Diety Przyroda i zwierzęta Zdrowie w praktyce Przepisy Lifestyle Dziecko/Ciąża Rak/Nowotór/Guz Podróże Pasożyty

Pocenie się jest świetnym sposobem, aby spalić kalorie i pozbyć się z organizmu niechcianych toksyn. Sauny na podczerwień pomagają organizmowi uwolnić szereg toksyn, w tym metali ciężkich, takich jak rtęć i ołów, i chemikaliów ze środowiska, ale korzyści nie kończą się na tym. Dzięki technologii sauny na podczerwień, można też schudnąć, odpocząć, pozbyć się niechcianego bólu, zwiększyć krążenie i oczyścić skórę.

 

Sauna na podczerwień

Elementem grzewczym w saunie na podczerwień są promienniki, emitujące promieniowanie podczerwone, które ogrzewają ciało bezpośrednio – to znaczy, że temperatura ani wilgotność powietrza pod ich wpływem nie ulega zmianie. Blisko 80% promieniowania wnika w ciało, gdzie zostaje przetworzone na energię cieplną, rozgrzewającą mięśnie, stawy i narządy wewnętrzne.

Warunki w saunie na podczerwień są bezpieczne dla osób, które cierpią na ryzyko związane z chorym układem krążenia. Dziś wiele ludzi na całym świecie korzysta z saun na podczerwień, albowiem mają one doskonałe rezultaty oczyszczania naszego organizmu, a co więcej, działają leczniczo i relaksująco.

W chwili, kiedy regularnie korzystamy z komory IR, w bardzo dużym stopniu zwiększa się rozciągliwość tkanek kolagenowych. Dzieje się tak, dlatego, że są one ogrzewane do 45ºC co wpływa na ich rozciągliwość. W ten właśnie sposób sauna infrared sprawia, że ścianki tkanki rozszerzają się, a tym samym zwiększa się także szybkość i jakość przepływu krwi.

Takie kąpiele w bardzo dużym stopniu zmniejszają sztywność stawów, dzięki czemu przestają one nam dokuczać oraz są zawsze sprawne. Bardzo często się metoda ta jest polecana osobą z nowotworami przez naturopatów.  Okazuje się, bowiem że promienie podczerwone niszczy i negatywnie oddziałuje na komórki rakowe, a tym samym wzrasta szansa osoby chorej na całkowite wyleczenie się.

Sauny na podczerwień mają więc ogromne znaczenie dla naszego organizmu, dlatego warto z nich korzystać regularnie.


Zalety sauny na podczerwień


1. Detoksykacja

Pocenie się jest jednym z najbardziej naturalnych sposobów eliminacji toksyn z organizmu, dzięki czemu jest kluczowym elementem detoksykacji. W porównaniu z tradycyjną szwedzką sauną, sauny na podczerwień pozwalają na wyeliminowanie około 7 razy więcej toksyn.


2. Relaksacja

Seans w tego typu saunie, sprzyja relaksacji, przyczyniając od  zrównoważenia poziomu kortyzolu w organizmie. Ciepło generowane w saunie pomaga także rozluźnić mięśnie i zmniejszyć napięcie w całym organizmie, co pozwala na relaks i odstresowanie.


3. Ukojenie bólu

Jeśli cierpisz na bóle mięśni lub stawów, sauna na podczerwień może złagodzić, zapalenia zwiększając krążenie kwi i rozluźniając mięśnie.


4. Chudnięcie

Ciepło generowane przez sauny na podczerwień powoduje, że temperatura ciała wzrasta, co prowadzi do zwiększenia metabolizmu organizmu i przyśpieszonej akcji serca.  Gdy twoje ciało musi pracować ciężej, aby obniżyć temperaturę ciała, twoje ciało będzie spalać więcej kalorii, co powoduje utratę wagi. W artykule pod tytułem Wpływ pocenia się, w Journal of American Medical Association stwierdzono, że 30-minutowa sesja w saunie na podczerwień może spalić około 600 kalorii.


5. Poprawa krążenia

Ponieważ ciepło z sauny na podczerwień zwiększa temperaturę ciała, krążenie krwi również wzrasta. Sesje w saunie na podczerwień, może stymulować przepływ krwi, poprawia regenerację mięśni i zmniejsza ból i stan zapalny po intensywnym wysiłku.


6. Oczyszczanie skóry

Technologia sauny na podczerwień, może pomóc oczyścić skórę, eliminując toksyny z porów i zwiększyć krążenie, co powoduje zdrowszy wygląd skóry.


Poziomy podczerwone

Sauna na podczerwień w porównaniu do sauny fińskiej sprawia, że można wywoływać w niej o wiele większy i wyższy poziom pocenia się, aniżeli ma to miejsce w gorącej i dusznej komorze fińskiej. Dodatkowo panuje tutaj nie tylko niższa temperatura, ale także inna wilgotność, która sprawia, że taka kąpiel stanie się dla każdego wielką przyjemnością.

Sauna na podczerwień pozwala na nastawienie jednego z trzech poziomów: lekki, średni lub intensywny.
Te różne poziomy umożliwiają dostosowanie intensywności promieniowanie do aktualnych parametrów ciała i odnoszą się do intensywności leczenia. Większość osób uważa, że:
Poziomy lekkiej podczerwieni są najlepsze dla procesu gojenia się ran oraz zwiększenia funkcji układu  immunologicznego.
Poziomy średniej podczerwieni są idealne do zwiększenia krążenia oraz promowaniu rozluźnienia mięśni.
Poziomy intensywnej podczerwieni są wykorzystywane głównie do celów detoksykacyjnych (wypierania toksyn i metali ciężkich)


                                                                 Zalecenia
Jeśli jesteś nowicjuszem w korzystaniu z  sauny infrared, polecane są 4-minutowe sesje o temperaturze 40-55 stopni Celsjusza, zalecane sesje to sesje trwające  do 15-30 minutowych.
Jeśli z sauny na podczerwień korzystasz rzadko zalecane są  sesje detoksykacyjne  trwające do 10-20 minut o temperaturze 88-95 stopni Celsjusza.

Przypominam sauna na podczerwień, zalecana jest również jako kuracja wspomagająca w pozbyciu się pasożytów z organizmu.

Zalecane korzystanie:

  • Pocenie - codziennie przez około 25 - 30 min w temperaturze 50° - 55°
  • Reumatyzm - codziennie przez około 15 - 20 min w temperaturze 45° - 50°
  • Napięte mięśnie - co dwa dni przez około 25 - 30 min w temperaturze 45° - 50°
  • Ból głowy - co dwa dni przez około 25 - 30 min w temperaturze 45° - 50°
  • Cellulitis - co dwa dni przez około 25 - 30 min w temperaturze 45° - 50°
  • Odchudzanie - co dwa dni przez około 30 - 40 min w temperaturze 45° - 55°
  • Zapalenie oskrzeli - co dwa dni przez około 20 - 25 min w temperaturze 45° - 50°

 

Źródła:

http://www.amymyersmd.com

http://all-spa.pl/oferta/sauny/sauny-infrared<< poprzedni artykuł następny artykuł >>

Dodawanie komentarzy do wpisu możliwe po zarejestrowaniu i zalogowaniu.

izla.pl 2015-17
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie treści i zdjęć bez zgody autorki zabronione.