nisko przetworzone, typowe dla naszej szerokości geograficznej.http://www.poradnikzdrowie.pl/diety/odchudzajace/dieta-dabrowskiej-zasady-efekty-diety-warzywno-owocowej-dr-dabrowskiej_41939.html

Dieta dr Dąbrowskiej to dwuetapowy program, którego celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn i przywrócenie jego równowagi wewnętrznej. Zrzucone kilogramy są efektem ubocznym diety. Ten swego rodzaju leczniczy post zakłada spożywanie w niewielkich ilościach określonych warzyw i owoców. Sprawdź, jakie są zasady diety dr Dąbrowskiej oraz co można, a czego nie można jeść podczas stosowania kuracji odchudzającej.

Dieta dr Dąbrowskiej to dwuetapowa oczyszczająca kuracja warzywno-owocowa. Pierwszym etapem jest lecznicza głodówka, która trwa kilka, kilkanaście, a jeśli jest taka potrzeba, nawet kilkadziesiąt dni. Drugim etapem jest zdrowa dieta, której bazę stanowią produkty nisko przetworzone, typowe dla naszej szerokości geograficznej.

W czasie kuracji oczyszczającej zaleca się spożywanie następujących warzyw i owoców:

    Korzeniowe: buraki, marchew, pietruszka, seler, chrzan, rzodkiew, rzepa, rzodkiewka
    Cebulowe: cebula, por czosnek
    Krzyżowe: kapusta biała, włoska, czerwona, brukselska, pekińska, brokuł, kalafior, kalarepka, jarmuż
    Liściaste: wszystkie gatunki sałaty, seler naciowy, zielona pietruszka, koperek, cykoria, szpinak, zioła
    Dyniowate: dynia, kabaczek, cukinia, ogórek
    Psiankowate: pomidor, papryka, bakłażan
    Inne: fasolka szparagowa, szparagi w ograniczonych ilościach
    Owoce: jabłka, cytryny, grejpfruty, kiwi i pomarańcze w ograniczonych ilościach

 

                                         

                                             Witamina E
Zdaniem autora The Vitamin E Story (Historia witaminy E) - doktora Evana Shute'a mięśniaki są prawdopodobnie rezultatem niedoborów witaminy E. Dodajmy, że doktor Shute był położnikiem, a poziom witaminy E w
organizmie jest ściśle związany z równowagą hormonalną.


Kontrolowanie masy ciała
Nawet jeśli mięśniaki składają się głównie z tkanki mięśniowej, są one związane z tłuszczem. Tymczasem
wyższa nadwaga oznacza większą ilość zgromadzonego w ciele tłuszczu, więcej tłuszczu to więcej estrogenów, a wyższy poziom i estrogenu to idealne środowisko rozwoju mięśniaków. Poziom tłuszczu i - co za tym idzie - poziom estrogenu można zmniejszyć poprzez regularne ćwiczenia.


Dieta mięsna czy wegetariańska?
Mięso to źródło estrogenów i jest to kolejny argument za tym, by przejść na wegetarianizm.

                                                         

Jod
W' ma duży wpływ na odpowiednią równowagę estrogenowo-progesterono.

U zwierząt dysplazja piersi może być wynikiem jego niedoboru1, a u ludzi można leczyć ją jego suplementowaniem2 . Zdaniem autorów jednego z  badań „w grupie 1365 pacjentów, którym podawano nasycony wodny roztwór w dawkach obliczonych na podstawie masy ciała, kształtujących się na poziomie 3-6 miligramów jodu dziennie, u 74% osób stwierdzoną kliniczną poprawę, zarówno subiektywnie (ból piersi), jak i obiektywnie (zgrubienia i guzkowatość piersi)". Na wyniki terapii trzeba było czekać mniej niż dwa miesiące3.

Jod może być także skuteczny w zwalczaniu mięśniaków macicy4, jednak skuteczne dawki są o wiele wyższe niż RDA. Zalecana dzienna dawka jodu to 150 mikrogramów dziennie, jednak ta działająca to 2-50 miligramów, czyli 2000-50 000 mcg. Innymi słowy - aby odczuć efekty należy przyjmować dozy przekraczające RDA o 13-300 razy. Doskonałym źródłem jodu są glony i wodorosty morskie, a tabletki kelp to najtańszy możliwy suplement, który jest przy okazji bardzo bezpieczny.

Mocno skoncentrowane roztwory i nalewki na bazie ( Lugola) jodu mogą być trujące, jeśli przyjmiemy je w dużych ilościach, ale można stosować je na skórę. Każdy rodzaj terapii wysokimi dawkami jodu powinien być jednak skonsultowany z lekarzem.

Mięśniaki macicy a homeopatia
W leczeniu mięśniaków macicy mogą pomóc ci następujące homeopatyczne środki:
•    Caulophyllum thalictroides (
rodzaj bylin z rodziny berberysowatych (Berberidaceae) )
•    Vinca major (Barwinek większy)
•    Cimicifuga racemosa (Pluskwica graniasta)
•    Galium aparine (Przytulia czepna)

                                           


                                              Menopauza
Bywa, że mięśniaki kurczą się lub znikają, a najczęściej zdarza się to po okresie przekwitania. Menopauza
to dla kobiety duża hormonalna zmiana, można więc albo zdecydować się na terapię hormonalną, albo po prostu poczekać na klimakterium.

