Diety Przyroda i zwierzęta Zdrowie w praktyce Przepisy Lifestyle Dziecko/Ciąża Rak/Nowotór/Guz Podróże Pasożyty

Mniej niż 10 procent wszystkich przypadków raka piersi uważa się za związane z czynnikami ryzyka genetycznego. Pozostałość - 90 procent - wydaje się być wyzwalana czynnikami środowiskowymi.

Wynika więc, że  nowotworowi piersi można zapobiec, dzięki właściwym zmianom stylu życia, takim jak oczyszczanie diety, optymalizacja poziomów witaminy D, ćwiczenia i unikanie toksyn ze wszystkich źródeł.

Oznacza to staranną inwentaryzację używanych domowych  produktów do pielęgnacji ciała oraz mebli , środków czyszczących i innych potencjalnie toksycznych przedmiotów, z którymi codziennie masz styczność. Przepełnienie toksynami niewątpliwie odgrywa istotną rolę w rozwoju raka, a ostatnie badania w końcu zaczynają rzucać światło na najgorszych sprawców.
Naukowcy identyfikują toksyny o najwyższym priorytecie w profilaktyce raka piersi.


                      
Według najnowszych badań opublikowanych w National Institutes of Health (NIH) Journal, Environmental Health Perspectives, można zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi, unikając pewnych związków chemicznych wspólnych dla codziennych produktów.

Naukowcy zidentyfikowali 216 substancji chemicznych, które zwiększają guz gruczołu mlekowego u gryzoni. W tym artykule przykuły uwagę 102 substancje chemiczne, które regularnie narażają  kobiety, poprzez żywność, leki, zanieczyszczenie powietrza lub produkty konsumenckie.

Następnie wyszczególniono  chemikalia i zgrupowano je w oparciu o ekspozycję, rakotwórczy potencjał i strukturę chemiczną. To sortowanie spowodowało 17 grup chemicznych związanych z chemikaliami, które zostały oznaczone jako "wysokie priorytety" ze względu na ich zdolność do konsekwentnego wytwarzania guzów sutkowych w testach na zwierzętach.


Najbardziej toksyczne
Uważa się, że 27 innych czynników rakotwórczych, które nie pasują do kategorii chemicznych wymienionych poniżej, są uważane za priorytetowe. Te substancje chemiczne obejmują niektóre substancje znalezione w pestycydach, produktach konsumpcyjnych i żywności.

Dwa ostatnie przykłady  to eugenol metylu, który jest stosowany w przetworzonej żywności jako naturalny i sztuczny środek aromatyzujący oraz nitrozoaminy w wędzonych mięsach. Naukowcy wykazują również otyłość i promieniowanie medyczne jako czynniki ryzyka, czyli niepotrzebne badania mammograficzne.

                                                     

Chemikalia o wysokim priorytecie, których należy unikać w celu zapobiegania rakowi piersi

Środki zmniejszające palność: produkty zmniejszające palność, żywice poliestrowe, polimery z tworzyw sztucznych i sztywne pianki poliuretanowe.

Akrylamid: dieta (zwłaszcza skrobia spożywcza, taka jak frytki, gotowana w wysokiej temperaturze), dym tytoniowy i żele poliakrylamidowe w produktach konsumenckich, takich jak pieluchy

Aminy aromatyczne: poliuretan, pestycydy, barwniki azowe i wiele innych produktów

Benzen: benzyna (jazda w samochodzie, tankowanie benzyny i przechowywanie benzyny w piwnicy lub przyległym garażu), dym tytoniowy, środki do usuwania kleju, farby, szczeliwa, wykańczające, oraz oleje i oleje silnikowe

Halogenowane rozpuszczalniki organiczne: pranie chemiczne, propanter do rozpylania na włosy, fumiganty glebowe, przetwórstwo spożywcze, dodatki do benzyny i środki do usuwania farb i plam

Etylen (EtO) i tlenek propylenu (PO): EtO to gaz stosowany do sterylizacji sprzętu medycznego, żywności i przypraw, odzieży i instrumenty muzyczne. Znajduje się również w dymie tytoniowym i wydechu samochodowym. PO jest sterylizatorem i fumigantem. Znajduje się również w produktach samochodowych i malarskich

