Diety Przyroda i zwierzęta Zdrowie w praktyce Przepisy Lifestyle Dziecko/Ciąża Rak/Nowotór/Guz Podróże Pasożyty

Detox wątroby: 6-etapowe czyszczenie wątroby
 

Zdrowie i dobre samopoczucie każdej osoby zależy od tego, jak dobrze są z ciała usuwane toksyny. Chodzi o  toksyny środowiskowe, toksyczne produkty do pielęgnacji ciała i przetworzoną żywność.

Większość ludzi jest w rozpaczliwej potrzebie poważnego odtrucia ! Oczyszczanie wątroby to świetny sposób, aby to zrobić.

Jednym z głównych sposobów, w jaki organizm pozbywa się toksyn, jest wątroba. W rzeczywistości wątroba jest jednym z najtrudniej pracujących organów. Niestrudzenie działa, aby odtruć naszą krew; wytworzyć żółć potrzebną do trawienia tłuszczu; rozkładać hormony; i przechowywać niezbędne witaminy, minerały i żelazo.

Gdy czynność wątroby nie jest optymalna, nie możemy właściwie strawić naszego pożywienia, szczególnie tłuszczy.

                                                      

Niektóre z podstawowych funkcji wątroby obejmują:

Przetwarzanie składników odżywczych przyswajanych przez jelita, dzięki czemu są one bardziej efektywnie wchłaniane
Regulacja składu krwi w celu zrównoważenia białka, tłuszczu i cukru
Niszczenie starych czerwonych krwinek
Wytwarzanie niezbędnych chemikaliów w celu prawidłowego krzepnięcia krwi
Rozbijanie i metabolizowanie alkoholu i leków
Wytwarzanie niezbędnych białek i cholesterolu
Usuwanie toksyn z krwiobiegu, w tym bilirubiny, amoniaku i innych
Przechowywanie minerałów, żelaza i witaminy A

Aby wątroba mogła dbać o ciało, musi być w stanie działać optymalnie.  Kiedy wiele osób myśli o chorobach wątroby , myślą o marskości wywołanej alkoholem. Marskość jest poważnym stanem zdrowotnym, ale wbrew powszechnej opinii alkoholizm nie jest jedyną przyczyną.

W rzeczywistości istnieje wiele czynników, które mogą prowadzić do marskości wątroby i uszkodzenia wątroby, w tym:

    Jedzenie niegotowanych skorupiaków
    Niektóre leki (w tym acetaminofen )
    Przewlekłe niedożywienie
    Jedzenie trujących grzybów i ekspozycji na chemikalia

Marskość pojawia się, gdy blizna zastępuje zdrowe komórki w wątrobie. W miarę jak blizny rozwijają się, zdolność wątroby do funkcjonowania jest zmniejszona. Niewydolność wątroby jest kolejnym biologicznym etapem i występuje, gdy tkanka blizn spowodowała tyle szkód, że przestała funkcjonować.

                                                
Oczyszczanie wątroby skutecznie usuwa toksyny

Dzisiaj mamy do czynienia z tak wieloma toksynami środowiskowymi występującymi w naszych domach, miejscach pracy i zaopatrzeniu w żywność. Dla naszego ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia ważne jest prawidłowe funkcjonowanie naszych wątroby. Poniżej przedstawiono niektóre z czynników ryzyka związanych z zaburzeniami czynności wątroby.

    Niski poziom potasu
    Nadużywanie ciężkiego alkoholu
    Dożylne zażywanie narkotyków
    Transfuzje krwi przed 1992 rokiem
    Narażenie na niektóre chemikalia przemysłowe i toksyny środowiskowe
    Seks bez zabezpieczenia
    Otyłość i dieta bogata w tłuszcze nasycone i żywność przetworzoną
    Tatuaże lub piercing ciała
    Wysokie poziomy trójglicerydów we krwi
    Leki na receptę, w tym acetaminofen
    Infekcje wirusowe
    Choroby autoimmunologiczne

                                                           

 

                                     Wczesne oznaki przeciążenia wątroby

Istnieje ponad sto różnych rodzajów chorób wątroby. Każdy ma swój własny zestaw symptomów. Niektóre z tych chorób obejmują alkoholową chorobę wątroby, zapalenie wątroby, stłuszczenie wątroby i marskość wątroby. Wczesne oznaki choroby wątroby łatwo przeoczyć i są niespecyficzne, związane z dowolną liczbą różnych stanów. Oto kilka typowych wczesnych objawów.


