Diety Przyroda i zwierzęta Zdrowie w praktyce Przepisy Lifestyle Dziecko/Ciąża Rak/Nowotór/Guz Podróże Pasożyty

Bio salon fryzjerski to marzenie każdej osoby zdrowo się odżywiającej;) no może przesadzam, bo oczywiście można skorzystać z farb roślinnych i farbować w domowych pieleszach, jednak jest to ograniczenie kolorystyczne i ombre czy refleksów już nie uzyskamy:)

Nie chodzę do fryzjera, ponieważ mam złe doświadczenia, ale myślę że w obecnych czasach byłoby to dobre rozwiązanie dla osób z alergiami czy tych zdających sobie sprawę, ile chemii przenika do naszego organizmu.
Same fryzjerki często są narażone na bardzo toksyczne, środki do trwałej oraz wszelkiego rodzaje preparat w sprayu.
Niektóre z ich noszą w sobie tykające bomby , które potrafią po latach objawić się guzami lub nowotworami.

Ale wiadomo taka praca i pasja. Ciężko jest im z tego zrezygnować. Nie wiem czy obecnie istnieją profesjonalne bio linie kosmetyków do stylizacji.

Ja jeżeli chodzi o strzyżeni mojego synka przychodzę z własnym bio szamponem i nie życzę sobie żadnych środków do stylizacji.

Najgorsze są kosmetyki w aerozolu typu lakiery do włosów produkty najbardziej szkodliwe. Jeżeli jest to możliwe wyeliminuj je całkowicie.

Farbowanie włosów
Aby farba przedostała się do włosów musi zostać naruszona bariera ochronna naskórka jak i włosa , zazwyczaj dzieje się to poprzez amoniak czy inną chemiczną substancję. Następnie następuje proces wytrawiania koloru włosa poprzez nadtlenek wodoru, który nie tylko wysusza włos, ale także uszkadza jego strukturę. Kolor wnika we włos Twoje włosy są bardziej uszkodzone niż przed przyjściem do salonu, ale masz bajeczny kolor;)
Amoniak tworzy małe otwory we włosach, włos zaczyna przypominać "ser szwajcarski" prowadzi to do pękania, suchości do ogólnego uszkodzenia włosa.

Praca fryzjera

 Pracownicy salonów fryzjerskich  mają zwiększone ryzyko wystąpienia niektórych rodzajów nowotworów, w tym raka sutka, raka płuc, raka krtani, raka pęcherza moczowego i szpiczaka mnogiego. Fryzjerki i kosmetolodzy są również bardziej  rażeni na urodzenie dzieci o niskim ciężarze, zwłaszcza gdy ich praca wiąże się z użyciem lakieru do włosów i trwałej ondulacji, mają zwiększone ryzyko poronienia i niemowląt urodzonych z rozszczepem podniebienia.

 Ponadto znaczna część pracowników salonu doświadcza chorób skóry, takich jak zapalenie skóry i problemów z oddychaniem, takich jak astma i kaszel z powodu ekspozycji chemicznych w pracy. Niektóre badania wykazały, że ponad 60% pracowników salonu cierpi na schorzenia skóry, takie jak zapalenie skóry na dłoniach.

Brazylijski zabieg Blowout, popularny zabieg prostowania, który wraz z innymi produktami prostujących, zawiera wysoki poziom formaldehydu (nawet do 10%!), Nawet jeśli oznaczony jako "wolny od formaldehydu." Formaldehyd to czynnik rakotwórczy i jest tak toksyczny, że jego opary działają przez kilka miesięcy.

Pracownica Salonu Jennifer Arce wykonywała tylko jeden zabieg brazylijskiego prostowania, który naraził ją na możliwe zatrucie chemiczne. Miała problemy z oddychaniem i migreny, krwawienie z nosa, pęcherzykowate wysypki i zapalenie oskrzeli.
Opary po brazylijskim prostowaniu aktywowane są na nowo gdy osoba stylizuje swoje włosy poprzez suszenie suszarką.

Firmie produkująca środki do brazylijskiego prostowania włosów został postawiony zarzut stosowania toksycznych produktów i narażania ludzi na toksyczne ich działanie .Firma ta nie oznaczyła na swoich produktach że zawierają one formaldehyd.  W lipcu 2011 Federalna ustawa Safe Cosmetics wprowadziła do Izby Reprezentantów USA by zakazać substancji chemicznych wywołujących raka w kosmetykach, w innych krajach także wprowadzono tą ustawę.