1,3-butadien: dym papierosowy, spaliny samochodowe, opary benzyny i emisje z obiektów przemysłowych

Heterocykliczne aminy: Mięso gotowane w wysokiej temperaturze i dym tytoniowy

Endogenne i farmaceutyki oraz inne zaburzenia metabolizmu endokrynnego: estrogeny, progesteron i DES, a także inne hormony

Farmaceutyki niehormonalne, które mają aktywność hormonalną: obejmują cztery leki chemioterapeutyczne, dwa leki weterynaryjne, które mogą występować w żywności, furosemid diuretyczny, przeciwgrzybicze griseofulvin i kilka środków przeciwzakaźnych

MX: Jeden z setek genotoksycznych produktów ubocznych dezynfekcji wody pitnej

Kwas perfluorooctanowy PFOA: powłoki nieprzylepne i odporne na plamy na dywanikach, meblach, ubraniach i naczyniach; Aplikacje przeciwpożarowe, kosmetyki, smary, farby i kleje

Nitro-PAHs: Zanieczyszczenia powietrza, głównie z układu wydechowego z silnikami Diesla

WWA: dym tytoniowy, zanieczyszczenie powietrza i węglowodany

Ochratoksyna A (naturalnie występująca mikotoksynę): Zanieczyszczone ziarno, orzechy i wyroby z wieprzowiny

Styrene: żywność, która stykała się z polistyrenem; Produktów konsumenckich i materiałów budowlanych, w tym styropianu, dywanów, klejów, materiałów hobbystycznych i ręcznych oraz produktów do pielęgnacji domowej
Środki zmniejszające palność powodują więcej szkody niż pożytku...


Chociaż trudno wydzielić określoną grupę chemiczną jako "najgorsze", środki zmniejszające palność są one używane w tak wielu meblach, w tym w materacu, w którym spędzasz znaczną część swojego życia.
Toksyczne substancje chemiczne są obecne w niemal każdym domu, znajdziesz je w kanapach, krzesłach i wielu innych produktach.

Jeśli chodzi o materac, polecam taki, który wykonany jest z 100% wełny lub Kevlaru, z których oba są naturalnie ognioodporne bez dodatków chemicznych.

                                                                    
Antyperspiranty i kosmetyki

Parabeny to substancje chemiczne, które służą jako środki konserwujące w antyperspirantach i wielu kosmetykach, a także można je znaleźć w środkach do opalania. Wszystkie parabeny wykazują działanie estrogenne w komórkach raka piersi u ludzi. Badania opublikowane w roku 2012 stwierdzają iż  jeden lub więcej estrów parabenowych jest zawartych w 99 procentach ze 160 próbek tkanek zebranych od kobiet po 40 mastektomii. Konsekwentna obecność parabenów w rakowej ludzkiej tkance piersi sugeruje, że antyperspiranty i inne kosmetyki mogą zwiększyć ryzyko raka piersi.

Choć antyperspiranty są powszechnym źródłem parabenów, autorzy badań zauważają, że nie można ustalić źródła parabenów i że siedem z 40 pacjentów nigdy nie stosowało dezodorantów ani antyperspirantów w swoim życiu. Co podpowiada, że parabeny, niezależnie od źródła, mogą ulegać bioakumulacji w tkance piersiowej. A źródeł jest wiele. Parabeny można znaleźć w szerokiej gamie produktów do pielęgnacji ciała, kosmetyków, a także w lekarstwach. Wydaje się, że droga przezskórna jest najbardziej istotną formą narażenia. Innym składnikiem antyperspirantów, chlorku glinu, jest działanie podobne do sposobu, w jaki onkogeny działają w celu dostarczenia transformacji molekularnych w komórkach nowotworowych.

                                                 Inne strategie profilaktyki raka piersi

W największym przeglądzie badań nad styl życia i rakiem piersi, Amerykański Instytut Badań Raka szacuje, że około 40 procent przypadków raka piersi w Stanach Zjednoczonych można zapobiec, jeśli ludzie dokonają mądrzejszych wyborów w stylu życia. Prawdopodobnie 75 proc. przypadków raka piersi można uniknąć, stosując się do poniższych modyfikacji stylu życia.

