Diety Przyroda i zwierzęta Zdrowie w praktyce Przepisy Lifestyle Dziecko/Ciąża Rak/Nowotór/Guz Podróże Pasożyty

Wapń odgrywa kluczową rolę w elektrycznej stymulacji komórek serca i mechanicznym skurczu komórek mięśni gładkich tętnic.

Wapń jest niezbędny dla zdrowia, ale posiada ukryte niebezpieczeństwo. Wapń jest najbardziej promowanym minerałem przez zwolenników medycyny konwencjonalnej, żywieniowej. To wielki i tragiczny błąd. Powinno promować się magnez. Niedobór magnezu prowadzi do wzrostu stężenia sodu i wapnia w mięśniu sercowym. Jest to problem, ponieważ wapń  z tętnicy wieńcowej jest czynnikiem predykcyjnym dla krótkoterminowych zdarzeń związanych z chorobą niedokrwienną serca. W obliczu rosnących niedoborów magnezu wapń staje się coraz bardziej toksyczny dla ludzkiej fizjologii.

Dr Dean wyjaśnia to wyraźnie, gdy mówi w swojej książce "The Magnesium Miracle":

                                                            

 

"Aby zrozumieć, w jaki sposób możesz stworzyć równowagę wapnia / magnezu we własnym ciele, spróbuj tego eksperymentu w swojej kuchni. Zmiażdżyć tabletkę wapniową i sprawdzić, ile rozpuszcza się w 1 uncji wody. Następnie zmiel tabletkę magnezu i powoli zamieszaj ją w wodzie wapiennej. Kiedy wprowadzasz magnez, pozostały wapń rozpuszcza się; staje się bardziej rozpuszczalny w wodzie.

To samo dzieje się w twoim krwioobiegu, sercu, mózgu, nerkach i wszystkich tkankach w twoim ciele. Jeśli nie masz wystarczającej ilości magnezu, aby pomóc w rozpuszczeniu wapnia, może skończyć się: spazmami mięśniowymi z nadmiarem wapnia,

fibromyalgią,

stwardnieniem tętnic, a nawet ubytkami zębowymi.

Kolejny scenariusz rozgrywa się w nerkach. Jeśli w nerkach jest za dużo wapnia i nie ma wystarczającej ilości magnezu, aby go rozpuścić, możesz dostać kamieni nerkowych. "

Magnez i wapń działają razem, aby kontrolować działanie mięśni, chociaż wapń staje się problemem, gdy nie ma wystarczającej ilości magnezu, aby kontrolować działanie wapnia. Wapń staje się wolno działającą trucizną (często dekadami gromadzenia) w tkankach całego organizmu, gdy jest nadmierny w stosunku do niedoboru magnezu. Ślady mineralnych objawów nadmiaru lub niedoboru zależą od ich stosunków z innymi pierwiastkami.

W przypadku zwapnienia, nie jest to szczególnie wysoki poziom wapnia, który powoduje powstawanie kamienia lub ostrogi, wystarczy, że wapń jest zawyżony w stosunku do magnezu.

Magnez zwiększa rozpuszczalność wapnia w moczu. Suplementacja magnezu wykazała znaczący wpływ na zapobieganie nawrotom kamieni nerkowych.

                                                                         

Jeśli wapń nie zostanie zażyty z magnezem lub jeśli nie jest zbyt dobrze wchłaniany, spowoduje więcej szkód niż pożytku. Niewykorzystany wapń może gromadzić się w dowolnym miejscu naszego ciała. Na przykład, jeśli wszczepia się w kości i stawy, naśladuje artretyzm; jeśli tkwi w sercu, naśladuje uszkodzenia tętnic.

Zwapnienie lub zatrucie wapniem może objawiać się chorobami serca, rakiem, pomarszczoną skórą, kamieniami nerkowymi, osteoporozą, problemami stomatologicznymi, ostrogą kostną-piętową, zaćmą i wieloma innymi problemami zdrowotnymi.

Osady wapnia w stawach nazywane są zapaleniem stawów; w naczyniach krwionośnych następuje stwardnienie tętnic; w sercu to choroba serca, a w mózgu jest to starość.
 

To magnez faktycznie kontroluje gęstość kości, a nie wapń. Magnez wprowadza wapń do kości, gdzie niskie poziomy sprzyjają jego utracie.

Niewielu lekarzy praktykujących na świecie uczyło się o magnezie, więc nie wiedzą, że aby odciąć wapń, należy rozpocząć intensywne leczenie magnezem poprzez suplementację, najlepiej przezskórną.

Po dziesięcioleciach marketingu mleczarskiego "Pij mleko, będziesz wielki" wprowadzającego na rynek produkty z  wapniem mamy sytuację, która dosłownie zabija miliony ludzi.

Każdy, kto chce żyć dłużej powinien zwrócić uwagę na magnez i powinien natychmiast rozpocząć silne i długotrwałe leczenie magnezem w postaci chlorku.

Chlorek magnezu jest najbardziej wszechstronną, wchłanialną i skuteczną formą magnezu i może być stosowany doustnie, przezskórnie i poprzez kroplówkę. Może nawet zostać nebulizowany bezpośrednio do płuc, a w postaci znacznie rozcieńczonej aplikowany do oczu, gdy zostaną użyte jego najczystsze formy.

