Diety Przyroda i zwierzęta Zdrowie w praktyce Przepisy Lifestyle Dziecko/Ciąża Rak/Nowotór/Guz Podróże Pasożyty

Bardzo często u ludzi spotyka się przewlekłe zmiany i zaburzenia krążenia limfy w pierścieniu Pirogowa-Waldeyera.

Pierścień gardłowy Waldeyera zwany również układem chłonnym gardła to nagromadzenie tkanki chłonnej w gardle, które ma znaczenie ochronne przed bakteriami, wirusami, grzybami i innymi czynnikami chorobotwórczymi, chroniąc przed ich penetracją do dalszych odcinków układu oddechowego i pokarmowego, jako że jest źródłem komórek odpornościowych zaangażowanych w odpowiedź immunologiczną w obrębie błony śluzowej dróg oddechowych

Człowiek przywykł już do tego stanu i nie reaguje na drobne objawy przy tych zmianach: niewielki ból lub drapanie w gardle, okresowe dreszcze, bóle przy połykaniu twardych pokarmów, zatykanie uszu, okresowe katary.

                                                               

Często w takich stanach nie przyjmuje się żadnych środków.
W niesprzyjających warunkach-
ochłodzeniu, stresie, przejedzeniu pokarmami, szczególnie zawierającymi skrobię i słodkimi -dochodzi do skurczu i zwężenia przewodów tychże gruczołów, w wyniku czego gwałtownie pogarsza się krążenie limfy, obrzęk powiększa się i powstaje środowisko sprzyjające rozmnażaniu mikrobów i wirusów.

Rozwijają się stany ostre. Rozpoznania odpowiadające tym stanom to: zapalenie nosa i gardła, zapalenie gardła, zapalenie gardła i krtani, zapalenie migdałków, ostre zapalenie górnych dróg oddechowych.

Przykład: Pacjentka B.O.W., 26 lat, w ciągu dwóch lat cierpiała na przewlekły nieżyt nosa, zapalenie migdałków, psychopatię i alergię. Jej mąż powiedział mi, że środki poświęcone na jej leczenie równały się wartości „mercedesa". Po przeprowadzeniu oczyszczenia organizmu i przejściu pacjentki na dietę w głównej mierze zasadową, wszystkie opisane objawy ustąpiły. Minął już rok, a pacjentka czuje się dobrze.


Za pomocą bólu przy połykaniu organizm odruchowo ogranicza przyjmowanie pokarmu. Ból podpowiada człowiekowi, że koniecznie należy pozbyć się śluzu, obrzęków i toksyn. Należy przeczyścić organizm, zastosować dwudniową głodówkę. Spotyka się wielu pacjentów również z taką patologią. Zasadniczo diagnozuje się u nich przewlekłe zmiany śluzówki przewodu pokarmowego.

Dziesiątki moich pacjentów uniknęło operacji wycięcia migdałków, dzięki oczyszczeniu organizmu, przywróceniu czynności jelita cienkiego i diecie.

                                                                               

 

Diagnostyka obciążenia toksynami i pasożytami
Diagnostyka Volla opiera się na znanym zjawisku, że opór elektryczny lub napięcie w punktach i meridianach skóry człowieka, określonych przez medycynę chińską, są wyższe niż w  tkankach je otaczających [właściwie, zgodnie z tym, jak to opisują praktycy diagnostyki Volla, przewodność w tych punktach jest wyższa, a zatem 1 opór elektryczny mniejszy. R. Voll, korzystając z bardzo czułych urządzeń pomiarowych, odkrył nowe punkty i meridiany o wyższym napięciu, zwłaszcza na skórze dłoni i stóp. To dało mu możliwość opracowania metodyki diagnozowania schorzeń wg już znanych i nowo odkrytych punktów i meridianów.
Diagnostyka ta pozwala ujawnić nie tylko ogniska chorobowe, ale także określić powiązanie między ogniskiem i narządami wewnętrznymi. Chore organy wydzielają powstające w nich toksyczne produkty przemiany materii - zanieczyszczenia (toksyny)-do krwi i limfy.

Krew i limfa, przechodząc przez cały organizm, pozbywają się ich, zrzucając w ogniska położone na skórze, na śluzówce, w tkance limfatycznej lub w narządy jamiste [posiadające pustą przestrzeń w środku], czyli z wewnątrz na zewnątrz - po to, aby usunąć możliwie najwięcej toksyn z ważnych dla życia narządów.
U człowieka objawia się to różnie w zależności od miejsca: ze strony skóry - alergiami, egzemą [wypryskiem], zapaleniem skóry; ze strony śluzówki - zapaleniami dziąseł, anginami, katarem, zapaleniami zatok, gardła; ze strony tkanki limfatycznej-zapaleniami węzłów chłonnych, zapaleniem migdałków; w jamach stawowych - -zapaleniami stawów; w okolicach okołozębowych-zapaleniami jamy ustnej itd.