                                                            1. Problemy żołądkowe

Prawdopodobnie wystąpią nudności i wymioty. Mogą naśladować inne choroby, takie jak migreny, zatrucie pokarmowe, zawroty głowy, choroba lokomocyjna, wczesna ciąża, depresja i wymioty. Może również naśladować problemy z nerkami. Ci, którzy cierpią na wczesne uszkodzenie wątroby, często odczuwają uporczywe nudności, ponieważ wątroba ma zmniejszoną zdolność do pozbycia się toksyn.

Nudności mogą również wynikać z ciągłego metabolizmu i zmian w trawieniu. Jeśli masz te objawy przez kilka dni i nie wiesz dlaczego, zwróć się do lekarza.

                                                    
2. Zmęczenie i ogólna słabość

Jeden z wczesnych i oczywistych objawów uszkodzenia wątroby stale czuje się zmęczony i słaby. Gdy wątroba nie jest w doskonałym stanie, organizm musi pracować ciężej i będziesz potrzebował więcej odpoczynku. Jest to spowodowane wzrostem toksyn we krwi, których nie można usunąć, ponieważ wątroba nie może prawidłowo pozbyć się toksyn. Jeśli objawy utrzymują się, szczególnie w przypadku innych wczesnych objawów uszkodzenia wątroby, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.


                                                               3. Brak apetytu

Dzieje się tak z powodu braku produkcji żółci, która pomaga trawić tłuszcz w diecie. Kiedy pokarm nie jest odpowiednio trawiony, może prowadzić do braku apetytu i ciężkiej utraty wagi. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów przez dłuższy okres, należy skontaktować się z lekarzem.


                                                      4. Problemy z trawieniem

Wątroba jest ważna w trawieniu, ponieważ produkuje żółć, która pomaga lepiej przetwarzać i wchłaniać składniki odżywcze przez jelito cienkie. Jeśli wątroba zawodzi, może wystąpić niestrawność i biegunka. Jeśli żółć nie jest wytwarzana prawidłowo, możesz również doświadczyć zespołu nadwrażliwości jelita grubego, nietolerancji pokarmów tłuszczowych, nietolerancji alkoholu, wzdęć brzucha, zaparć i kamieni żółciowych. Jeśli stanie się to ciężkie, należy zwrócić się o pomoc lekarską do lekarza.


                                                            5. Zmiany w kolorze moczu

Jeśli uważasz, że pijesz wystarczająco dużo, ale nadal masz ciemny kolor moczu, może to być jeden z wczesnych objawów uszkodzenia wątroby. Mocz może mieć kolor brązowy, bursztynowy lub pomarańczowy ze względu na podwyższony poziom bilirubiny we krwi. Bilirubina jest podwyższona, ponieważ wątroba nie może pozbyć się bilirubiny i jest wydalana przez nerki.

Ciemny mocz może również wynikać z odwodnienia, skutków ubocznych przyjmowania antybiotyków, przyjmowania suplementów witaminy B, infekcji dróg moczowych, niedoborów enzymów lub nieprawidłowości nerek. Lekarz może pomóc w ustaleniu przyczyny ciemnego moczu.


                                                  6. Zmiany w barwieniu stolca

Ponieważ żółć nie jest wystarczająco wytworzona przez nieprawidłowo działającą wątrobę, zmienia się kolor stolca. Zamiast być brązowy, może stać się jasnożółty, gliniany lub szary. Jeśli zdarza się to okresowo, nie jest to niebezpieczne, ale jeśli zdarza się to często, zasięgnij porady lekarza, aby sprawdzić wątrobę.