                                                              
Kluczowe wytyczne dietetyczne

Unikaj cukru, zwłaszcza fruktozy. Zmniejsz lub wyeliminuj przetworzoną żywność, cukier / fruktozę i produkty zbożowe. Wszystkie formy cukru są szkodliwe dla zdrowia, promują raka. Fruktoza jest jednak jednym z najbardziej szkodliwych. Jako ogólne wytyczne to należy ograniczyć całkowite spożycie fruktozy do mniej niż 25 gramów dziennie. Jeśli masz raka lub jesteś oporny na insulinę, warto rozważyć ograniczenie jej do 15 gramów lub mniej.

Ograniczenie białka i zwiększenie zdrowego tłuszczu: rozważ zmniejszenie stężenia białka do jednego grama na kilogram masy ciała. Dla większości dorosłych nie jest zalecane ponad 100 gramów białka, a raczej  połowa tej wartości. Zastąp wyeliminowane białko i węglowodany tłuszczami wysokiej jakości, takimi jak ekologiczne jaja, wysokiej jakości bio mięsa, awokado i olej kokosowy. Istnieją przekonujące dowody, że dieta ketogeniczna pomaga zapobiegać i leczyć wiele form raka.

Uzyskuj dużo naturalnej witaminy A Istnieją dowody na to, że witamina A odgrywa rolę w zapobieganiu rakowi piersi. Najlepiej jest uzyskać ją z żywności bogatej w witaminę A, a nie z suplementu. Najlepszymi źródłami są żółtka ekologiczne, surowe masło, surowe mleko pełnotłuste oraz wołowina lub wątroba z kurczaka. Jednak uważaj ponieważ istnieją pewne dowody na to, że nadmiar witaminy A może źle wpływać na korzyści płynące z witaminy D. Ponieważ odpowiednie stężenie witaminy D jest kluczowe dla zdrowia.Ważne jest, aby mieć odpowiedni stosunek Witaminy D do witaminy A w organizmie.

Najlepiej, jeśli chcesz dostarczyć wszystkie witaminy A i witaminy D, twoje ciało potrzebuje w taki sposób, aby organizm mógł regulować oba te czynniki w sposób naturalny. Najlepiej to zrobić przez jedzenie kolorowych warzyw ( witamina A) i wystawiając skórę na bezpieczne ilości słońca każdego dnia ( witamina D).

 

                                                             
Uzyskaj wystarczającą ilość jodu. Jod jest potrzebnym pierwiastkiem śladowym niezbędnym do syntezy hormonów, a jego brak może również powodować lub przyczyniać się do rozwoju wielu problemów zdrowotnych, w tym raka piersi. To dlatego, że piersi potrzebują jodu, do prawidłowego funkcjonowania. Niedobór jodu lub niewydolność w którejkolwiek z tkanek doprowadzi do dysfunkcji tej tkanki, a guzy są jedną z możliwości.
Istnieje jednak znaczna kontrowersja w odniesieniu do odpowiedniej dawki, dlatego należy tu zachować ostrożność. Istnieją dowody wskazujące, że przy mega-dawkach, jod powodować może skutki uboczne. Ostatnie niedawne badanie sugeruje, lepiej spożywać  więcej niż około 800 mcg jodu dziennie, a  nawet 12-13 mg (12 000-13 000 mcgs) może potencjalnie mieć niekorzystne skutki zdrowotne.

Detoksykacja piersi.

Redaktorzy tej strony internetowej www.breastcancerchoices.org/breastdetox.html uważają, że jod jest pierwszą linią strategii leczenia piersi. Stosowanie jodu w postaci roztworu Lugola, jodoralu lub nawet nalewki jodu. powoduje zmniejszenie obrzmienia, przetłuszczenia, fibrocystycznego piersi. Każdego dnia kobiety stosowały kilka kropli jodu na piersiach smarowały bawełnianym patyczkiem. Ból i obrzęk zmniejszyły się, a następnie znalazły wygodną dawkę podtrzymującą. Zmniejszenie objawów trwało od 24 godzin do 3 miesięcy.