Podczas gdy wapń wpływa na skurcze mięśni, równowaga magnezu działa i rozluźnia mięśnie. Wapń napina mięśnie; magnez rozluźnia mięśnie.

                                                                               

Przy niewystarczającym magnezie mięśnie pozostają napięte i przez lata mogą powodować skurcze mięśni. Może się to zdarzyć, gdy masz zbyt dużo wapnia lub zbyt mało magnezu. Zbyt dużo wapnia powoduje, że serce przechodzi w spazm i nie może się zrelaksować. To atak serca. Zażyj trochę magnezu, a serce zacznie powoli wracać do normy, chyba, że ?? już zrobiono duże szkody.

Dodaj jod i selen i  masz  idealną formułę, która wspomaga regenerację i ewentualnie nawet niewielką regenerację tkanek.

Naukowcy zajmujący się medycyną już tworzą płaty serca wykonane z wodorostów i widzą, jak krew i tkanki serca rosną i regenerują się. Wodorosty są po prostu bogate w magnez, jod i selen. Selen to antidotum na rtęć.

Na rynku nie ma żadnych leków farmaceutycznych, które mogłyby zmniejszyć osady wapnia, ale chlorek magnezu i tiosiarczan sodu są przydatne w zapobieganiu i leczeniu niepożądanego zwapnienia.

                                                                               ***

Tiosiarczan sodu (STS) jest przeciwutleniaczem, fungicydem i chelatorem metali ciężkich. Jest on stosowany w  zatrucia cyjankiem i innymi toksycznymi substancjami. W odpowiednich ilościach rozpuszcza zwapnienia tkanek miękkich i usuwa nadmiar wapnia z moczem. Jednakże nic nie wskazuje na to, aby reakcje chemiczne obniżały normalny wapń w surowicy krwi. Medycznie STS używany jest przede wszystkim w kroplówkach dożylnych, ale może być również podawany doustnie. Na ogół uważa się go za nietoksyczny.

Triosiarczanem sodu możesz usuwać chlor z wody pitnej i stosowanej do gotowania potraw, wystarczą maksymalnie 2 krople 10% roztworu na litr wody. Oprócz chloru wyłapie też z wody różne inne toksyny. Nie usuwa jednak fluoru z organizmu.

                                                                                      ***

Razem oferują najlepszy sposób walki z bombą wapniową. Najlepszym sposobem śledzenia toksyczności wapnia jest obserwowanie poziomu niedoboru magnezu w kontrolach magnezu i przeciwdziałaniu wapniowi. Przeciętny Amerykanin spożywa tylko 40 procent zalecanego dziennego spożycia magnezu. Ma to poważne konsekwencje, w tym śmiertelne, u wielu osób, według dr. Mildreda Seeliga, eksperta od magnezu. Osiemdziesiąt do 90 procent populacji USA ma niedobór magnezu.

Zwapnienie składa się z wapnia i fosforu i jest normalnym procesem do budowy zdrowych kości i zębów. Ale odgrywa również kluczową rolę w stanach chorobowych, takich jak udary i zawały serca.

Dr H. Ray Evers pisze: "Elektrownia ludzkiej komórki nazywana jest" mitochondrium ". Mitochondria generuje energię do wykorzystania w komórce. To, co wszyscy nazywają "energią", pochodzi od oksydatywnej redukcji oddychania komórkowego. Odbywa się to poprzez mitochondria. Ale problem powstaje, gdy komórka ma niski poziom magnezu w stosunku do wapnia. Trójfosforan adenozyny, "waluta energetyczna" komórki, jest zależny od magnezu. Oznacza to, że jest oczywiste, że pompa wapniowa w błonie komórkowej jest również zależna od magnezu. Bez wystarczającej ilości "biologicznie dostępnego" magnezu, komórkowa pompa wapniowa spowalnia. W ten sposób ustalono błędne koło. Niski poziom dostępnego magnezu hamuje wytwarzanie energii, a niski poziom energii hamuje pompę wapniową. Wynik końcowy? Mitochondrium, potęga komórki i całego ciała, ulega zwapnieniu. To jest początek starzenia się.

                                                                          

Wszystko zaczyna się w komórce. Najpierw komórki się starzeją. Prowadzi to do starzenia się narządów. A po narządach starzeje się organizm. Ponieważ mitochondria łatwo akumulują wapń, jon ten potencjalnie może antagonizować aktywujący wpływ magnezu na wiele wewnątrz mitochondrialnych reakcji enzymatycznych. Oznacza to, że każda funkcja twojego ciała może zostać zahamowana, gdy mitochondria ulegają zwapnieniu. To jak życie z włączonymi hamulcami bezpieczeństwa. Wapń to hamulec. Magnez jest akceleratorem. Aby być w optymalnym zdrowiu, musi istnieć równowaga między nimi. "

Im więcej białka konsumujesz, tym więcej magnezu jest potrzebne. Kiedy zużywa się duże ilości wapnia, potrzebujesz więcej magnezu. Dieta bogata w wapń zwiększa zapotrzebowanie organizmu na magnez.