„W wieku dwudziestu dwóch lat przeszłam częściową tyreoidektomię, po której nigdy nie «pozwolono mi»
stosować leków na tarczycę w związku z «normalnym» poziomem TSH. Byłam uzależniona od masy witamin, jednak po czterdziestce pojawiły się mięśniaki. Kiedy w końcu zaczęłam brać Armour Thyroid zdałam sobie sprawę, że przez całe życie cierpiałam na niedoczynność tarczycy i - w związku z wyczerpaniem nadnerczy - potrzebowałam też innych hormonów, takich jak progesteron czy DHEA. Po terapii hormonalnej mięśniaki zniknęły, ale warto dodać, że dziś mam pięćdziesiąt pięć lat i jestem już po menopauzie".

Menopauza nie jest chorobą, lecz podobnie jak pierwsza miesiączka, wpisuje się w naturalną kolej rzeczy. Oczywiście objawy związane z przekwitaniem powinny być przedmiotem badań, jednak powinniśmy spoglądać na nie pod nieco innym kątem.
Niestety lekarze, którzy sprzeciwiają się leczeniu witaminowych niedoborów witaminowymi suplementami, nie widzą nic złego w leczeniu niedoboru hormonów hormonalną suplementacją, pomimo że suplementowanie estrogenu niesie ze sobą ryzyko nowotworu.
Estrogenowe i progesteronowe środki czy kremy to złe rozwiązanie, a nasz układ hormonalny jest zbyt delikatny, by silnie weń ingerować. Kiedy przyjeżdżasz z salonu nowym porsche i natychmiast otwierasz maskę, by pomajstrować w nim kluczem, możesz wyrządzić bardzo wiele szkód. Z układem hormonalnym sytuacja przedstawia się tak samo.
Gwałtowne ruchy mogą uszkodzić twoje cacko, ale częste wymiany oleju, dobra benzyna, bezpieczna jazda i troskliwa kosmetyka mogą wydłużyć jego życie.
Podobnie rozsądne, systemowe podejście do odżywiania organizmu pomoże ci zachować hormonalną równowagę.
Poniżej znajdziesz wskazówki :


UDERZENIA GORĄCA: 800 jednostek międzynarodowych witaminy E może okazać się pomocne, podobnie jak suplementowanie oleju z wiesiołka.

ZAPARCIA: najlepsze lekarstwo na zaparcia to świeże soki z warzyw, błonnik babka płesznik

ZAWROTY I BÓLE GŁOWY: wizyta u kręgarza lub homeopatyczny środek  Kali Phos 6X

PALPITACJE SERCA: magnez (400-600 miligramów) i wapno (800 miligramów), zwłaszcza pod postacią orotanu lub asparginianu (ewentualnie cytrynianu).


PROBLEMY Z ODDYCHANIEM: wszystkie wymienione środki oraz  być może homeopatyczny środek Aconite 6X.
DEPRESJA: lecytyna (kilka łyżek dziennie), niacyna i witamina C do nasycenia organizmu

SUCHOŚĆ POCHWY: stosowana miejscowo naturalna witamina E oraz picie większej ilości wody.
HIPOGLIKEMIA: suplement witamin B-kompleks przyjmowany z każdym posiłkiem oraz między posiłkami. Kobiety cierpiące na hipoglikemię powinny także zwiększyć spożycie błonnika, surowych warzyw, gotowanego ryżu i fasoli, a także produktów z pełnego ziarna. Z menu należy całkowicie wykreślić cukier i - w dużej mierze - mięso i nabiał.
WSPARCIE NADNERCZY: mnóstwo witaminy C (kwas L-ascorbinowy z bioflowanoidami do nasycenia organizmu)
REDUKCJA STRESU: medytacja, joga i inne naturalne techniki

 

Źródła:
1    Krouse TB. Eskin BA. Mobini J. Age-related changes resembling fibrocystic disease in iodine! -blocked rat breasts. Arch Pathol Lab Med. 1979 Nov:103(12):631-4.
2    Ghent WR. Eskin BA, Low DA. Hill LP. Iodine replacement in fibrocystic disease of the brea*| Can JSurg. 1993 Oct: 36(5):453-60.
3    www.vitamincfoundation.org/iodine.htm.
4    Lekhtman MN. Lekhtman SM. [Medical procedures in uterine fibromyomas]. Zdravookhfj Kirg. 1979 Sep-Oct;(5):48-55. [Artykuł w języku rosyjskim]. Patrz też: Sol's'kii IP. Chizhova PS. Iva- niuta PI. [Functionof thyroid gland in uterine fibromyoma]. Pediatr Akus Ginekol. 1968 Sep- -Oct;5:55-8. [Artykuł w językuukraińskim].

5 Wylecz się sam - Saul<< poprzedni artykuł następny artykuł >>

Dodawanie komentarzy do wpisu możliwe po zarejestrowaniu i zalogowaniu.

izla.pl 2015-17
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie treści i zdjęć bez zgody autorki zabronione.