Przezskórne metody walki z rakiem piersi. Guzy, torbiele, zwłóknienia. Terapia jodowa i nie tylko.

http://izla.pl/blog/artykul/1970/przezskrne-metody-walki-z-rakiem-piersi-guzy-torbiele-zwknienia-terapia-jodowa-i-nie-tylko

 

suplementacja doustna

 więcej Protokół suplementacji jodu- Lugola http://izla.pl/blog/artykul/1846/protok-suplementacji-jodem

Odżywiaj jelita: Optymalizacja flory jelitowej zmniejsza stan zapalny i wzmacnia odporność. Naukowcy odkryli mechanizm zależny od drobnoustrojów, przez który niektóre nowotwory powodują reakcję zapalną, która sprzyja ich rozwojowi i wzrostowi. Sugerują, że hamowanie cytokin zapalnych może opóźnić progresję raka i poprawić odpowiedź na chemioterapię. Dodanie naturalnie sfermentowanego pożywienia do codziennej diety jest łatwym sposobem zapobiegania rakowi lub szybkości regeneracji jelit. Zawsze możesz dodać wysokiej jakości suplementy probiotyczne, ale oczywiście sfermentowane produkty spożywcze są najlepsze.

Unikaj GMO: Unikaj żywności genetycznie zmodyfikowanej, ponieważ zazwyczaj są one traktowane herbicydami, takimi jak Roundup (glifosat), które mogą być rakotwórcze. Francuski zespół badawczy, który intensywnie badał Roundup, stwierdził, że jest toksyczny dla ludzkich komórek i prawdopodobnie rakotwórczy dla ludzi. Wybierz żywność świeżą, organiczną, najlepiej lokalnie rosnącą.

Unikaj zwęglania mięsa (grill). Pieczenie mięsa nad ogniem wiąże się  ze zwiększonym ryzykiem raka piersi. Stwierdzono, że akrylamid - wytwarzany przez skrobię podczas pieczenia, grillowania lub smażenia zwiększa ryzyko raka piersi.

grillowanie a nowotwór http://izla.pl/blog/artykul/1352

Unikaj przetworzonych produktów sojowych. Niefermentowana soja jest bogata w estrogeny roślinne lub fitoestrogeny, znane jako izoflawony. W niektórych badaniach soja wydaje się współpracować z ludzkim estrogenem w celu zwiększenia proliferacji komórek piersi, co zwiększa szanse na mutacje i komórki nowotworowe.

Pij organiczne zielone soki warzywne.

soki http://izla.pl/blog/artykul/1574

Jedz prawdziwe pokarmy warzywa, zioła np. brokuły, jarmuż, brukselka, czosnek, imbir, kurkumę

                                                                     

Inne strategie na rzecz zapobiegania rakowi piersi

Optymalizacja witaminy D. Witamina D wpływa praktycznie na każdą komórkę w organizmie i jest jednym z najpotężniejszych myśliwców natury. W literaturze medycznej znajduje się ponad 800 odniesień wykazujących skuteczność witaminy D w walce z rakiem. Witamina D jest w stanie wejść do komórek nowotworowych i wywołać apoptozę (śmierć komórek). Badania wykazały, że witamina D zabija komórki nowotworowe tak skutecznie, jak toksyczny lek Tamoxifen, bez żadnych szkodliwych skutków ubocznych i niewielkiej części kosztów. Witamina D działa synergistycznie z każdym leczeniem raka, o czym mi wiadomo, bez żadnych negatywnych skutków.

Według Carole Baggerly, założyciela firmy GrassrootsHealth, aż 90 procent raka piersi może w rzeczywistości być związane z niedoborem witaminy D. Ostatnio metaanaliza pięciu badań opublikowanych w raporcie Anticancer Research10 z marca 2014 r. Stwierdziła, że ​​u chorych kobiet  z rozpoznaniem raka piersi, które miały wysokie stężenie witaminy D,  dwukrotnie częściej przeżywały nowotwór w porównaniu z kobietami o niskim poziomie. Grupa z wyskoą przeżywalnością miała w surowicy przeciętny poziom witaminy D wynoszący 30 nanogramów na mililitr (ng / ml). Kobiety z niską przeżywalnością miały średni poziom  17 ng / ml.