Dr H. Ray Evers

Im wyższy poziom wapnia i niższy poziom magnezu w płynie pozakomórkowym, tym trudniej jest wypompować wapń z komórek. Mitochondria produkują energię, której potrzebują nasze komórki i narządy. Jest to niezwykle ważne dla serca, ponieważ komórki mięśnia sercowego mają niekończące się zapotrzebowanie na energię. Mitochondria są również ważne dla prawidłowej neurotransmisji i są silnie skoncentrowane w komórkach mózgu i ośrodkowym układzie nerwowym. Zdrowa komórka ma wysoki poziom magnezu i niski poziom wapnia.

 

Można powiedzieć, że nasz wiek biochemiczny jest określony przez stosunek magnezu do wapnia w naszych komórkach. Wraz z wiekiem złogi wapnia gromadzą się w naszych miękkich tkankach. Lekarze nazywają to "wapnieniem pozakręgowym". Oznacza to, że wapń, który ma być zdeponowany w kościach, tkwi w naszych miękkich tkankach.

Do 30% energii komórek jest wykorzystywane do wypompowania wapnia z komórek.

Niedobór magnezu, oprócz negatywnego wpływu na ścieżkę wytwarzania energii wymaganą przez mitochondria do generowania ATP, również zmniejsza progową zdolność antyoksydacyjną układu sercowo-naczyniowego i jego odporność na uszkodzenia rodnikowe. Magnez działa jako przeciwutleniacz przeciwko uszkodzeniom wolnych rodników mitochondriów.

Magnez został nazwany "blokerem kanału wapniowego" natury ze względu na jego zdolność do zapobiegania skurczowi naczyń wieńcowych, arytmii i obniżaniu ciśnienia krwi.

"Wapń wchodzi do komórek serca za pośrednictwem kanałów wapniowych zazdrośnie strzeżonych przez magnez. Magnez, w stężeniu 10 000 razy większym niż wapń w komórkach, pozwala tylko na pewną ilość wapnia, aby wprowadzić niezbędne transmisje elektryczne, a następnie natychmiast pomaga uwolnić wapń po zakończeniu pracy. Czemu? Jeśli wapń gromadzi się w komórce, powoduje nadpobudliwość i kalcyfikację oraz zaburza działanie komórek, prowadząc do dusznicy bolesnej, wysokiego ciśnienia krwi, arytmii, astmy, bólów głowy, a nawet ataków serca. Magnez jest naturalnym blokerem kanału wapniowego natury "- mówi dr Carolyn Dean, autor książki The Magnesium Miracle.

                                                                           

Dr Garry Gordon napisał: "Jeśli masz jakąś wadliwą błonę komórkową lub niską produkcję ATP z jakiejkolwiek przyczyny, komórka ma problem z utrzymaniem normalnego gradientu. Dzieje się tak dlatego, że zwykły gradient to 10 000 razy więcej wapnia poza komórkami niż wewnątrz; gdy zostanie to naruszone, będziesz miał zwiększony wewnątrzkomórkowy wapń, który wydaje się zawsze mieć miejsce w momencie śmierci. Kiedy wewnątrzkomórkowy wapń jest podwyższony, masz względny niedobór magnezu, więc gdy ktoś jest poważnie chory, ostro lub przewlekle, częścią twojego planu musi być przywrócenie magnezu, który jest słabo wchłaniany drogą doustną. "

 

Negatywne skutki nadmiernego spożycia wapnia mogą obejmować wysoki poziom wapnia we krwi, tworzenie się kamieni nerkowych i powikłania nerek.

Podwyższony poziom wapnia jest również związany ze zwyrodnieniem stawów / stawów i naczyń, zwapnieniem tkanek miękkich, nadciśnieniem i udarem oraz wzrostem trójglicerydów VLDL, zaburzeń żołądkowo-jelitowych, zaburzeń nastroju i depresji, przewlekłego zmęczenia i ogólnej nierównowagi minerałów, w tym magnezu, cynku, żelaza i fosfor. Wysoki poziom wapnia zakłóca działanie witaminy D, a następnie hamuje działanie ochronne na witaminę, o ile nie zostaną dodane dodatkowe ilości witaminy D.

Witamina D działa poprzez obniżenie insulinooporności, co jest jednym z głównych czynników w chorobach serca. Jest również stosowana przez tarczycę, która wydziela hormon, który reguluje poziom wapnia w organizmie, co z kolei pomaga regulować ciśnienie krwi.

Zmiany zwapnienia sercowo-naczyniowego mogą prowadzić do rozwoju niedokrwienia mięśnia sercowego, zawału mięśnia sercowego, zaburzeń czynności mięśnia sercowego, zastoinowej niewydolności serca, niewydolności zastawki serca i arytmii serca. Istnieje silne powiązanie pomiędzy zwiększonym zwapnieniem serca a ryzykiem śmierci. Podawanie witaminy D w celu leczenia wtórnej nadczynności przytarczyc zwiększa wchłanianie wapnia i fosforu przez jelita. Podnosi poziom wapnia i fosforu w surowicy. Tkanki miękkie i zwapnienia naczyniowe są związane z historią terapii witaminą D.

Zmiany stężenia wapnia w surowicy dostarczają ważnych informacji o różnych zaburzeniach hormonalnych lub organicznych, w tym o nadmiernym statusie witaminy D.