Zdarzają się także przypadki gdy po nałożeniu farby do włosów następuje silna alergia. Osoby cierpią na ból głowy, puchną.

Astma
Nadsiarczany to substancje chemiczne znajdujące się w środkach wybielających oraz do farbowania włosów i zawierają 60% większości komercyjnych produktów do włosów. Wdychanie nadsiarczanów może doprowadzić do uporczywego kaszlu, świszczącego oddechu, uczucia dyskomfortu gardła, zapalenia płuc i ataków astmy.
Amoniak jest kolejnym wspólnym czynnikiem przyczyniającym się do ataków astmy przy farbowaniu włosów.

Chłoniaki nieziarnicze.
Według danych pobranych z National Cancer Institute, 30% przypadków chłoniaka nieziarniczego są spowodowane przez regularne stosowanie komercyjnych farb do włosów. 4-ABP jest produktem ubocznym farbowania włosów, który również okazał się mieć działanie rakotwórcze. Produkt uboczny jest powszechnie spotykany w barwnikach blond, czerwonym i czarnym, ale nie może być wymieniony na etykiecie.

Szpiczak mnogi
Mężczyźni, którzy korzystają z farbowania włosów raz na jakiś czas, aby zatuszować swoje siwe włosy mogą być narażeni na ryzyko rozwoju nowotworu szpiku kostnego.

Farby nieagresywne.
Ostatnio miała okazję rozmawiać z koleżanką fryzjerką na temat farbowania włosów farbami naturalnymi. Otóż są taki farby , ale można je tylko sprowadzić salon fryzjerski. Na razie jest małe zainteresowanie tego typu produktami, nie wiem dlaczego. Farbami nieagresywnymi są  farby organiczne NATULIQUE


http://organicsbeauty.pl/o-nas/nasze-marki/natulique/
http://organicsbeauty.pl/oferta/swiat-fryzjerstwa/koloryzacja/

NATULIQUE naturalna koloryzacja oferuje bezpieczną, maksymalnie delikatną, zdrowszą zmianę koloru:

    68 kolorów
    1,5%, 3%, 6%, 9% i 12% Aktywator
    Bez Amoniaku
    Bez Parabenów
    Brak sztucznych zapachów
    Bez sztucznych barwników
    100% pokrycia siwych włosów
    11 kolorów  bez  PPD i Rezorcyny
    Brak PTD
    Rozjaśnienie naturalnych włosów do czterech tonów

 

Specjalna formuła trwałej koloryzacji zawiera łagodne organiczne ekstrakty i naturalne olejki tj.: olej jojoba, z pestek winogron, brzoskwini, moreli, ekstrakt z nasion słonecznika, olejki z mandarynki, grejpfruta i cytryny.

Więc jeżeli nie pójdziesz do salonu lub nie masz zaprzyjaźnionej fryzjerki to nie zafarbujesz nimi włosów, szkoda.

Farbowanie we własnym zakresie :

Farba roślinna inaczej henna. NA rynku jest dużo różnych firm ale najbardziej sprawdzoną i polecaną przeze mnie jest henna firmy Khadi.

Henną Khadi farbuję od 3 lat, nie narzekam, niestety cały czas ten sam kolor, bo wybór jest słaby ale za to żadnej chemii. Czasami po farbowaniu mam przesuszoną skórę głowy i trochę świądu, ale włosy są błyszczące i od 3 lat nie używam odżywki tylko delikatny szampon, płukanie w occie jabłowym  i wszystko. Świetna dla alergików.

Ostatnio zdradziłam ją dla naturalnego irańskiego kremu-henny. Saszetka za 8zł na włosy średniej długości i grubości. Otwierasz saszetkę i prosto na włosy, bez zalewania wodą, aktywowania i czekania jak przy hennie Khadi. Polecam ja farbuję miedziano-rudym i wychodzi piękny kolor.