Zgodnie z przedstawionymi badaniami, potrzebujesz co najmniej 30 ng / ml 25-hydroksywitaminy D (25 (OH) D w surowicy, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się raka. Inne badania sugerują, że lepiej będzie gdy poziom będzie wynosił   nawet 80 ng / ml. W jednym badaniu z roku 2011,  stwierdzono, że poziom witaminy D wynoszący 50 ng / ml jest związany z 50-procentowym niższym ryzykiem raka piersi.

Jeśli masz raka, poziom witaminy D powinien wynosić od 70 do 100 ng / ml.

Witamina D  również pomaga w zabijaniu komórek nowotworowych przy stosowaniu toksycznego leku Tamoxifen w leczeniu raka piersi, bez żadnych szkodliwych skutków ubocznych.

 

Regularna aktywność fizyczna zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia raka piersi, a także zmniejsza szanse na pozbycie się go  o 50 procent, kiedy go zdiagnozowano.

 Ważne jest również uważanie na nadmierne stężenia żelaza. Podwyższone żelazo jest dosyć powszechne, gdy kobiety przestają miesiączkować. Dodatkowe żelazo działa jako potężny utleniacz, zwiększając wolne rodniki w organizmie, zwiększając tym samym ryzyko zachorowania na raka.

Najlepszym sposobem na monitorowanie żelaza jest pobranie poziomu ferrytyny. Ferrytyna jest białkiem transportującym żelazo i nie powinna przekraczać 80. Jeśli Twoja ferrytyna jest podwyższona, można ją zmniejszyć poprzez oddanie krwi.

 
Popraw swoją wrażliwość receptora insuliny.
Najlepszym sposobem na to jest ćwiczenia i diety składające się z pokarmów odpowiednich dla Twojego rodzaju odżywczego.
Utrzymuj zdrową masę ciała. To będzie naturalnie, gdy zaczniesz jeść prawo do odżywczego typu i ćwiczeń. Ważne jest, aby stracić nadmiar tkanki tłuszczowej, ponieważ tłuszcz wytwarza estrogeny.

     
Uzyskuj  mnóstwo wysokiej jakości tłuszczów omega-3 pochodzenia zwierzęcego, takich jak olej kryla.

Niedobór omega-3 jest częstym czynnikiem powodującym raka.
Curcumin. Jest to składnik czynny kurkumy i w wysokich stężeniach może być bardzo przydatny w leczeniu raka piersi. Konieczne jest rozważenie problemu rozpuszczalności, ponieważ nie jest dobrze wchłaniana. Jednakże wykazuje ona znaczny potencjał terapeutyczny w zapobieganiu przerzutom raka piersi.


Unikaj picia alkoholu, a przynajmniej ograniczyć napoje alkoholowe do jednego na dobę.


Karmienie piersią  przez okres do sześciu miesięcy. Badania wskazują, że zmniejszy to ryzyko raka piersi.

                                                   
Unikaj obcisłych biustonoszy oraz biustonoszy z fiszbinami. Zmniejsza to przekrwienie limfatyczne

Czy biustonosz jest czynnikiem ryzyka rozwoju raka piersi?

Według Elizabeth Vaughn, MD, na stronie www.brafree.org, odpowiedź brzmi tak. We wczesnych latach 90. antropologowie medycyny, Sydney Singer i Soma Grismaijer, zbadali 4500 kobiet w 5 miastach w USA i ich przyzwyczajenia dotyczące kupowania i noszenia biustonoszy. Później opublikowali swoje odkrycia w książce. Chociaż badanie nie uwzględniało innych czynników stylu życia, wyniki były uderzające, aby można je było odrzucić:

 1. Jeśli nosisz biustonosz 24 godziny na dobę, masz 3 na 4 szanse rozwoju raka piersi.

 2. Jeśli nosisz biustonosz ponad 12 godzin, masz jedną szansę na 7 rozwoju raka piersi.

 3. Jeśli nosisz biustonosz mniej niż 12 godzin dziennie, masz jedną na jedną szansę rozwoju raka piersi.

 4. Jeśli nosisz biustonosze rzadko lub nigdy, masz 1 na 168 szans na uzyskanie raka piersi.

Zastanów się nad zastąpieniem biustonosza z fiszbinami czy mocno ściskającego na luźniejszy sportowy top. Jeśli nosisz biustonosz, spróbuj skrócić godziny, noszenia go.