                                                                          7. Żółtaczka

Żółtaczka to żółte zabarwienie skóry, języka, opuszków palców i oczu. Żółtaczka jest wynikiem zwiększenia stężenia bilirubiny we krwi iw tkance ciała, która normalnie byłaby wydzielana z żółcią. Bilirubina gromadzi się, gdy stare czerwone krwinki są rozkładane wewnątrz wątroby. Powoduje, że skóra staje się żółta. Żółtaczka może również oznaczać, że masz problem z trzustką lub woreczkiem żółciowym, więc powinieneś poszukać pomocy medycznej tak szybko, jak to tylko możliwe.


                                                          8. Zmiany brzucha

Jeśli odczuwasz ból lub skurcze w dolnej części brzucha lub czujesz się wyjątkowo rozdęty, może to oznaczać, że masz wodobrzusze i nieprawidłową czynność wątroby. Wodobrzusze są jednym z wczesnych objawów uszkodzenia wątroby i zasadniczo oznaczają, że płyn zgromadził się wewnątrz jamy brzusznej. Może się to zdarzyć, gdy dochodzi do uszkodzenia wątroby lub marskości wątroby.

Często występuje nadciśnienie wrotne, czyli wysokie ciśnienie krwi w tętnicach i żyłach brzucha spowodowane chorobą wątroby. Możesz również dostać wodobrzusza z zaburzeń niezwiązanych z wątrobą, więc powinieneś szukać pomocy medycznej.


                                                      9. Retencja płynów

Jednym z wczesnych objawów uszkodzenia wątroby jest zatrzymanie płynów, szczególnie w kostkach i stopach. Jest to podobne do puchliny brzusznej, z wyjątkiem tego, że płyn gromadzi się w zewnętrznych tkankach w kończynach dolnych. Istnieje wiele innych przyczyn zatrzymywania płynów, w tym problemy z nerkami, brak równowagi hormonalnej, niewydolność serca i choroby limfatyczne. Powinieneś zawsze spotkać się z lekarzem, aby znaleźć przyczynę.


                                           10. Zwiększenie swędzenia skóry

Skóra staje się bardziej wrażliwa na przeciążenie wątroby i często objawia się to swędzeniem i łuszczeniem się, i nadwrażliwością na dotyk. Może wystąpić wzrost siniaków i zwiększenie widoczności żył w ciele. Mimo stosowania balsamów nawilżających,swędzenie i wrażliwość skóry prawdopodobnie nie poprawią się, dopóki rzeczywisty problem z wątrobą nie zostanie właściwie zidentyfikowany i nie zostanie rozwiązany.


                                                           11. Ból brzucha

Ból w prawym górnym kwadrancie klatki piersiowej, w której znajduje się wątroba, może oznaczać jej przeciążenie. W przypadku nieprawidłowego działania na dotkniętym obszarze może wystąpić ból lub tkliwość.


                                     12. Krwawienie z jelit, biegunka lub zaparcie

 

inne

    Wzdęcia i gaz
    Refluks i zgaga
   Niemożność utraty wagi
    Wysokie ciśnienie krwi
    Lęk lub depresji
    Trądzik różowaty
    Nadmierne pocenie się
    Łatwe nabywanie siniaków

                                            

To nie jest pełna lista wczesnych oznak uszkodzenia wątroby. Na przykład niewłaściwie funkcjonująca wątroba może również powodować problemy z równowagą hormonów płciowych, u mężczyzn mogą rozwijać się piersi, jak również mężczyźni i kobiety mogą odczuwać utratę libido. Porozmawiaj z lekarzem i spróbuj rozwiązać problemy, które sprawiają, że źle się czujesz.

I pamiętaj to, co jemy, jest bardzo związane ze zdrowiem wątroby

Na szczęście możesz poprawić funkcjonowanie wątroby. Dzięki dokładnemu oczyszczeniu wątroby możesz poczuć się lepiej w ciągu kilku tygodni.
 