                                                          


z farb roślinnych znajdziemy:


Farba roślinna do włosów 8N jasny blond Nature and Care Sante Verte Laboratoires 129 ml za 37 zł do 41zł
oraz Farba roślinna do włosów Czarna Sante Naturkosmetik 100 g za 32zł

FARBY ROŚLINNE SANTE SZANUJĄ NATURALNE PIGMENTY ZNAJDUJĄCE SIĘ WE WŁOSACH.
Roślinne, farby bez amoniaku to piękno w czystej postaci. Nadają zdecydowany, unikatowy modny kolor włosów, jedwabisty połysk i niezwykłą objętość. Otaczają każdy włos ochronną powłoką, która w połączeniu z naturalnym kolorem włosów daje niepowtarzalny efekt. Sprawiają, że włosy są pełne życia.  W zależności od wyjściowego koloru włosów, ich struktury i nawyków pielęgnacyjnych efekt farbowania może być różny. Pewnym jest jednak, że efektem końcowym jest naturalny i jedwabisty połysk. Roślinne, naturalne farby bez amoniaku SANTE Naturkosmetik oferowane są w dziewięciu kolorach. Farby można dowolnie łączyć ze sobą, osiągając tym samym niepowtarzalne warianty kolorystyczne w odcieniach czerwieni i brązu. Są naturalną alternatywą dla tradycyjnych farb do włosów, których podstawę tworzą składniki chemiczno-syntetyczne. Dzięki nim uzyskasz modny kolor włosów nie niszcząc chemicznymi farbami.
Roślinne, farby bez amoniaku Sante  Naturkosmetik przynoszą włosom same korzyści, m.in.:
- zapewniają  długo utrzymujący się, intensywny kolor
- zwiększają objętość i dodatkowo pielęgnują włosy
- zawierają czysto roślinne składniki bez żadnych chemicznych, osłabiających włosy dodatków
- są szczególnie delikatne dla włosów
- bez perhydrolu, amoniaku i innych składników chemicznych
- bez syntetycznych barwników, substancji zapachowych i konserwantów
- posiadają certyfikat Kontrolowanej Kosmetyki Naturalnej ( BDIH).


http://biosna.pl

CLARET 22 Classic Sanotint farba do włosów cena 59,90zł
 Firma Cosval będąca producentem kosmetyków Sanotint oferuje farby, które poza główną cechą nadawania pięknego koloru włosom także je pielęgnują, chronią i nadają piękny połysk. Farba Sanotint Classic CLARET 22 pokrywa siwe włosy do 100 %, jest wydajna, nie jest testowana na zwierzętach i nie posiada szkodliwych chemicznych składników. Ma do zaproponowania farby w 30 kolorach.
Farbowanie włosów ma już bardzo długą historię. Na początku korzystano wyłącznie z naturalnych komponentów. Z czasem wiele się zmieniało. Farby Sanotint to połączenie właśnie natury ale z nowoczesnymi technologiami aby naturalne farbowanie włosów było efektywne, wykorzystywało moc natury aby poza trwałym farbowaniem, włosy były odżywiane.
Nie zawiera natomiast:
amoniaku, parabenów, parafiny, silikonów, formaldehydu, metali, składników pochodzenia zwierzęcego.
Zawartość PPD ( p-fenylenodiamina) jest na poziomie 0,5%.
Wśród aktywnych substancji znalazły się:
ekstrakt z prosa zwyczajnego o wzmacniającym i regenerującym działaniu na strukturę włosa
biotyna i prowitamina B5 swoje cechy pielęgnacyjne ujawnia sprawiając, że włosy są lśniące na całej długości
wyciągi z brzozy i winorośli oraz liście oliwki europejskiej sprawiają, że włosy są odpowiednio nawilżone i odżywione.

biosana.pl


Farby BIOKAP linia Delikato oraz Nutricolor cena od 35zł  do 48zł
Do kosmetyków z serii BIOKAP Nutricolor Delicato należą farby bez PPD, czyli bez parafenylenodiaminy, która na etykietach oznaczana może być jako p-fenylenodiamina, p-fenylenodwuamina, 4-fenylenodiamina, 4-fenylenodwuamina, parafenylenodwuamina. Jest to podstawowy składnik produktów przeznaczonych do farbowania włosów lub futer. Substancja ta wykorzystywana jest również przy produkcji olejów silnikowych, benzyny czy też tonerów do drukarek. Jej obecność ma sprawić, by włosy osiągnęły w wyniku farbowania oczekiwany kolor. Niestety zwiększa ona prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznych w postaci zaczerwienienia skóry, swędzenia, wysypki w miejscu kontaktu z farbą lub całym ciele. Dlatego też osoby mające uczulenie na farby do włosów powinny wybierać produkty, które mają zdecydowanie ograniczoną liczbę składników syntetycznych. W sytuacji pojawienia się reakcji alergicznej podczas koloryzacji należy udać się do specjalisty, by mógł wskazać środki reprezentujące naturalne farbowanie włosów.