Przy znacznym nagromadzeniu szkodliwych produktów nieprawidłowej przemiany materii, aby je usunąć, organizm powiększa objętość tych ognisk, tworząc

gruczolaki, polipy, mięśniaki, tłuszczaki,

powiększa węzły chłonne, migdałki, okołozębowe ziarniniaki dziąsłowe,

hemoroidy, powiększa jamy stawowe, a także tworzy torbiele (nowe jamy) w różnych miejscach, w tym także wokół korzeni zębów.


Dopóki organizmowi udaje się prowadzić walkę z zanieczyszczeniami w ten sposób, schorzenia narządów będące pierwotnymi przyczynami, przebiegają bezobjawowo, ujawniając się dopiero wtórnymi objawami ogniskowymi, które niepokoją człowieka. Podczas odkrycia u pacjenta narządu będącego pierwotną przyczyną zachorowania bardzo często słyszymy sprzeciw: „Ten narząd mnie nie boli!" albo: „Moje analizy krwi i moczu są w normie!"

W takich przypadkach przytaczam historię, która miała miejsce na kursie specjalizacyjnym z diagnostyki radio-izotopowej, w Moskiewskim Szpitalu im. Botkina. Katedra zdobyła pierwszy w ZSRR, importowany aparat do diagnostyki radioizotopowej. Po to, aby na wstępie ustalić normy, pracownicy katedry dobierali do badań ochotników - -studentów z idealnymi wynikami badań, nieskarżących się w żaden sposób na swoje zdrowie. Jakież było ich zdziwienie, gdy u 30% studentów ujawniono patologiczne procesy w nerkach, a byli nawet tacy, u których pracowała tylko jedna nerka, ponieważ druga miała duże uszkodzenie. Organizm sygnalizował schorzenie nerek procesami zapalnymi w zębach.

                                                              


MIGDAŁKI

W wyniku wieloletnich pomiarów R.Voll, jako jeden z pierwszych, ustalił, że każda para narządów wewnętrznych wpływa na jeden z pięciu migdałków nadal traktuje obecność procesu zapalnego w migdałkach jako przyczynę rozwoju reumatyzmu, kłębuszkowatego zapalenia nerek, infekcji dróg moczowych itd. Nie rozumiejąc, że to bariera ochronna dla organizmu i „kontener" na toksyny, trucizny, mikroby, zanieczyszczenia pochodzące z  organów wewnętrznych, lekarze nierzadko nazbyt stanowczo zalecają usunięcie migdałków już małym dzieciom. A co z tego wynika - -osądźcie sami.


Przykład: Pacjentka N.M.W., 57 lat. w 18 roku życia usunięto jej migdałki podniebienne. Po dwóch latach pojawiła się choroba przysadki, międzymózgowia. Na zewnątrz choroba objawiła się zniekształceniem twarzy, dłoni i stóp (akromegalia). W ciągu kilku lat pojawiły się bóle stawów, a następnie serca. Dalszy rozwój choroby spowodował inwalidztwo. A podstawą choroby było osłabienie organizmu pod wpływem gronkowców - mikrobów, które znalazły sobie dobre miejsce do życia w jej organizmie, z powodu braku migdałków, usuniętych jeszcze w młodości.


W podręcznikach medycznych spotyka się określenie: „Reumatyzm liże stawy i kąsa serce".

Ja zwykle dodaję: „Reumatyzm objawia się anginami, liże stawy, kąsa serce i naczynia, a siedzi w nerkach". To właśnie dlatego po usunięciu migdałków często następuje pozorna cisza w chorobie. Czynnik przyczynowy-mikroby, odsiadują w cierpliwych nerkach, a kiedy zaburzeniu ulega ich funkcja, bakterie zaczynają cyrkulację we krwi i ujawniają swoją aktywność w stawach, naczyniach i sercu.

Dlaczego nazywam nerki cierpliwymi? Rzecz w tym, że dopóki są one przynajmniej w 30% zdrowe  - milczą, nie dają o sobie znać bólami, a analizy moczu najczęściej są w normie.

Oczyszczanie limfy poleca się także osobom zanieczyszczonymi produktami nieprawidłowej przemiany materii i ludziom z zespołem przewlekłego zmęczenia.

                                               

 

                             Oczyszczanie limfy jak je przeprowadzić

Wskazania
Zalecane przy schorzeniach:
•    gruczołów limfatycznych, zastojach limfatycznych, obrzękach limfatycznych w okolicach podudzi, stóp i innych, ziarnicy skóry.