Magnez i wapń mają wspólną drogę wchłaniania w jelitach i wydają się wzajemnie hamować. Jeśli spożycie wapnia (lub nabiał) jest niezwykle wysokie, wapń będzie absorbowany częściej niż magnez. Również nadmierne dawki witaminy D i suplementów wapnia mogą powodować utratę magnezu przez nerki. Światło słoneczne jest jedynym bezpiecznym sposobem na uzyskanie witaminy D, ponieważ organizm reguluje ilość wytwarzanej witaminy.

Cała idea toksycznych filtrów przeciwsłonecznych i unikanie efektów życiowych słońca (naturalna formacja witaminy D) to jeszcze jeden błąd, jaki powoduje współczesna medycyna.

Naukowcy ze Szpitala Uniwersyteckiego Winthrop w Mineola w stanie Nowy Jork odkryli, że podawanie suplementów witaminy D grupie wolontariuszy zmniejszyło epizody zakażenia przeziębieniami i grypą o 70 procent w ciągu trzech lat.

Niebezpieczeństwa związane z ekspozycją na słońce zostały znacznie wyolbrzymione przez te same typy ludzi, którzy nadmiernie przesadzają i kłamią o wielu rzeczach w medycynie. Ekspozycja na słońce nie jest główną przyczyną raka skóry.

Naukowcy podkreślają, że zwiększenie poziomu witaminy D3 może zapobiec wielu chorobom, które każdego roku pochłaniają setki tysięcy, jeśli nie miliony ludzi na świecie. Witamina D, witamina słoneczna, różni się od innych witamin tym, że wpływa na całe twoje ciało - receptory, które reagują na witaminę, znaleziono w niemal każdym typie ludzkiej komórki, od mózgu po kości.

Magnez jest niezbędny do normalnej funkcji przytarczyc i metabolizmu witaminy D.

                                                         

Zwapnienie tętnicy wieńcowej jest powszechne, ciężkie i wiąże się istotnie z chorobą niedokrwienną serca u dorosłych pacjentów z krańcową niewydolnością nerek [4]. Ilość wapnia w tętnicach wieńcowych niezawodnie przewiduje ryzyko zawału serca i mierzona jest przez tzw. Punktację wapnia. Kliniolodzy UCLA, dr Matt Budoff, Coronary Calcium Scan i autor artykułu AHA, mówi: "Całkowita ilość wapnia w naczyniach wieńcowych (wynik Agatstona) przewiduje zdarzenia choroby wieńcowej poza standardowymi czynnikami ryzyka." The Coronary Calcium Score to precyzyjne narzędzie ilościowe do pomiaru i śledzenia ryzyka choroby serca. Jest bardziej wartościowy i dokładny niż inne tradycyjne markery (takie jak cholesterol całkowity, który jest praktycznie bezwartościowy jako marker ryzyka choroby serca).

Według University of Florida Shands Cancer Center wysoki poziom wapnia we krwi, zwany hiperkalcemią, jest najczęściej spowodowane przez raka lub chorobę przytarczyc, ale pod pierwotną etiologią jest niedobór magnezu. Hiperkalcemię powszechnie przypisuje się leczeniu raka. Ciężka hiperkalcemia to nagły przypadek medyczny, którego można uniknąć, jeśli poziom magnezu zostanie podniesiony do normy.

Magnez jest minerałem odmłodzenia i zapobiega zwapnieniu naszych narządów i tkanek charakterystycznym dla zwyrodnienia naszego ciała związanego z wiekiem.

Niedobór magnezu zakłóca metabolizm komórkowy i przyspiesza starzenie się większości ludzkich tkanek. Większość komórek ludzkich może jedynie replikować ograniczoną liczbę razy w hodowlach, zanim stracą zdolność do dzielenia się, zjawisko znane jako replikacyjne starzenie się. Ostatnie badania wykazały, że hodowla w niskim magnezie przyspiesza starzenie się ludzkich komórek śródbłonka i fibroblastów [6]. Dr James Howenstein mówi: "Zwapnienie w tkankach komórkowych jest oznaką uszkodzenia tkanek, starzenia komórkowego i zbliżającej się śmierci komórki.

Kiedy komórki nie są w stanie regulować wapnia i utrzymują zawartość wapnia w komórkach, funkcja komórkowa ulega degeneracji. Zwężone tętnice, wapń w tkankach miękkich i wysoki poziom wapnia w komórkach to oznaki starzenia. W wieku 80 lat średnia zawartość wapnia w aorcie jest 140 razy większa niż poziomy zwapnienia aorty odnotowane w wieku 40 lat. "

                                        oliwka magnezowa

 Zwapnienie zmian miażdżycowych jest spowodowane procesem aktywnego osadzania wapnia w blaszce miażdżycowej, który wykorzystuje szlaki metaboliczne podobne do tych, jakie występują w prawidłowej kości ludzkiej. Wapń gromadzi się regularnie w płytce, a jego obecność można zweryfikować poprzez badanie mikroskopowe od bardzo wczesnych stadiów powstawania choroby. Zwiększenie ryzyka występowania zawałów serca w tętnicach oznacza zwiększone ryzyko ataków serca i zgonów z powodu chorób serca, zgodnie z wynikami badań wieloetnicznego badania miażdżycy (MESA) finansowanych przez National Heart, Lung and Blood Institute. Naukowcy z Health Health System University of Virginia sugerują, że skład złogów blaszki miażdżycowej w tętnicach szyjnych wskazuje na ryzyko wystąpienia udaru u pacjenta.

