Diety Przyroda i zwierzęta Zdrowie w praktyce Przepisy Lifestyle Dziecko/Ciąża Rak/Nowotór/Guz Podróże Pasożyty Diety Przyroda i zwierzęta Zdrowie w praktyce Przepisy Lifestyle Dziecko/Ciąża Rak/Nowotór/Guz Podróże Pasożyty

O mnie

To ja, Izla!

Miłośniczka zdrowego odżywiania, wielbicielka wszystkiego co zdrowe, nałogowo "pochłaniam" książki o zdrowiu, medycynie naturalnej i oczywiście kulinarne.

Na jedzeniu przede wszystkim roślinnym jestem od ponad 5 lat , byłam wegetarianką, weganką obecnie po 5 latach przewertowania książek, o tematyce zdrowego odżywiania ,blogów witariańskich, wegańskich i roślinnych, mogę stwierdzić , że wyznaję zasadę odżywiania nutritariańskiego czyli pokarmów o wysokiej gęstości odżywczej , o czym szerzej opowiem na blogu, ponieważ uważam że jest to odżywianie najlepsze dla organizmu człowieka.

Jestem mamą cudownego dziewięcioletniego synka, więc zdrowie dziecka najważniejsze:)

Synek jest wegetarianinem. Ponad 5 lat temu w mojej rodzinie padła decyzja zdrowego odżywiania czyli rezygnujemy z mięsa, mleka, cukru i białej mąki. Dlaczego, bo za często chorowaliśmy, byłam ciągle zmęczona , miałam stany depresyjne w zimie, było mi ciągle zimno. Mój partner za dużo ważył, a przez poważny wypadek większość życia spędza przed komputerem.

Co nas przekonało? - wykład Garego Yourofskyego "Inspirujący wykład, który może zmienić Twoje życie". Nie całkowicie się z nim zgadzałam , bo nie stosuję soi i produktów przetworzonych, ale dzięki wykładowi zwróciłam uwagę jak niezdrowe jest mięso i popularne produkty odzwierzęce.

Za tym poszło odstawienie mleka, cukru, białej mąki i pochodnych.

Skąd pomysł na blog ? Chciałabym przekazać swoją ponad 5 letnią wiedzę i zdopingować niezdecydowanych do pójścia w moje ślady. A ponieważ wiem, że to dość trudne, bo tak naprawdę trzeba poświęcić sporo czasu, aby w czeluściach Internetu znaleźć rzeczowe informacje, które pomogą zrobić pierwszy krok, zdecydowałam się na blog :)

W Internecie i książkach jest masę rozrzuconych informacji , które powodują mętlik w głowie. Dlatego chcę podzielić się moją wiedzą na tyle na ile będę mogła . Może i Tobie pomogę? :)

Mój blog to zdrowie w praktyce, poparte przykładami z życia. Nie chcę krytykować, narzucać czy ...wymądrzać się, chcę jedynie pokazać możliwości polepszenia zdrowia przez zmianę żywienia :) a wybór należy do WAS drodzy czytelnicy.

Na moim blogu znajdziecie wiedze książkową jak i praktyczną, czego zawsze mi brakowało na blogach. Znajdą się przepisy roślinne z różnych sposobów odżywiania np makrobiotyki, nutritarianizmu, weganizmu, surowej diety jak i rozdzielnej.

Większość tematów związanych z żywieniem o których piszę "przetestowałam" na sobie i swojej rodzinie, więc nie jest to wiedza teoretyczna. Znajdziecie także przykłady dziennych posiłków dla dorosłych jak i dla dzieci z przemytem zdrowych produktów .Będą konkretne recenzje książek o zdrowiu lub kulinarnych, które polecam. Znajdziecie także przykłady zdrowego odżywiania roślinnego, suplementacji oraz ważne informacje dotyczące błędów żywieniowych oraz na co zwrócić szczególną uwagę przy żywieniu roślinnym.

Będzie też o zdrowym wegetarianizmie i weganizmie. A ponieważ jestem mamą spora część informacyjna jak i kulinarna będzie dotyczyła dzieci. Znajdziecie tu wiedzę i konkrety poparte praktyką, to czego na początku swojej drogi starałam się znaleźć na blogach w Internecie i książkach.

Postaram się też często pisać na blogu, bo jeden wpis na miesiąc to trochę za mało:)

Staram się stosować odżywianie o zagęszczonych wartościach odżywczych (nutritarianizm) nie stosuję słowa diety, bo kojarzy mi się z czymś co prowadzi do czasowego zbicia kilogramów, a tu nie o to chodzi. Z różnych sposobów odżywiania ( makrobiotyka, rozdzielne, surowe, wegańskie) czerpię inspirację do swoich przepisów i informacji zdrowotnych. Z każdego sposobu odżywiania biorę to co mi odpowiada i co na mnie dobrze wpływa.

Zdjęcia na blogu są mojego autorstwa staram się aby były zachęcające, najczęściej powstają na drodze od kuchni do Odbiorcy :) więc zdjęcia robię w pośpiechu, wybaczcie niedociągnięcia :)

Jestem opiekunką 2 psów, 5 gekonów orzęsionych, straszyków, rybek i świerszczy uwielbiam zwierzęta oraz naturę , dlatego część bloga będzie również im poświęcona.

Zachęcam do czytania i oczywiście przyjmuję konstruktywną krytykę :)

Zapraszam :)

Nie jestem lekarzem, artykuły na blogu mają charakter informacyjny i edukacyjny.

To co działa na mnie i na moją rodzinę na Ciebie nie musi. Organizm człowieka jest sprawą indywidualną i potrzebuje indywidualnego podejścia.