Diety Przyroda i zwierzęta Zdrowie w praktyce Przepisy Lifestyle Dziecko/Ciąża Rak/Nowotór/Guz Podróże Pasożyty

Zatoki to problem bardzo częsty. Jakie jest podłoże przewlekłego zapalenia zatok, teorie są różne.

Jedni obwiniają złą kondycję jelit, inni gluten i nabiał, a jeszcze inni pasożyty, choć te ostatnie mało kto dopuszcza.

Ludzie z reguły nie wieżą w to , że mogą mieć pasożyty. Pasożyty to dla nich efekt biedy i głodu.

Oto jedna z udowodnionych teorii właśnie o pasożytach. Alan E. Baklayan w swojej książce "Pasożyty prawdziwa przyczyna chorób" przedstawia jak w negatywny sposób pasożyty wpływają na nasz organizm i jak temu przeciwdziałać.

Dla przypomnienia Alan Bakalayan pracuje w Monachium jest jednym z nielicznych terapeutów, którzy skutecznie leczą pasożyty i choroby grzybiczne.


Do najczęściej występujących problemów u wielu pacjentów zaliczają się zapalenia zatok czołowych i przynosowych. Chodzi tu o przeciążenie układu immunologicznego, często przez wcześniejsze nadużywanie antybiotyków. Bardzo często u takich pacjentów w młodym wieku usunięte zostały migdałki, więc nie mają już pierwszej bariery dla napływających bakterii.
Także tutaj widoczne jest, że wcześniejsza gruntowna terapia przeciwpasożytnicza przy zapaleniach zatok czołowych i przynosowych, szczególnie przy bardzo uporczywych i opierających się terapii formach (w zasadzie tylko z takimi mamy do czynienia w naszej praktyce) sprawia, że leczenie jest możliwe.
Przy tych chorobach znajduje się przede wszystkim tasiemce i owsiki. Przeprowadzając terapię pod ich kątem, wzmacniamy układ immunologiczny.

Poza tym znajdujemy też często trucizny środowiskowe jak benzen i jego derywaty, ksyleny i toluen, na grasicy. Kiedy te problemy zostaną opanowane, układ immunologiczny reaguje już lepiej i preparaty takie jak Sinuselect/Dreluso i inne działają.

Metodą, którą również chętnie jest polecana, jest płukanie nosa jako trening dla śluzówek i systemu immunologicznego.
Poza tym znajduje  się  też różne pasożyty w układzie limfa-tycznym, na śluzówkach, w śluzówce płuc itd.

        

Powinno się tu dodatkowo zwrócić uwagę na chroniczne obciążenia grzybami. Szczególnie kropidlaki i pleśniaki białe oraz groniaste zagnieżdżają się głęboko w śluzówkach i stoją na drodze długotrwałego sukcesu w terapii.

Dotyczy to oczywiście terapii wszystkich śluzówek. Kiedy przeprowadzone zostanie oczyszczanie z pasożytów, stabilizacja śluzówki jelit, i jeśli trzeba leczenie przeciwgrzybicze, w prosty sposób można wyleczyć chroniczne dolegliwości zatok czołowych, które czasami mogą być naprawdę uporczywe.

Dodatkowo może pomóc wzmocnienie układu immunologicznego za pomocą różnych wychwytywaczy wolnych rodników. Wchodzą tu w rachubę: witamina C, beta karoten, cynk i witamina D.


Proste środki samopomocowe dla wzmocnienia układu immunologicznego
1) Przyjmuj wysokie dawki naturalnej witaminy C.

                                                       
2) Przez długi czas przyjmuj wychwytywacze wolnych rodników w dużych dawkach. Np Extrakt z owoców Acai

Owoce Acai gwarantują optymalną ochronę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, którzy osłabiają siły obronne i przyśpieszają procesy starzenia, jak i działają negatywnie na witalność.

3) Dla tych co wierzą w biorezonanas i zappery. Korzystaj z urządzenia Diamond Shield Zapper. Kiedy czujesz, że zaczyna się przeziębienie, stosuj go 3 razy dziennie po 7 minut.

W 1989 roku biolog dr Clark doszła do wniosku, po przeprowadzeniu wieloletnich badań, że każde ciało emituje jakąś częstotliwość. Według niej ciało ludzkie wysyła sygnały elektryczne podobnie jak stacja radiowa, z tymże jest to szeroki zakres częstotliwości przy bardzo niskich wartościach napięcia. Był to powód dlaczego nie zostały one do tej pory wykryte i zmierzone.
Hulda Clark idąc dalej tym tokiem myślenia wywnioskowała, że za pomocą tej nowej techniki, może przebadać wirusy, bakterie, pasożyty, pleśnie, toksyny , które również emitują różne częstotliwości. W ten sposób powstał zapper generator niskiego napięcia o zmiennej częstotliwości.
4) Kolejnym prostym środkiem przy chronicznych zapaleniach zatok czołowych i przynosowych, który mogę polecić, jest płukanie nosa.