Wykonaj te sześć kroków, aby zwiększyć swoje zdrowie i witalność:

    Usuń toksyczne pokarmy z diety.
    Pij sok z surowych warzyw.
    Zjadaj żywność bogatą w potas.
    Zrób lewatywę do kawy.
    Przyjmuj ostropest plamisty, mniszek lekarski i suplementy kurkumy.
    Jedz bio wątróbkę  lub przyjmuj suplement z bio wątroby wołowej.

 

                                                    

1. Usuń toksyczne pokarmy z diety

Jeśli spożywasz dietę o wysokiej zawartości przetworzonej żywności, narażasz zdrowie swojej wątroby na ryzyko.
Uwodornione oleje, cukier rafinowany, produkty spożywcze i wędliny są bardzo toksyczne dla twojego systemu.

Uwodornione oleje, znane również jako "tłuszcze trans", mają wyższy poziom tłuszczów nasyconych. Struktura chemiczna samego oleju została zmieniona, aby zwiększyć trwałość. Konsumpcja tłuszczów trans znacznie zwiększa ryzyko chorób serca o 25 procent lub więcej. Ponadto uważa się, że tłuszcze trans powodują problemy z naszym układem odpornościowym i mogą prowadzić do stanu zapalnego w całym ciele.

Dodane azotany i azotyny, powszechnie spotykane w żywności typu, fast foodach i wędlinach, zostały powiązane z poważnymi problemami zdrowotnymi. Te chemikalia są używane do konserwowania żywności, aby zapewnić jej dłuższe działanie, zahamowanie wzrostu bakterii i zachowanie koloru. Zastąp te produkty natychmiast zdrowym wyborem . Zdrowe potrawy smakują wyśmienicie, a przy odrobinie kreatywności można tworzyć zdrowe posiłki dla swojej rodziny.

Upiecz swoją własną organiczną pierś z kurczaka i pierś z indyka, aby zastąpić wędliny delikatesowe na szybkie obiady i przekąski po szkole. Wymień przetworzone przekąski na świeże owoce, pałeczki marchewki, orzechy i domowe batoniki muesli.

                                                       


2. Pij sok z surowych warzyw

Niemal niemożliwe jest zjedzenie wszystkich surowych warzyw, które są potrzebne do skutecznego oczyszczania wątroby. Jednakże, poprzez wyciskanie różnych surowych warzyw, można łatwo uzyskać 4-5 porcji świeżych, organicznych warzyw, których potrzebujesz. Nawet warzywa, które nie są twoimi ulubionymi, mogą być zamaskowane i smaczne, w świeżym soku warzywnym!

W przypadku upośledzenia funkcji wątroby, wyciskanie warzyw ma dodatkową zaletę, ponieważ ułatwia trawienie i ułatwia wchłanianie.

Warzywa idealne do oczyszczenia wątroby to kapusta, kalafior i brukselka. Chociaż ta kombinacja może nie brzmieć bardzo przyjemnie, możesz dodać inne warzywa, które lubisz do tej mieszanki, w tym marchew, ogórek, buraki i zieleninę.

Wszystkie te warzywa pomagają obniżyć poziom kwasów w organizmie, pomagając w stworzeniu bardziej przyjaznego bilansu pH. Eksperymentuj z ulubionymi kombinacjami smakowymi; możesz dodać świeże zioła, w tym pietruszkę, miętę i inne, aby uczynić soki bardziej przyjemnymi.

                                         

Wypróbuj  przyjazny dla dzieci sok z pomarańczy z marchwi . Świeże, organiczne marchewki są niezbędne dla każdego płukania wątroby. W wątrobie beta-karoten przekształca się w witaminę A, aby pomóc wypłukać toksyny w organizmie, jednocześnie redukując tłuszcz w wątrobie.

Receptura z soku pomarańczowo-marchwianego
Całkowity czas: 5 minut
Składniki:

    6 marchewek
    1 pomarańczowy
    1 gałka imbirowa
    1 ogórek

Wskazówki:

    Dodaj wszystkie składniki do wyciskarki do warzyw. Delikatnie wymieszaj sok i natychmiast skonsumuj.