Brak PPD w farbach, jak i farby bez amoniaku oraz innych szkodliwych dla zdrowia substancji są niezwykle dobrym rozwiązaniem w przypadku kobiet w ciąży. Również wybór właściwej farby do włosów przy karmieniu piersią jest bardzo ważny ze względu na zdrowie kobiety oraz jej dziecka. Produkty BIOKAP z serii Nutricolor Delicato pozbawione są substancji niebezpiecznych dla zdrowia matki oraz rozwoju dziecka takich jak PPD, rezorcyna, parabeny, amoniak, nikiel, sls. Składniki pochodzenia roślinnego, które dominują w składzie produktów BIOKAP, nie narażają jej oraz jej dziecka na negatywne działanie podczas procesu koloryzacji. Farby do włosów bez amoniaku, a do nich należą produkty BIOKAP, tworzą warunki, w których kobieta w ciąży nie jest skazana na wdychanie szkodliwych dla niej i płodu oparów amoniaku.
Farby do włosów z apteki zwiększają pewność, że ich użycie nie powinno zaszkodzić zdrowiu. Produkty marki BIOKAP, które można zakupić praktycznie w każdej aptece, są bardzo dobrym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży, jak i osób uczulonych na określone substancje chemiczne.

biokap.pl

Farba roślinna LOGONA w proszku i w kremie cena 60zł za 150ml

LOGONA mówi NIE: amoniakowi, nadtlenkowi wodoru, azo barwnikom oraz związkom halogenoorganicznym.

Jak wysokie może być ryzyko związane z chemicznym farbowaniem włosów potwierdzają przeprowadzane przez organy Unii Europejskiej kontrole bezpieczeństwa. Nie chodzi tu tylko o potencjalne ryzyko alergii na składniki farb chemicznych. Chodzi przede wszystkim o zagrożenie związane z substancjami rakotwórczymi i mutagennymi, które biorą udział w procesie koloryzacji włosów.


Żadnego amoniaku i nadtlenku wodoru
Rozjaśniacze oraz środki koloryzujące z amoniakiem i nadtlenkiem wodoru wnikają w strukturę włosa i niszczą ją od wewnątrz. Amoniak powoduje pęcznienie włosów i otwarcie łusek, co ułatwia przenikanie barwników do wnętrza włosów. Nadtlenek wodoru rozpuszcza naturalny pigment, niszcząc przy tym warstwę włóknistą włosów.


Żadnych azozwiązków
Azopigmenty otrzymywane są syntetycznie. Niemiecki Urząd Oceny Ryzyka już w 2008 roku wyraźnie zalecał, aby zaprzestano stosowanie barwnika CI 18050 w produktach kosmetycznych. W przypadku produktów żywnościowych, po dokonaniu ponownej kontroli przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), stosowanie tego barwnika zostało zabronione. Wyniki badań wykazały, że barwnik azowy - czerwień permanentna - w organizmie przekształcany jest w toksyczną anilinę. A rozdzielenie aniliny jest wyjątkowo niebezpieczne. Oznacza bowiem nic innego jak to, że barwniki azowe wykazują działanie rakotwórcze. Udokumentowane i potwierdzone jest także ich działanie alergenne.


Żadnych amin aromatycznych
Składnikami podstawowymi w farbach utleniających są diaminy i aminofenole. Są one znane jako aminy aromatyczne. Aby utworzyć odpowiedni barwnik, potrzebują one tzw. łącznika. Powszechnie stosowanymi bazami utleniającymi są aromatyczne związki p-fenylodiaminy lub p-aminofenolu. Barwniki nadające odcień (łączniki), jak m-aminofenol lub m-dihydroksybenzen także są związkami aromatycznymi. Prawie wszystkie aminy są substancjami toksycznymi, które odkładają się w organizmie. Aromatyczne diaminy cechuje także działanie alergenne.


Żadnych związków halogenoorganicznych
Związki halogenowe wykazują silne działanie alergenne. Są wysokoreaktywne  i mogą po wprowadzeniu do tkanek ulegać rozkładowi, odkładać się (np. w tkance tłuszczowej) i powodować uszkodzenia organów (np. wątroby). Związki halogenowe są często stosowane jako środki konserwujące.


