Diety Przyroda i zwierzęta Zdrowie w praktyce Przepisy Lifestyle Dziecko/Ciąża Rak/Nowotór/Guz Podróże Pasożyty

Z Endometriozą zmagałam się kilka lat było to jakieś 10 lat temu. Choroba ta została u mnie odkryta całkiem przypadkowo, ponieważ miałam spore problemy z zajściem w ciążę. Przeszłam stymulację Clo , HSG czyli drożność jajników, w końcu laparoskopię, która zakończyła się laparotomią, właśnie ze względu na endometriozę. Mój lekarz specjalizujący się w niepłodności był zaskoczony, że miałam endometriozę, USG nic nie wykazywało.

Na szczęście po usunięciu zrostów, urodziłam synka. Teraz z perspektywy czasu widzę co niepotrzebnie przeszłam. Dzisiaj mogłabym spróbować wyleczyć się sama, bo jest dostępna wiedza. Z chęcią zaufałabym naturopacie, ale w Polsce jest ich niewielu.


Na endometriozę podobno choruje 1 na 5 milionów kobiet. Błona śluzowa macicy (endometrium) powinna znajdować się w macicy , a dostaje się poza nią często jest obecna w jamie miednicy. Problem nasila się przy miesiączce występują nie do zniesienia bóle, wzdęcia kobieta potrafi być wyłączona z życia na 2-3 dni i wić się z bólu.
W książce dr Saula znalazła bardzo ciekawe informacje dotyczące naturalnego zwalczania endometriozy.
Kluczem do skutecznego leczenia endometriozy jest uznanie jej, za to czym naprawdę jest, czyli skutek mineralnego niedożywienia.
Endometrioza może być skutkiem niedoboru selenu. Jednym z powodów, dla którego selen może zatrzymać tę chorobę jest fakt, że współpracuje on z witaminą E, która ma zbawienny wpływ na błonę śluzową macicy. Przyjmowanie przez kobiety 400-1000 jednostek międzynarodowych naturalnej witaminy E oraz 200 mikrogramów selenu to dobry ruch.


Dr Hoffer polecał swoim pacjentkom przyjmowanie 600 mikrogramów selenu dziennie w trzech równych porcjach uznając że dawki powyżej 1000 mikrogramów mogą być szkodliwe.


Endometriozę wywołać również może niedobór kwasu foliowego- folacyna. Niedobór kwasu foliowego prowadzi do niedokrwistości megablastycznej skutkującej zaburzeniem dojrzewania komórek krwi i szczególnie groźnej na etapie ciąży, niemowlęctwa, dzieciństwa czyli w okresach związanych ze wzrostem.

W przypadku przyjmowania pigułek antykoncepcyjnym dwukrotnie zwiększa się zapotrzebowanie na folacynę. Z badań wnika że młodzi ludzi są najbardziej narażeni niedoborem kwasu foliowego. Dlatego należy do odżywiania wprowadzić warzywa o zielonych liściach, podroby, szparagi.

Czy znacie nastolatka żywiącego się w ten sposób? Chętnie go poznam:)
To właśnie dlatego młode dziewczyny, które zaczynają miesiączkować są niedożywione, a to niedożywienie to kolejna cegiełka do przyczyn endometriozy.
Składniki na które także należy zwrócić uwagę, gdyż pomagają w zwalczaniu endometriozy to:
duże ilości witaminy C - czyli nasycenie organizmu np kwasem L-ascorbinowym lub ascorbinianem sodu/wapnia wraz z bioflawonoidami (np: sok z pomarańczy)
witaminy z grupy B; B-compleks
nienasycone kwasy tłuszczowe (lecytyna, olej z wiesiołka)
żelazo
jod (smarowanie skóry płynem lugola, spożywanie alg z pożywienia)
wapń i magnez w stosunku najlepiej 1:1 lub 2:1 +K2 +D3

Bogatym źródłem magnezu są liście malin dobroczynne dla macicy. Kobiety pijące napar z liści malin pozbywały się problemów ciążowych oraz ich poród przebiegał sprawnie.
Magnez można także uzupełniać poprzez kąpiele w soli Epsom , zwłaszcza podczas miesiączki.

Jeżeli nie wierzysz w minerały i witaminy, zrób  Analizę Pierwiastkową Włosa oraz badania krwi pod kątem niedoborów witaminowych, a przekonasz się czy masz faktycznie niedobory.

http://izla.pl/blog/artykul/1408


Z mojego doświadczenia nawet jeżeli zdrowo się odżywiasz, masz niedobory, dlatego tak ważna jest ich kontrola. Czasami wystarczy uzupełnić (suplementacja bądź pokarm) kilka witamin i pierwiastków, a znikają długotrwałe dolegliwości.

Artykuły higieniczne wpływające negatywnie - podpaski, tampony

http://izla.pl/blog/artykul/1257

 

Źródło :

Andrew Saul "Wylecz się sam" - fragment

 << poprzedni artykuł następny artykuł >>

Dodawanie komentarzy do wpisu możliwe po zarejestrowaniu i zalogowaniu.

izla.pl 2015-17
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie treści i zdjęć bez zgody autorki zabronione.