Diety Przyroda i zwierzęta Zdrowie w praktyce Przepisy Lifestyle Dziecko/Ciąża Rak/Nowotór/Guz Podróże Pasożyty

Formy jodu
Jeżeli rozważasz suplementację jodem, musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Czy jod do suplementacji zawiera jod i jodek? Ciało potrzebuje obu form. Różne części ciała potrzebują różnych form jodu. Na przykład piersi potrzebują jodu, a tarczyca potrzebuje jodku. Uważano wcześniej, że ciało może przekształcić jod w jodek i na odwrót, ale w rzeczywistości tak nie jest. Inną ważną kwestią jest znalezienie produktu, który dostarcza dawek w miligramach (Mg) w stosunku do ilości mikrogramów (Meg). Mikrogramy  przyniosą niewielkie korzyści zdrowotne. Inne produkty również wydają się być bardzo kosztowne w porównaniu z płynem Lugola.


Formy rekomendowane
1. Płyn Lugola - jod / jodek jodu / potasu - 2% i 5% roztwory. 2% roztwór wynosi 2,5 mg / kroplę. 5% roztwór wynosi 6,25 mg / kroplę.
2. Iodoral  czyli iodoral - forma Lugola w formie tabletki - jod / jodek potasu -12,5 mg i 50 mg
3. Biotechnics Research lodizyme - 12,5 mg jodu na tabletkę
4. Tri-Jodine firmy Vitaminlife - 12,5 mg jodu.

Formy Niepolecane
1. Nascent (aka Magnascent, Detoxified lub Atomidine) preparat mało skuteczny
2. Losol złe źródło jodu mało skuteczne
3. Prolamina (Proces Standardowy) - produkt zawiera 3 mg jodu i 20 mg wapnia. Dawkowanie jodu w tym produkcie jest zbyt niskie, aby odpowiednio usunąć z ciała halogenki lub nasycić tkanki ciała.
4. Pure Encapsulations, Solray, Źródła Naturals, Progressive Labs.
5. Kelp - suplementy Kelp nie są zalecane ze względu na niski poziomu jodu. Kelp może zawierać toksyczny arsen i halogenki. Nie jest również możliwe poznanie konkretnej zawartości jodu w kelpie. Nie dostarczy wystarczającej ilości jodu w celu wspomagania nasycenia tkanek i detoksykacji.

Preparat ogólnie dobry, ale nie pasuje do protokołu
1. Iodine Plus2 - zawiera 12,5 mg jodu / jodu wraz z 15 meg Selenu oraz 15 mg B2 (ryboflawiny).
 W protokole stosowania jodu potrzebny jest : 200 - 400 meg Selenu, a w niektórych przypadkach wymaga ATP CoFactors, które stanowią kombinację 100 mg B2 (Riboflavinu) i 500 mg B3 (Niacyny).
 
1mg =1 mgs


Płyn Lugola - ile ma miligramów na kroplę?
Lodoral 50 mg = jod 20 mg, jodek 30 mg
Lodoral 12,5 mg = jod 5 mg, Jodek 7,5 mg
Płyn Lugola 5% = jod 2,5 mg, jodek 3, 75 mg = 6,25mg na kroplę
Płyn Lugola 2% = jod 1,0 mg, jodek 1,5 mg = 2,5mg na kroplę
Skład chemiczny Płynu Lugola
5% (wag./obj.) - jodu (I2)
10% (wag./obj.) - jodek potasu (Kl) - (7,5 mg jodku i 2,5 mg potasu) Woda destylowana - 85%

Dawkowanie oparte na pionowym podaniu kropli:
Płyn Lugola 2%
1 kropla 2,5 mg
5 kropli 12,5 mg
10 kropli 25,0 mg
15 kropli 37,5 mg
20 kropli 50,0 mg

Płyn Lugola 5%
1 kropla 6,25 mg
2  krople 12,5 mg
4 krople 25,0 mg
6 kropli 37,5 mg
8 kropli 50,0 mg


Ile jodu powinienem zażywać?
Nie ma ilości rekomendowanych, które można podać jako zalecenia. Każdy potrzebuje różnych ilości w oparciu o zdolność organizmu do wykorzystania składników odżywczych, jak również w zależności od poziomu narażenia na toksyczne halogenki, z którymi mamy styczność każdego dnia.
Dla przypomnienia jod wypiera halogenki bromu, chloru, fluoru. Są one zawarte w elementach naszego codziennego życia w wodzie, w dywanach, materiałach obiciowych mebli, w meblach więc nie jesteśmy w stanie ich uniknąć.  

Jeśli twoje zdrowie jest w kiepskim stanie musisz stosować wyższe dawki niż osoba bez żadnych dolegliwości. Kiedyś wydawało się, że dobrą dawką podtrzymującą jest 25 mg na dobę. Jednak mając więcej informacji na temat narażenia naszego ciała na halogenki. Utrzymanie zdrowia może wymagać wyższych dawek jodu. Lekarze naturopaci wierzą, że są to dawki rzędu 50 mg jako minimalna wymagana dawka.

W przypadku nowotworów, które są wynikiem zmutowanych komórek. Jod jest absolutnie krytyczny wobec genuP53, który jest znany jako "hodowca kodu genetycznego". Bez jodu i selenu nie będzie on działał w celu wyeliminowania nieprawidłowych komórek z organizmu, takich jak nowotwór.
Pacjenci z nowotworami z powodzeniem przyjmowali od 50-300 mg / dobę.

Dzieci - te poziomy to nie zalecenia lecz wytyczne wg Dr Buist
Ogólne wytyczne wskazują na 0,8 mg x waga dziecka, ale zależy od stanu zdrowia dziecka.