 

Wysoka zawartość błonnika wspomaga zdrowy przewód pokarmowy, przyspieszając eliminację toksyn w organizmie. Imbir korzeniowy pomaga ukoić przewód pokarmowy, zmniejszyć gaz w jelitach i ma silne związki przeciwzapalne. Świeże pomarańcze w tym przepisie nie tylko dodają pikantnej słodyczy, ale także dodają znaczącą witaminę C, dodatkową witaminę A i witaminę B6.

 

                                               

3. Pokarmy bogate w potas

Czy otrzymujesz zalecany 4700 miligramów dziennie potasu ? Prawdopodobnie nie. Potrawy bogate w potas pomagają obniżyć skurczowe ciśnienie krwi, obniżają poziom cholesterolu i wspomagają zdrowy układ sercowo-naczyniowy, a także pomagają oczyścić wątrobę. Jeśli zamierzałeś przyjmować suplementy potasu, zamiast tego dodaj te zdrowe pokarmy do swojej diety.

Słodkie ziemniaki

Co zaskakujące, to nie  banan jest najbogatszym w potas. To słodki ziemniak. Pojedynczy średni słodki ziemniak zawiera prawie 700 miligramów potasu, nie wspominając już o wysokiej zawartości błonnika i beta karotenu.

Słodki ziemniak ma tylko 131 kalorii, ale jest bogaty w witaminy B6, C, D, magnez i żelazo. Chociaż są naturalnie słodkie, cukry są powoli uwalniane do krwioobiegu przez wątrobę, nie powodując wzrostu poziomu cukru we krwi.

                                                      

Sosy pomidorowe

Potas i inne korzystne składniki odżywcze w pomidorach są znacznie skoncentrowane jako sos, puree lub jako pasta. Przykładowo, 1 szklanka przecieru pomidorowego zawiera 1065 miligramów potasu, ale 1 szklanka świeżych pomidorów zawiera tylko 400 miligramów. Przy wyborze sosu pomidorowego, pasty lub puree, należy wybrać te wykonane wyłącznie z ekologicznych pomidorów.

Aby przygotować swój własny skoncentrowany sos pomidorowy, pokrój w plastry pomidory na pół i piecz w piekarniku  przez 30 minut w temperaturze 180 stopni aż skóra się skurczy. Wyjmij z piekarnika i ostudź. Odsuń skórki i delikatnie zmiażdż w  mikserze.

                                                        

Buraki , botwina i szpinak

Bogate w przeciwutleniacze, botwina i  buraki zawierają ponad 1300 miligramów potasu na filiżankę. Dodaj buraki i botwinkę do przepisu na świeże soki warzywne; drobno posiekaj i dodaj surowe do sałatek; lub lekko podsmaż, podobnie jak inną zieleninę. Buraki również naturalnie oczyszczają pęcherzyk żółciowy i poprawiają przepływ żółci.

Świeży organiczny szpinak jest łatwo dodawany do diety i jest dobrym źródłem potasu, zawierającym 840 miligramów na porcję.

fasolki

Biała fasola, fasola i fasola lima są bogate w potas, białko i błonnik. Zamień fasolę garbanzo na jedną z tych fasolek bogatych w potas w swoim ulubionym przepisie na hummus. Skosztuj go z patyczkami z marchewki i selera.

                                                                 

Czarna melasa

Tylko 2 łyżeczki tego bogatego, całkowicie naturalnego syropu zawierają 10 procent zalecanej dziennie ilości potasu. Oprócz potasu melasę czarną jest bogata w żelazo, wapń, mangan i miedź.

Włącz melasę do swojej diety, zastępując ją innymi naturalnymi substancjami słodzącymi. Można ją używać do tworzenia sosów do grillowania i do owsianki lub owsianki z quinoa na śniadanie. Dwie łyżeczki dodawane do kawy wzmacniają bogactwo kawy, jednocześnie obniżając kwaśny smak.