Potrzebne do tego przyrządy są dostępne na rynku (w aptekach) w różnych formach. My używamy prostych, tanich glinianych dzbanków, którymi pacjent codziennie oczyszcza zatoki czołowe, przyjmując przy tym codziennie witaminę B1 Jedna kapsułka (co najmniej 300 mg) i obfita ilość naturalnej witaminy C w pewnych warunkach mogą wystarczyć do poradzenia sobie z siedzącym głęboko zakażeniem w zatokach czołowych, jeśli wcześniej przeprowadzona zostanie kuracja przeciwpasożytnicza
Dzbanek do płukania nosa

                                                
Wszystkie wspomniane środki powinny oczywiście mieć dobrą bioprzyswajalność.
Wiele ciężko uszkodzonych śluzówek zatok przynosowych i czołowych można doprowadzić do porządku za pomocą tych prostych metod.

Wiele chronicznych przeziębień znika, ponieważ prowadzony każdego ranka trening śluzówek ma dobroczynne działanie na cały układ immunologiczny jamy nosowej, która jest naszą pierwszą barierą ochronną przed wnikającymi zarazkami i bakteriami.

Gdy ta pierwsza bariera ochronna jest wzmocniona i znowu funkcjonuje prawidłowo, jak opowiadało mi wiele pacjentów, którzy przez 2 lub 3 miesiące regularnie stosowali płukanie nosa, można przeżyć zimę bez żadnego przeziębienia. Pacjenci mogli z zaskoczeniem zaobserwować, jak często ludzie z ich otoczenia byli przeziębieni, a oni sami zostali oszczędzeni. Ta praktyka stanowi poza tym starą metodę wywodzącą się z jogi.
Inny nieoczekiwany skutek płukania nosa powstaje u ludzi, którzy często chrapią. Przy stosowaniu zabiegu przed pójściem spać chrapanie drastycznie redukuje się. Śluzówki są mniej opuchnięte dzięki zimnej wodzie.

Nawilżanie śluzówek przeciwdziała wysychaniu przez zbyt wysoką temperaturę w pomieszczeniach i/lub często występującą zbyt małą wilgotność powietrza w sypialni. W większości sypialni w naszym kraju powietrze jest zbyt suche, co niepotrzebnie przyczynia się do wysychania śluzówek.

Postaraj się o higrometr i zmierz wilgotność powietrza w swojej sypialni. Zobaczysz, że, pomimo iż ogrzewanie jest wyłączone, okno otwarte lub na grzejniku wisi pojemnik z wodą, wilgotność wynosi około 40 procent. To o wiele za mało. Pomoc przyniesie tu prosty nawilżacz powietrza. Twoje śluzówki będą ci wdzięczne.
Na początku płukania nosa powinniśmy zacząć powoli, korzystając z lekko letniej wody. Powinna ona przepływać. Prawdopodobne jest, że w pierwszym tygodniu wystąpią lekkie bóle, a utrzyma się to do czasu, aż śluzówki się do tego przyzwyczają. Jeśli jednak po pierwszym zastosowaniu wystąpią silne bóle, powstaje silny stan zapalny śluzówek i potrzebna jest szybka terapia.
Po 2-3 tygodniach można zwiększyć ilość wody i coraz bardziej obniżać jej temperaturę, aż będzie można korzystać z normalnej zimnej wody. Dopiero wtedy trening śluzówek w pełni oddziałuje na zatoki czołowe.
                                                         

                                                                       

Możesz też przepłukiwać zatoki :

1)wodą z solą morską/himalajską

2) wodą z kilkoma kroplami wody utlenionej 3%

3) wodą z 1-2 kroplami płynu Lugola

4) można też stosować kombinacje tych 3 składników czyli np woda z solą i wodą utlenioną

Ilość wody utlenionej czy płynu Lugola najlepiej dobrać indywidualnie , gdyż może wystąpić silne uczucie pieczenia w zatokach. Jeżeli dodasz za dużo wody utlenionej może to doprowadzić do kilku godzinnej utraty powonienia. Spróbuj od 1-2 kropli.  

Zastosować można zwykłą butelkę po wodzie utlenionej. Do zatok wchodzi jakieś 20 ml wody. Więc taka butelka jest odpowiedniej wielkości. Napełniasz butelkę ciepłą czystą wodą dodajesz np szczyptę soli himalajskiej, potrząsasz butelką , aż sól się rozpuści.