Stosunek wapnia do magnezu w mleku wynosi 9 lub 10 do 1.

Wapń jest fizjologicznym partnerem magnezu i powinien być obecny w stosunku 2: 1 lub nawet 1: 1.

Amerykańskie kobiety spożywają średnio dwa funty mleka dziennie przez całe życie, a trzydzieści milionów amerykańskich kobiet ma osteoporozę. Picie mleka nie zapobiega utracie kości. Utrata kości jest przyspieszana przez spożywanie zbyt dużej ilości białka, a mleko nazywa się "płynnym mięsem". Aby wchłonąć wapń, organizm potrzebuje porównywalnych ilości magnezu. Kraje o najwyższym wskaźniku osteoporozy, takie jak Stany Zjednoczone, Anglia i Szwecja, spożywają najwięcej mleka. Chiny i Japonia, gdzie ludzie spożywają znacznie mniej białka i produkty mleczne, mają niski wskaźnik osteoporozy. Białko dietetyczne zwiększa wytwarzanie kwasu we krwi, które może zostać zneutralizowane przez wapń zmobilizowany ze kości. Około 50 000 Amerykanów umiera każdego roku z problemami związanymi w jakiś sposób z osteoporozą.

                                                    

Zwyrodnienie zastawki aortalnej następuje po wystąpieniu nadmiernego zwapnienia płatków zastawki serca. Według The Cleveland Clinic zwyrodnienie fibro-zwapniające najczęściej wpływa na zastawkę aortalną. Według doniesień, zwapnienia zastawek serca występują zwykle u osób dorosłych w wieku powyżej 65 lat. Gdy płaty zastawki są zwapniałe, płaty zastawki stają się włókniste (pogrubione) i zwapniałe (utwardzone), tworząc zwężony otwór zaworu. Czynniki ryzyka dla tego typu choroby zastawkowej obejmują wiek, niską masę ciała i wysokie ciśnienie krwi.

William R. Quesnell, autor książki "Minerals: The Essential Link to Health", powiedział: "Większość ludzi uważa, że ??odżywianie jest podzielne i że jedna substancja utrzyma zdrowie. Reklamowanie wapnia w chorobie degeneracyjnej osteoporozy stanowi doskonały przykład. Każdego dnia media, działając jako pośrednik dla lobby mleka, sprzedają wapno jako magiczną kulę. Czy to zadziałało? Zdecydowanie na sprzedaż mleka; ale dla amerykańskiego zdrowia była to katastrofa. Kiedy "pakujesz" swój organizm nadmiarem wapnia, zamykasz zdolność magnezu do aktywowania tyrokalcytoniny, hormonu, który w normalnych warunkach wysyłałby wapń do twoich kości. "

Najczęstszą przyczyną śmierci u pacjentów dializowanych jest choroba układu krążenia. Wynika to częściowo z obecności nadmiernego zwapnienia naczyń, zwłaszcza w postaci nadmiernego zwapnienia tętnic wieńcowych, które można zaobserwować nawet u bardzo młodych pacjentów dializowanych. Obecność zwapnienia tętnic wieńcowych w populacji dializowanej wydaje się korelować częściowo z przyjmowaną ilością doustnych środków wiążących fosforany zawierających wapń.

Powiązania między zwapnieniami zastawek, zapaleniem, miażdżycą tętnic szyjnych i zwapnieniami tętnic sugerują, że zwapnienie zastawkowe jest markerem miażdżycy tętnic i zwapnień tętnic u pacjentów ze schyłkową niewydolnością nerek.

                                                              

 

Bez magnezu wapń nie jest w pełni wykorzystywany, a pod wpływem wchłaniania mogą wystąpić problemy prowadzące do zapalenia stawów, osteoporozy, skurczów menstruacyjnych i niektórych objawów przedmiesiączkowych.

 

Ogólną teorią stojącą za zwiększonym spożyciem wapnia jest to, że wapń zwalcza nadmierną kwasowość, pomagając w ten sposób promować dobre zdrowie. Jest to tylko połowa prawdy: podczas gdy organizm wykorzystuje wapń jako bufor, nadmiar wapnia może również sprzyjać zwapnieniu tkanek miękkich.

Zbyt dużo wapnia przepływającego przez twoje ciało jest prawdziwym niebezpieczeństwem nadmiernej kwasowości. Znacznie lepiej jest zwiększyć spożycie innych buforów, takich jak magnez, które bezpiecznie buforują nadmiar kwasowości bez powodowania zwapnień. Oczywiście, może pomóc również spożywanie tak zwanej diety alkalicznej i ograniczanie spożycia kwaśnych minerałów, takich jak fosfor. Kwaśne minerały mogą przyczyniać się do zwapnień. W gruncie rzeczy prawdziwym niebezpieczeństwem nadmiernej kwasowości jest uwalnianie się wapnia, które powoduje. Mówiąc najprościej, nadmiar kwasowości równa się zwapnieniu tkanek miękkich.