                                         

Banany

I na koniec dodaj banana do ulubionego smoothie. O ile w porównaniu z innymi wysokopotasowymi pokarmami z tej listy, 470 miligramów potasu z bananów. Banany pomagają w trawieniu i pomagają w uwalnianiu toksyn i metali ciężkich z organizmu - wszystko to jest niezbędne podczas oczyszczania wątroby.

Uwaga: Jeśli masz wysokie stężenie potasu w nerkach, pokarmy bogate w potas powinny być spożywane umiarkowanie.

 

                                                        


4. Lewatywy z Kawy

Lewatywy kawowe pomagają w zaparciach, zmniejszają zmęczenie i pomagają w odtruwaniu wątroby. Podczas lewatywy, organiczna kawa zostaje zatrzymana w jelicie, umożliwiając wchodzenie płynu do wątroby przez ścianę jelita.

Ma to działanie pobudzające, które zwiększa przepływ żółci, pomagając zarówno pęcherzykowi żółciowemu, jak i wątrobie. To wywołuje produkcję glutationu, silnego związku oczyszczającego, który pomaga uwolnić nagromadzenie toksyn w twoim ciele.

Eliminowanie toksyn podczas płukania wątroby ma kluczowe znaczenie.

Połącz 2 łyżki mielonej kawy organicznej z 3 szklankami przefiltrowanej lub destylowanej wody w garnku i doprowadź do wrzenia. Gotuj delikatnie przez 15 minut i pozostaw do ostygnięcia. Odcedź mieszaninę przez gazę i użyj do zestawu do lewatywy. Staraj się zatrzymać mieszaninę przez 10-15 minut.


5. Zażywaj ostropest plamisty , mniszek lekarski i suplementy z kurkumy

                                                      

Ostropest plamisty

Ostropest plamisty jest uważany za "króla" oczyszczających ziół, dzięki czemu idealnie nadaje się do oczyszczania wątroby. Ostropest pomaga wyeliminować nagromadzenie metali ciężkich , leki na receptę, zanieczyszczenia środowiska i alkohol w wątrobie.

Ponadto pomaga zmniejszyć negatywny wpływ na wątrobę po chemioterapii i radioterapii. Aktywny składnik sylimaryny pomaga wzmocnić ściany komórkowe w wątrobie, jednocześnie wspierając zdrową regenerację.

                                                         

Kurkuma

Kurkuma zmniejsza ból stawów; jest skutecznym antydepresantem; pomoc w trawieniu; pomaga przywrócić prawidłową równowagę cukru we krwi; i wspiera zdrowy metabolizm wątroby i wątroby.

                                                  

Korzeń mniszka lekarskiego

Korzeń mniszka lekarskiego działa naturalnie moczopędnie, pozwalając wątrobie szybciej eliminować toksyny. Pomaga również wzmocnić układ odpornościowy, zrównoważyć poziom cukru we krwi, złagodzić zgagę i łagodzić zaburzenia żołądkowe.

                                                  


6. Jedz bio wątróbkę lub suplement z bio wątroby

Wątroba  jest bogata w witaminy A i B, kwas foliowy, cholinę, żelazo, miedź, cynk, chrom i CoQ10 . Wątroba jest jednym z najbardziej pożywnych pokarmów.

Jeśli nie możesz jeść bio wątróbki, możesz zażywać suplementy z bio wątroby wołowej. Szukaj suplementu, który gwarantuje brak hormonów, pestycydów i antybiotyków.

                                                              


Oprócz zdrowej żywności i suplementów wymienionych powyżej, możesz szybko zregenerować wątrobę, zaczynając od 24-godzinnego oczyszczenia.

Na siedem dni przed tym krótkim oczyszczeniem jedz kapustę, sałatę, kalafior, brokuły, brukselkę, owoce cytrusowe, szparagi, buraki i seler. Unikaj przetworzonej żywności, rafinowanych węglowodanów i glutenu.