Kładziesz się na plecach , na łóżku tak aby głowa swobodnie zwisała. Wcześniej należy przygotować sobie potrójną chusteczkę do wydmuchiwania zawartości nosa , lub małą miedniczkę. Do nosa wlewamy miksturę do jednej i drugiej dziurki, do tego trzeba się przyzwyczaić. Głowa cały czas zwisa, czekamy do 30 sekund. Unosimy głowę przygotowując miskę lub chusteczkę i wydmuchujemy zawartość nosa. Możemy powtórzyć zabieg, lub przeprowadzić go 2-3 razy dziennie.

Ten zabieg świetnie oczyszcza zatoki, można się pozbyć z zatok długo zalegającej wydzieliny ropnej.


Kolejnym, niezwykle ważnym środkiem wzmacniającym układ immunologiczny po kuracji przeciwpasożytniczej jest oczyszczanie jelit.

Potem następuje wzmacnianie skóry, szczególnie przez codziennie szczotkowanie na sucho, stosowanie środków do pielęgnacji wolnych od parafiny i izopropanolu oraz okazjonalne korzystanie z sauny.
Następnym środkiem wzmacniającym układ immunologiczny jest spokojny ruch.

Dowiedziono naukowo, że łagodna aktywność sportowa, której towarzyszy pocenie się i przy którym ciało czuje się dobrze, prowadzi najpierw do zwiększenia się liczby limfocytów i wzmocnienia układu immunologicznego. Natomiast każdego rodzaju sport wysiłkowy, jeśli prowadzi do wyczerpania, sprawia, że krzywa szybko się obniża, a układ immunologiczny jest osłabiany. Zatem regularny ruch co najmniej 2 lub 3 razy w tygodniu przysparza dużych korzyści. Jednak nie powinno się też z nim przesadzać.


Witamina C
Najprostszą receptą na wzmocnienie układu immunologicznego jest naturalna witamina C. Jej działanie jako wychwytywacza wolnych rodników jest niezwykle silne. Jednak w naszym tak nowoczesnym swiecie prawie wszyscy cierpią na jej niedobór. Jeśli występuje osłabienie układu immunologicznego, trzeba przeprowadzić terapię zakażeń albo wskazane jest ogólne wzmocnienie.

                                                       
Ostrożnie z pleśnią.
Pleśnie, czyli grzyby, zawierają toksyny takie jak np. kropidlaka. Często występuje na chlebie, orzechach, w piwie i kilku innych produktach. Ze względu na zawarte w produktach spożywczych wzmacniacze smaku nie czujemy tych trucizn. Jednak ekstremalnie obciążają one wątrobę i prawdopodobnie są współodpowiedzialne za przeziębienia przy układzie immunologicznym osłabionym już przez pasożyty, ponieważ zarówno ogólna, jak i specyficzna obrona są osłabione. Są też odpowiedzialne za to, że po przyjęciu antybiotyków ogólny stan jelit pogarsza się.
U ludzi, którzy chronicznie się przeziębiają, znajduje się przede wszystkim alfatoksyny i inne trucizny wydzielane przez grzyby pleśniowe. Wysokie dawki witaminy C mogą pomóc wątrobie w rozkładzie alfatoksyn. Dlatego wskazane jest przyjmowanie po każdym posiłku od jednej czwartej do pół łyżeczki naturalnej witaminy C. W ten sposób można zabezpieczyć się przed wieloma dolegliwościami i wyprowadzić pleśń z organizmu.
Nie da się przedawkować witaminy C, ponieważ jeśli jest jej za dużo, organizm ją wydala. Jak wiesz, człowiek nie produkuje żadnej wewnątrzpochodnej witaminy C i dlatego tak czy owak trzeba ją przyjmować w jakiś sposób. Od lat ilość witaminy C zawartej w naszym pożywieniu, nawet w owocach, coraz bardziej się zmniejsza. Przyczyn tego należałoby szukać we współczesnych metodach przetwarzania i konserwowania.


Wydalanie benzenu
Jeśli w twojej grasicy odłożył się benzen, musisz wyprowadzić go z organizmu i unikać dalszego kontaktu z nim. Zajrzyj na listę produktów zawierających benzen (np benzoesan sodu występuje w kosmetykach, keczupie musztardzie kremach odżywkach do włosów napojach )  i zorientuj się, gdzie może on występować.
Spróbuj wyprowadzić go w następujący sposób: przyjmuj kapsułkę glutationu (NAC) dziennie i MSM - metylosulfonylometan, 1-3 tabletki dziennie. Powinieneś przyjmować je przez od 6 do 8 tygodni i obserwować siebie, czy odczujesz poprawę.

 

Źródła:

Alan E. Baklayan  "Pasożyty prawdziwa przyczyna chorób"

 



<< poprzedni artykuł następny artykuł >>

Dodawanie komentarzy do wpisu możliwe po zarejestrowaniu i zalogowaniu.

izla.pl 2015-17
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie treści i zdjęć bez zgody autorki zabronione.