                                                                        

Według dr P Kaye, Departamentu Ratunkowego, Bristol Royal Infirmary, Wielka Brytania, "Magnez działa jako łagodzący środek rozluźniający mięśnie, zmieniając pozakomórkowy napływ wapnia i wewnątrzkomórkowe reakcje fosforylacji. Magnez powinien być stosowany jako bezpieczny, łatwy do podawania i skuteczny czynnik drugiej linii w ostrej ciężkiej astmie. [18]

Władze medyczne twierdzą, że dzięki wysokiej zawartości wapnia można zapobiec rozprzestrzenianiu się osteoporozy i próchnicy zębów w krajach zachodnich. Jednak jest odwrotnie. Populacje azjatyckie i afrykańskie o bardzo niskim spożyciu około 300 mg wapnia mają bardzo mało osteoporozy. Kobiety Bantu, które spożywają codziennie od 200 do 300 mg wapnia, mają najniższy wskaźnik występowania osteoporozy na świecie. W krajach zachodnich o wysokim spożyciu produktów nabiałowych średnie spożycie wapnia wynosi około 1000 mg. Przy niskim spożyciu magnezu wapń wydostaje się z kości w celu zwiększenia poziomu tkanki, podczas gdy wysokie spożycie magnezu powoduje, że wapń wydostaje się z tkanek do kości. Tak wysoki poziom magnezu prowadzi do mineralizacji kości.

Niektórzy ginekolodzy uważają, że jednym z pierwszych narządów do zwapnienia są jajniki, co prowadzi do napięcia przedmiesiączkowego.

Dr Karen Kubena, profesor odżywiania w Texas A & M University, wskazuje, że nawet jeśli monitorujesz poziom magnezu jak maniak, nadal jesteś narażony na migreny, jeśli poziom wapnia jest spory. Wydaje się, że wyższy niż normalny poziom wapnia we krwi powoduje, że organizm wydala nadmiar wapnia, co z kolei powoduje utratę magnezu. "Powiedzmy, że masz wystarczającą ilość magnezu i zbyt dużo wapnia we krwi. Jeśli wapń jest wydzielany, magnez idzie z nim. Nagle możesz mieć niską zawartość magnezu "- mówi dr Kubena.

Zasadą jest, że substancje kwasowe zaciskają się; i substancje alkaliczne rozluźniają się. Magnez ma odczyn zasadowy i rozluźnia ciało od napięcia, sztywności, skurczów, skurczów, tików lub skurczów, takich jak nerwowość, niepokój, złość, lęk, pobudzenie, bóle głowy, skurcze mięśni, skurcze menstruacyjne, zapalenie stawów, bezsenność, zaparcia, kołatanie serca, nieregularne bicie serca, wysokie ciśnienie krwi, drganie gałek ocznych, trądzik, płytka nazębna na zębach, płytka nazębna na sercu i tętnice z powodu gromadzenia się cholesterolu, tablica na mózgu [choroba Alzheimera]. Magnez działa jak naturalna brama lub zastawka w synapsach mózgu, która reguluje napływ wapnia do postsynaptycznych kanałów wapniowych z neuronów presynaptycznych w częściach mózgu, które są zaangażowane w nastrój i zachowanie, takie jak hipokamp. Przy niedostatecznej zawartości magnezu (toksyczności wapnia) funkcja ta ulega zmianie i wynikają z niej: drażliwość, lęk, depresja, ADHD, maniak, hipo-mania, zaburzenie dwubiegunowe, nadpobudliwość i hiper-emocjonalność, a także niektóre psychozy.

Wartość pH poniżej 5,3 wskazuje na niezdolność do przyswajania witamin lub minerałów. Ze względu na zasadowość minerałów, rozluźniają guzy, w tym guzy włókniste, endometriozę, cysty, znamiona, brodawki, znaczniki skóry i inne narośla, i powodują uwalnianie toksyn. Magnez powinien być użyty do buforowania pH kwasu, a nie wapnia, który jest ługowany z kości.

Magnez pobrany w odpowiednich dawkach może rozwiązać problem niedoboru wapnia.

                                                                        

Eksperci twierdzą, że nadmierne spożycie wapnia może być nierozsądne w świetle ostatnich badań wykazujących, że duże ilości tego minerału mogą zwiększać ryzyko raka prostaty. "Istnieją uzasadnione dowody sugerujące, że wapń może odgrywać ważną rolę w rozwoju raka prostaty" - mówi dr Carmen Rodriguez, starszy epidemiolog z wydziału badań epidemiologii i nadzoru Amerykańskiego Towarzystwa Onkologicznego (ACS). Rodriguez twierdzi, że badanie przeprowadzone w 1998 roku przez Harvard School of Public Health z 47.781 mężczyznami wykazało, że osoby spożywające od 1500 do 1,999 mg wapnia dziennie miały około dwa razy większe ryzyko zachorowania na raka prostaty z przerzutami (rak, który rozprzestrzenił się na inne części ciała) jak ci, którzy otrzymują 500 mg dziennie lub mniej. A ci, którzy przyjmowali 2000 mg lub więcej, mieli ponad czterokrotnie większe ryzyko rozwoju przerzutowego raka prostaty niż ci, którzy przyjmowali mniej niż 500 mg.

Zalecana dzienna dieta (RDA) wapnia to 1000 mg na dzień dla mężczyzn i 1500 mg dla kobiet.