W tygodniu, w którym przygotowujesz swoje ciało, wypróbuj Secret Detox Drink . Wzmocni Twoją energię i pomoże w oczyszczeniu wątroby. Ten przepis wymaga octu jabłkowego, soku z cytryny, pieprzu cayenne, cynamonu i wody.
 

Ocet jabłkowy jest pełen enzymów i dobrych bakterii. Zawiera kwas octowy, który, jak wykazano, obniża ciśnienie krwi.

Sok z cytryny pomaga zrównoważyć poziom cukru we krwi i ma działanie alkaliczne na organizm, pomagając w regulacji PH. Zawiera również witaminę C.

Cynamon jest jednym z najlepszych przeciwutleniaczy na świecie. Jest to zioło numer jeden / przyprawa do równoważenia poziomu cukru we krwi.

Wykazano, że pieprz Cayenne obniża ciśnienie krwi, zwiększa metabolizm.

Zalecane jest spożywanie tego napoju trzy razy dziennie 20 minut przed posiłkiem przez dwa tygodnie, a następnie spożywanie go raz dziennie przed śniadaniem lub obiadem.


Przepis na napój Secret Detox , który możesz pić podczas wykonywania 6 stopniowego detoxu
Całkowity czas: 2 minuty
Służy: 1 porcja
Składniki:

    1 szklanka ciepłej lub gorącej wody
    2 łyżki octu jabłkowego
    2 łyżki soku z cytryny
    1/2-1 łyżeczka zmielonego imbiru
    1/4  łyżeczki cynamonu
    1/4  łyżeczki pieprzu cayenne
    1 łyżeczka surowego, lokalnego miodu (opcjonalnie)

Wskazówki:

    Ogrzać wodę.
    Wymieszaj wszystkie składniki razem i wypij.


                                               


Następnie, gdy już zaczniesz 6 stopniowy detox wątroby, spróbuj tego napoju detoksykującego wątrobę. Ten przepis pomoże wesprzeć Twoje ciało podczas oczyszczania. Pijesz go przez cały dzień nic innego nie spożywasz:


NAPÓJ DETOKSYKUJĄCY - stosowany przed detoksem

Rozcieńczyć sok żurawinowy ze stosunkiem 3 części wody do 1 części soku żurawinowego. Sok bez cukru!
Dodaj 1/4 łyżeczki gałki muszkatołowej i imbiru oraz 1/2 łyżeczki cynamonu
i umieść to w zaparzaczu do herbaty nalej wody i gotuj wodę z przyprawami przez 20 minut

Pozostawić do ostygnięcia do temperatury pokojowej.
Dodaj sok z 3 pomarańczy i 3 cytryn i zamieszaj. Jeśli mieszanka jest zbyt cierpka, dosłodź ją ulubionym, całkowicie naturalnym słodzikiem np surowym miodem.

 Popijaj przez cały dzień.

Powinieneś spożywać minimum 2 liry tej mieszaniny i 2 litry wody. Po jednym dniu mieszania soku z żurawiny ponownie wprowadzić pokarmy, które spożywasz w ramach przygotowań do oczyszczenia.

                        !


Punkty kluczowe

Oczyszczanie i detoksykacja wątroby i okrężnicy pomaga usuwać z organizmu pestycydy, leki, metale ciężkie i pozostałości terapii przeciwnowotworowej, co prowadzi do zdrowej wątroby.
Aby zachować zdrową wątrobę przez lata, należy regularnie oczyszczać wątrobę przez 24 godziny
Utrzymuj zdrową dietę pozbawioną przetworzonej żywności.

 

https://draxe.com/liver-cleanse/

https://theheartysoul.com/liver-signs/?utm_source=FM&utm_content=62245-PUHX

https://draxe.com/recipe/secret-detox-drink/

https://draxe.com/recipe/orange-carrot-ginger-juice-kids-favorite/

 << poprzedni artykuł następny artykuł >>

Dodawanie komentarzy do wpisu możliwe po zarejestrowaniu i zalogowaniu.

izla.pl 2015-17
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie treści i zdjęć bez zgody autorki zabronione.