Zaleca się pacjentom osłabionym lub starszym, powyżej 60 roku życia , z następującymi schorzeniami:
•    ostrymi i przewlekłymi schorzeniami dróg oddechowych i zatok obocznych nosa,
•    schorzeniami uszu (zapalenia uszu),

•    choroby nerek

•  choroby płucne
•    oczu (zapalenia tęczówki, jagodówki),
•    niedokrwienną chorobą serca 2. i 3. stopnia, nienapadowymi arytmiami serca, nadciśnieniem,
•    przewlekłymi zakrzepowymi zapaleniami żył,
•    przewlekłymi schorzeniami układu moczowo-płciowego,
•  zapaleniami i zwyrodnieniami stawów, z towarzyszącymi obrzękami stawów, zwyrodnieniem chrząstek stawowych kręgosłupa [osteochondroza kręgosłupa].


Wskazany dla pacjentów osłabionych.


Przeciwwskazania
Nie zaleca się przy uczuleniach na owoce cytrusowe i przy cukrzycy.


SPOSÓB   PRZEPROWADZENIA


W przeddzień:
19.00  wypić roztwór soli glauberskiej [siarczan VI sodu] (jedna łyżka stołowa na szklankę chłodnej wody pitnej) lub soli gorzkiej [siarczan VI magnezu] (trzy łyżeczki na szklankę wody). Można obejść się bez użycia soli.
20.00 wykonać lewatywy z 4-6 litrów wody.

Dzień pierwszy:
8.00 przygotować litr mieszanki soku z owoców cytrusowych (3-4 grejpfrutów, 2-3 cytryn, pomarańczy - do uzupełnienia ilości soku) lub 400ml z grejpfrutów, 200ml z cytryn i 400ml z pomarańczy.  Wymieszać z jednym litrem przegotowanej, ostudzonej wody lub przefiltrowanej wody. Przygotowaną mieszankę pić co 30 minut po pół szklanki, przez cały dzień lub po jednej szklance co godzinę, do zużycia całości. W pierwszym, drugim i trzecim dniu nic nie jeść.
22.00 - wykonać lewatywę z 2 litrów wody z dodatkiem soku z 1-2 cytryn

Drugi i trzeci dzień:
Powtórzyć cały
program pierwszego dnia. W razie pojawienia się silnego osłabienia, wystarczą dwa dni, a w trzecim dniu należy przejść na odżywianie sokami cytrusowymi, warzywnymi, sałatkami warzywnymi, zupami warzywnymi, bez oleju. Można dodać szczyptę soli.

Dzień czwarty:
Pić świeże soki warzywne, jeść warzywa i owoce, ale wyłącznie w stanie surowym.

Dzień piąty:
Przejść na zwykłe odżywianie, w miarę możliwości z przewagą warzyw i owoców.


Sposób odżywiania podczas wychodzenia z oczyszczania


Do całkowitego odnowienia organizmu niezbędne jest przywrócenie w nim równowagi kwasowo-zasadowej. Wiadomo, że równowaga kwasowo-zasadowa krwi i płynu międzykomórkowego u człowieka wynosi w stanie normy 7,2 - 7,4 pH, co oznacza odczyn słabo zasadowy. Nasze komórki mogą być zdrowe i gotowe do sprawnego funkcjonowania w takim słabo zasadowym środowisku. Zasadowy odczyn krwi i płynów międzykomórkowych dają przede wszystkim pokarmy roślinne. Produkty pochodzenia zwierzęcego dają odczyn kwaśny.
Od niepamiętnych czasów lekarze dzielili pokarmy na kwaśne i zasadowe.
W tablicy zostały podane dane o produktach obdarzonych właściwościami kwaso- i zasado- twórczymi w organizmie człowieka (wg Normana Walkera i Randy Pope'a).
Oznaczenia umowne: + słabe działanie, ++ średnie, +++ silne, ++++ bardzo silne.
Podczas irydodiagnostyki widzimy często obwódkę odbarwionej tęczówki, odpowiadający projekcji narządów, co świadczy o objawowym zakwaszeniu krwi i komórek narządów.

Długotrwałe zakwaszenie doprowadza do zaburzeń przemiany materii. I to jest powód, dla którego po oczyszczeniu zalecamy dietę warzywną dla przywrócenia składu mikroelementów całego układu wydzielania wewnętrznego, układu nerwowego, mięśniowego, kostnego oraz dla przywrócenia równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie.


W późniejszym czasie, po przywróceniu zdrowia, wskazane jest, aby do jadłospisu włączać chleb, kasze, warzywa strączkowe i mięso, zachowując proporcje: na 1 część pokarmu zakwaszającego nie mniej niż 2 części zasadotwórczego.

                                  

                                

                                 

                                

 

Źródło:

Metody oczyszczania i regeneracji organizmu - Olga Jelisejewa<< poprzedni artykuł następny artykuł >>

Dodawanie komentarzy do wpisu możliwe po zarejestrowaniu i zalogowaniu.

izla.pl 2015-17
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie treści i zdjęć bez zgody autorki zabronione.