W późniejszym okresie w 1998 r. Naukowcy z Harvardu opublikowali badanie dotyczące spożycia produktów mlecznych wśród 526 mężczyzn, u których zdiagnozowano raka prostaty i 536 podobnych mężczyzn, u których nie zdiagnozowano choroby. Badanie wykazało 50-procentowy wzrost ryzyka raka prostaty i prawie dwukrotne zwiększenie ryzyka przerzutowego raka gruczołu krokowego wśród mężczyzn spożywających duże ilości produktów mlecznych, prawdopodobnie z powodu, jak twierdzą badacze, wysokiej całkowitej ilości wapnia w takiej diecie. Ostatnie badanie Harvardu na ten temat, opublikowane w październiku 2001 r., Dotyczyło spożycia produktów mlecznych wśród 20 885 mężczyzn i stwierdzono, że mężczyźni spożywający większość produktów mlecznych mają o około 32% wyższe ryzyko zachorowania na raka prostaty niż ci, którzy spożywają go najmniej. Dr Panagiota N. Mitrou z National Cancer Institute, Rockville, Maryland i współpracownicy stwierdzili to samo, że zwiększone spożycie wapnia i produktów mlecznych zwiększa ryzyko raka prostaty.

Leczenie tiosiarczanem sodu

Tiosiarczan sodu (STS) to wapniowy środek chelatujący o właściwościach przeciwutleniających.- Dr. Carlos E. Araya

Tiosiarczan sodu powoduje tworzenie się tiosiarczanu wapnia w moczu, związku o znacznie wyższej rozpuszczalności niż inne sole wapnia (fosforan, szczawian). Tak więc tiosiarczan sodu może nie tylko hamować dalszą nefrokalcynozę, ale w pewnym stopniu może przyczynić się do odwapnienia miąższu nerkowego.

Uważa się, że korzystny wpływ tiosiarczanu sodu (STS) wynika częściowo z jego zdolności do zwiększania rozpuszczalności złóż wapnia. STS ma małą masę cząsteczkową 248 (Na2S2O3), a u pacjentów z prawidłową czynnością nerek okres półtrwania w surowicy wynosi 15 min. STS ułatwia mobilizację wapnia z naczyń dotkniętych złogami wapnia.

Dożylne STS wydaje się korzystne, ma łagodne działania niepożądane i jest dobrze tolerowane u dzieci i młodych dorosłych. Dawkowanie STS wynosiło 25 g / 1,73 m2 na dawkę dożylnie. Dr Carlos E. Araya


PH ciała i wapń

Wielu pracowników służby zdrowia uważa, że jest tylko jedna choroba. A tą jedną chorobą jest kwasica. Odpady wytwarzane z żywności są bardzo kwaśne, a kwasica jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do procesu starzenia i różnych chorób. Kwasowe odpady są wydalane z ludzkiego ciała w postaci moczu lub potu. Ale nie wydalone odpady będą krążyć w krwi, w ciele. Te kwaśne odpady stopniowo gromadzą się gdzieś w naczyniach krwionośnych naczyń włosowatych i ostatecznie je zatykają. W wyniku tego komórki ludzkiego ciała zostaną pozbawione tlenu i niezbędnych składników odżywczych, co spowoduje, że komórki te staną się nieaktywne w rozmnażaniu. To główny powód, dla którego ludzie się starzeją. Co więcej, przy zatkaniu kapilarnych naczyń krwionośnych funkcja każdego organu w ludzkim ciele gromadzącym kwaśne odpady zacznie się pogarszać, powodując poważne choroby na dłuższą metę.

Jednym z pierwszych znaków ostrzegawczych o kwaśnym biologicznym terenie są złogi wapnia. Nasza dieta przyjmująca wapń nie nadąża za potrzebnym buforowaniem wapnia i aktywnie pobiera wapń z naszych kości i zębów. Wszystko działa jak mały pociąg, od kości po płyny i komórki, aż po krew. Gdy nasz biologiczny teren staje się kwaśny, nasz poziom pH spada. Kiedy tak się dzieje, zaczynamy tracić wapń z krwi, kości i tkanek. To jest mechanizm bezpieczeństwa. Teraz poziom tlenu w twoim biologicznym terenie spada, pozostawiając zmęczenie, pozwalając grzybom, pleśniom, pasożytom, złym bakteriom i infekcjom wirusowym zadomowić się  w całym ciele. Warto zauważyć, że często  będziesz miał kilku z tych najeźdźców. Jeśli masz Candida prawdopodobnie będziesz mieć złe bakterie, grzyby i pasożyty, ponieważ wszystkie one rozwijają się w tym samym terenie.

Łagodna kwasica może powodować takie problemy, jak:

Uszkodzenie układu krążenia, w tym zwężenie naczyń krwionośnych i redukcja tlenu.
Przyrost masy ciała, otyłość i cukrzyca.
Problemy dotyczące pęcherza moczowego i nerek, w tym kamieni nerkowych.
Niedobór odporności.
Przyspieszenie uszkodzeń wywołanych przez wolne rodniki, prawdopodobnie przyczyniające się do mutacji nowotworowych.
Przedwczesne starzenie.
Osteoporoza; słabe, łamliwe kości, złamania biodra i ostrogi kostne.
Bóle stawów, bóle mięśni i nagromadzenie kwasu mlekowego.
Niski poziom energii i chroniczne zmęczenie.