Unikaj pola elektromagnetycznego w jak największym stopniu. Nawet koce elektryczne mogą zwiększyć ryzyko raka.


Utrzymuj zdrową masę ciała. To będzie naturalnie, gdy zaczniesz jeść prawdziwe pokarmy i zaczniesz ćwiczyć. Ważne jest, aby stracić nadmiar tkanki tłuszczowej, ponieważ tłuszcz wytwarza estrogeny, co może powodować raka piersi.

Popraw swoją wrażliwość na insulinę / leptynę. Najlepszym sposobem na to jest unikanie cukru i ziaren oraz upewnienie się, że regularnie ćwiczysz.

Unikaj ksenogeneów. Xenoestrogeny to syntetyczne substancje, które naśladują naturalne estrogeny. Są związane z szerokim zakresem wpływu na zdrowia człowieka, w tym zmniejszeniem liczby plemników u mężczyzn i zwiększonym ryzykiem raka piersi u kobiet. Istnieje wiele ksylestrogenów, takich jak hormony wzrostu bydlęcego w komercyjnych produktach mleczarskich, tworzywach sztucznych, takich jak bisfenol A (BPA), ftalany i parabeny w produktach do pielęgnacji ciała oraz chemikalia stosowane w materiałach nieprzylepnych.

Pojemnik plastikowe zastąp szkłem. Postaw na bio kosmetyki i środki czyszczące. Spożywaj pokarmy bio lub organiczne.

Spij wystarczająco dużo: upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu na sen. Słaby sen może zakłócić produkcję melatoniny, co wiąże się ze zwiększonym ryzykiem oporności na insulinę i przyrostu masy ciała, co przyczynia się do raka.

Zastosuj skuteczne narzędzia do zarządzania stresem: Stres ze wszystkich przyczyn jest głównym czynnikiem powodującym chorobę. Nawet CDC stwierdza, że ​​85 procent choroby jest spowodowane czynnikami emocjonalnymi. Jest prawdopodobne, że stres i nierozwiązane kwestie emocjonalne mogą być ważniejsze niż fizyczne. Moim ulubionym narzędziem do rozwiązywania problemów emocjonalnych jest Emotional Freedom Technique (EFT). Techniki Emocjonalnej Wolności - technika opukiwania


Przejęcie kontroli nad swoim stylem życia może znacząco zmniejszyć ryzyko raka

Zapobieganie rakowi piersi jest o wiele ważniejsze i skuteczniejsze, a unikanie chemicznych zagrożeń, takich jak te, które zostały omówione powyżej, stanowią dużą część każdej strategii zapobiegania rakowi. Pytanie brzmi, jak można uniknąć ich, gdy jest tak wiele? Moją odpowiedzią jest oczyszczenie swojego życia, w którym twoje jedzenie, woda, ubrania, wyposażenie i inne produkty,  są tak bliskie w Twoim życiu.

Oznacza to poszukiwanie przedmiotów wytwarzanych metodami ekologicznymi - czy to kawałek jedzenia, odzieży, pościeli, detergentu do prania czy szamponu. Wszystko liczy się, ponieważ jest to skumulowana ekspozycja ze wszystkich tych różnorodnych źródeł, które sieją spustoszenie. W przypadku środków czyszczących do użytku domowego i przedmiotów do pielęgnacji ciała można zamienić większość lub wszystkie  przy użyciu zaledwie kilku prostych, nietoksycznych składników. Na przykład olej kokosowy ma niezliczone zastosowania w domu, ponadto soda, ocet.

 

Źródło:

http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2014/06/02/breast-cancer-prevention-strategies.aspx<< poprzedni artykuł następny artykuł >>

Dodawanie komentarzy do wpisu możliwe po zarejestrowaniu i zalogowaniu.

izla.pl 2015-17
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie treści i zdjęć bez zgody autorki zabronione.