Farby roślinne do włosów LOGONA są wolne od wszystkich syntetycznych środków konserwujących.
Nie zawierają zarówno parabenów, jak i innych syntetycznych oraz halogenowych środków konserwujących.

 logona.pl

Farby  Herbatint to kompleksowy program zapewniający włosom zdrowy naturalny wygląd.
Linia produktów Herbatint obejmuje:

HERBATINT- TRWAŁE ZIOŁOWE FARBY DO WŁOSÓW W ŻELU, W 36 KOLORACH
VEGETAL COLOR- PÓŁTRWAŁE FARBY DO WŁOSÓW, W 13 KOLORACH
PRODUKTY DO PIELĘGNACJI WŁOSÓW

RECEPTURA HERBATINT- farbowanie naturalne, bez szkody dla struktury włosów.
Jest to specjalnie opracowana formuła opierająca się na organicznych ekstraktach ziołowych
i proteinach, która zapewnia łagodne wniknięcie barwnika w strukturę włosa i nadaje włosom niespotykanie naturalny kolor.
Pomimo, że produkt nie zawiera amoniaku, a w jego składzie jest tylko niewielka ilość wody utlenionej i znikoma ilość chemicznego pigmentu, farba jest perfekcyjnie skuteczna w pokrywaniu siwych włosów i łatwa do zastosowania.
Włosy po zastosowaniu produktów Herbatint nabierają połysku, miękkości i objętości.

FARBY HERBATINT NIE ZAWIERAJĄ AMONIAKU, REZORCYNY, PARABENÓW, ALKOHOLU,
GLUTENU i PRZYKREGO ZAPACHU.

150 ml - 43zł

135ml - 35zł

COLOR & SOIN
TRWAŁA FARBA DO WŁOSÓW  NA BAZIE EKSTRAKTÓW ROŚLINNYCH
Bez parabenów, amoniaku, rezorcyny i silikonu

31 odcieni


Color & Soin - to trwała farba do włosów, która już od pierwszego użycia barwi 100% siwych włosów, a także chroni je i pielęgnuje. Została przetestowana w ramach kontroli dermatologicznej. Produkt został opracowany z uwzględnieniem natury włosów, minimalizuje podrażnienia skóry i ryzyko wystąpienia alergii. Ponadto, dzięki białkom roślinnym i olejkom eterycznym, Color & Soin powoduje, że włosy błyszczą, są puszyste i miękkie.

Opakowanie
Opakowanie zawiera:

    butelkę farby do włosów z ekstraktami roślin o pojemności 60 ml
    butelkę utrwalacza o pojemności 60 ml
    saszetkę balsamu do włosów o pojemności 15 ml
    parę rękawiczek ochronnych
    ulotkę

Składniki
Farba do włosów z ekstraktami roślin
Heban (1N): oleamina PEG-2. AQUA PURIFICATA (woda destylowana), kokamid DEA, alkohol etylowy, glikol propylenu, etanoloamina, kwas oleinowy, p-fenylodiamina, siarczan sodu, TETRASODIUM EDTA, hydrolizowane białka roślinne (pszenica zwyczajna, soja, kukurydza, owies zwyczajny), izoaskorbinian sodu, N,N-BIS(2-hydroksyetylo)-siarczan dwuetylo-p-fenylenodwuaminy, siarczan 2-AMINO-4-HYDROksYETYLoAMINOANIzOLu, 4-chlororezorcyn.

 

Farby z roślinnymi ekstraktami niby naturalne jednak z dodatkami chemicznymi nie przekonują mnie , natomiast henna jak najbardziej. Problemem w hennie jest to że barwi włos z zewnątrz i po jakimś czasie po prostu z włosa się ściera nie wchodzi w głąb włosa. Wymaga częstszego farbowania, ale co uważam za duży plus nie jest szkodliwa dla skóry i włosów:)

 

źródła:

http://organicsbeauty.pl/o-nas/nasze-marki/natulique/
http://organicsbeauty.pl/oferta/swiat-fryzjerstwa/koloryzacja/

www.khadi.pl/

herbatint.pl

biokap.pl

logona.pl

http://kalina-sklep.pl/16_fitokosmetik

zdjęcia ze stron producentów lub sprzedawcy

 << poprzedni artykuł następny artykuł >>

Dodawanie komentarzy do wpisu możliwe po zarejestrowaniu i zalogowaniu.

izla.pl 2015-17
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie treści i zdjęć bez zgody autorki zabronione.