Ostatnie siedmioletnie badania przeprowadzone na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco na 9 000 kobiet wykazały, że osoby z przewlekłą kwasicą są bardziej narażone na utratę kości niż osoby z prawidłowym poziomem pH. Naukowcy, którzy przeprowadzili ten eksperyment, są przekonani, że wiele złamań w okolicy stawu biodrowego występuje wśród kobiet w średnim wieku związanych z wysoką kwasowością spowodowaną dietą bogatą w pokarmy zwierzęce i niską zawartością warzyw. Dzieje się tak dlatego, że ciało pożycza wapń z kości w celu zrównoważenia pH.
American Journal of Clinical Nutrition

 

Reasumując:

1) Zadbaj o właściwy poziom magnezu poprzez najbezpieczniejszą suplementację przeskórną , możesz także przyjmować magnez doustnie np cytrynian magnezu z witaminą b6

jak zrobić oliwę magnezową, kąpiele magnezowe, moczenie stóp http://izla.pl/blog/artykul/1952

2) Ogranicz produkty nabiałowe oraz mięso na korzyść wapnia z roślin jak jarmuż, nasiona selera, sezam, mak, strączki, kapusta, brukselka, orzechy, szpinak w formie gotowanej

3) Jedz pokarmy bogate w siarkę, krzemionkę i magnez. Możesz otrzymać krzemionkę: skrzyp, pokrzywa, liść konopi, kiełki lucerny alfafa, młode rośliny i dojrzałe trawy.

4) Zadbaj o odpowiedni poziom sodu - dobrej jakości sól a nie sól kuchenna i przetworzone pokarmy bogate w sód  i potasu, spożywanie dużej ilości warzyw  są również ważne, aby wapń pozostał rozpuszczalny we krwi. Wykazano, że potas ma kluczowe znaczenie dla wytrzymałości i gęstości kości. Właściwa funkcja tarczycy jest ważna również dla zachowania równowagi wapnia.

5) Zadbaj o odpowiedni poziom witaminy D - sprawdź jej poziom z krwi i zadbaj o odpowiednią suplementację witaminą w formie D3 koniecznie z witaminą K2. Witamina D wspomaga wchłanianie wapnia i dobrą aktywność nadnerczy, światło podczerwone i światło o pełnym spektrum działania. Osteokalcyna pod wpływem witaminy K2 zostaje zaktywowana, powoduje, że wapń jest przekierowany do kości i zębów czyli tam gdzie jest jego miejsce.

Witamina K2 aktywuje również inne białko zwane MPG które powoduje, że wapń który już osadził się w tętnicach czy innych tkankach miękkich jest z nich usuwany.

6) Dodatkowo sprawdź poziom witaminy A, boru i miedzi one są zaangażowane w metabolizm wapnia

7)  Unikaj dietetycznych cukrów, w tym cukrów owocowych, obciążają nadnercze i powodują nierównowagę hormonalną, która następnie zaburza metabolizm wapnia w komórce. Zatem wszystko, co osłabia nadnercze, również wpływa na poziom wapnia. Kwas fosforowy i niektóre kwasy owocowe mogą zmniejszać wchłanianie wapnia, dlatego napoje gazowane z cukrem, kofeiną i kwasem fosforowym to jedna z najgorszych kombinacji.

8) Toksyczność  ołowiu, kadmu i strontu może konkurować z wapniem w miejscach wiązania, co prowadzi do mniejszego wykorzystania wapnia.

9) Fluor w dużych ilościach konkuruje z wapniem w celu absorpcji i wykorzystania i powoduje osłabienie kości i złamania biodra. Pozbądź się fluoryzowanych past do zębów.

10) Fityniany wiążą wapń i zapobiegają jego wchłanianiu, są obecne w niegotowanych ziarnach, produktach sojowych, niewłaściwie przygotowanych ziarnach fasoli i czasami innych produktach.

11) Nadmiar kwasu szczawiowego ze szpinaku, żurawiny, rabarbaru i herbaty może również wpływać na wykorzystanie wapnia, jeśli są one przyjmowane w dużych ilościach.

12) Niska zawartości kwasu żołądkowego oraz dieta niskiej zawartości białka upośledza wykorzystanie wapnia, a wapń musi być związany z aminokwasami w żołądku i jelitach, które należy odpowiednio wykorzystać." - Dr Wilson. Zatem alkaliczne pH w żołądku upośledza wykorzystanie wapnia. Dlatego dr Lawrence Wilson nie zaleca stosowania urządzeń do wody alkalicznej, leków przeciwkwasowych lub blokujących kwasy.

Zadbaj o odpowiednie zakwaszenie żołądka tym samym o dobre trawienie http://izla.pl/blog/artykul/1904

Aby sprawdzić poziom pierwiastków życiowych i toksycznych możesz przeprowadzić analizę pierwiastkową z włosa jak to zrobić możesz przeczytać: http://izla.pl/blog/artykul/1408

 

 Źródła:

http://drsircus.com/magnesium/calcification-and-its-treatment-with-magnesium-and-sodium-thiosulfate/

Davida Wolfe - Death by Calcium<< poprzedni artykuł następny artykuł >>

Dodawanie komentarzy do wpisu możliwe po zarejestrowaniu i zalogowaniu.

izla.pl 2015-17
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie treści i zdjęć bez zgody autorki zabronione.