1.Do 3 lat - 3 krople Detoxified Iodine (www.iodinesource.com) dziennie lub zażywać 1 kroplę 5% roztworu Płynu Lugola rozpuszczoną w wodzie, a następnie podać dziecku połowę wody co daje dawkę 3.125 mg na dobę.
2. 3 lata do 5 lat - 6,25 mg Lodoralu lub 1 kropla 5% roztworu Lugola (6.25 mg)
3. 5 lat do 9 lat - 12,5 mg Lodoralu lub 2 krople 5% roztworu Lugola (12,5 mg)
4. 9 lat do 16 lat - 25 mg Lodoralu lub 4 krople 5% roztworu Lugola (25 mg)
W wieku 16 lat i powyżej - dawkowanie zależy od problemów zdrowotnych, wagi itp. I nie może być podane ogólnie. Dawki wahają się od 12,5 mg do 300 mg.

 

Składniki wspierające podczas przyjmowania jodu.
Są to niezbędne składniki do ochrony ciała podczas uzupełniania jodu:
a. Witamina C - 2000 - 5000 mg dziennie - wspiera symportery i pomaga jako przeciwutleniacz w detoksykacji.
b. Selen - 200 - 400 mcg dziennie - potrzebny do detoksykacji i tworzenia hormonów tarczycy.
c. Sól nierafinowana (Celtic) lub himalajska - 1/2 łyżeczki dziennie
- wspomaga nadnercze, wiąże się z bromkiem i pomaga w jego usuwaniu, wspiera symportery ( jodku sodu lub NIS)
d. Magnez - 400 mg / dobę - niezbędny dla ponad 300 reakcji enzymów w organizmie.
e. Opcjonalnie - tabletka ATP CoFactors -1 tabletka, 2x w dziennie - gdy osoby nadal czują się zmęczone lub mają  autoimmunologiczną chorobę tarczycy, ten produkt może pomóc w zwiększaniu ATP (energii) wewnątrz komórek. Ryboflawina i niacyna.
Zamiast tego preparatu można przyjmować 100mg witaminy B2 oraz 500mg niacyny (B3) no-flush

 

Kiedy należy przyjmować suplementy?
Jod należy przyjmować z jedzeniem. Zwiększa się wtedy jego wchłanianie, a także pokarm chroni wrażliwy żołądek przed potencjalnym podrażnieniem.
Suplementy pomocnicze można przyjmować z jodem i żywnością. Nie ma wymaganego odstępu ani czasu. Niektórzy uważają, że należy wziąć Witaminę C oddzielnie od suplementów jodowych. To nie okazało się konieczne, ponieważ wiele osób odniosło sukces, biorąc je razem, więc jest to Twój indywidualny wybór
Jod należy przyjmować wcześniej w ciągu dnia (przed 14.00), ponieważ u niektórych osób zwiększa energię tak, że nie są w stanie spać.

 

Czy jod usuwa dobre bakterie?
Nie musisz się martwić. Jod działa jako adaptogen - oznacza że "wie", jak należy działać, aby zniszczyć złe bakterie w jelicie. Nie niszczy dobrych bakterii (probiotyków). Pamiętaj, jest to naturalny element, a nie lek. Leki przeciwbakteryjne są w większości przypadków szeroko rozpowszechnione i działają przez usunięcie wszystkich złych i dobrych bakterii.

Jak długo należy przyjmować jod
Dr Abraham stwierdził, że powinno to trwać 6 miesięcy  w dawce 50 mg, aby osiągnąć nasycenie 90%. Jednak w miarę, jak badania stały się coraz szerzej dostępne, wydaje się, że roczna suplementacja detoksykuje halogenki i pozwala jodowi na wejście do komórek. W konsekwencji nie ma ustalonego czasu, w którym osoba może oczekiwać uzupełnienia i osiągnięcia poziomu nasycenia.

Skąd mam wiedzieć, kiedy zwiększyć dawkę?
Wielu ludzi boi się zwiększać dawkę jodu. Ten strach nie jest poparty żadną nauką medyczną, ale jest utrwaleniem jodofobii (strach przed jodem) w środowisku medycznym.
Jeśli boisz się rozpocząć jod w dawce co najmniej 25 mg na dobę, możesz spróbować 6,26 mg i powoli ją zwiększać. Ogólnie problemy (jeśli są) są odczuwalne w ciągu 2-4 dni po rozpoczęciu. Pozytywne efekty można odczuć w ciągu jednego dnia. Niektórzy przyjmują niższą dawkę i nie odczuwają żadnej zmiany. To właśnie w tych sytuacjach może być uzasadnione zwiększenie dawki
W innych przypadkach osoba może wykazywać problemy z detoksykacją, a następnie po pewnym czasie uzupełnienia i nie ma już problemu. W tym momencie możesz podjąć decyzję o zwiększeniu dawki w celu ustalenia, czy ciało potrzebuje dalszej detoksykacji. Wiele osób suplementuje zgodnie z protokołem dawkowania impulsowego 5 dni  suplementacji , 2 dni wolne, a następnie kontynuowanie. Ważne jest, aby wspomaganie składników odżywczych odbywało się wraz z elementami wspomagającymi wątrobę, takimi jak ostropest plamisty, wyciąg z korzenia mniszka lekarskich lub opcjonalny produkt na wątrobę.

Gdzie mogę kupić preparat jodowy
Płyn Lugola można kupić w aptece jednakże nieporównywalnie lepszy jest robiony własnoręcznie ze składników zakupionych w Internecie. W Polsce nie można nabyć Lodoralu.
Przepis na płyn Lugola 5%:
85 g (ml) wody destylowanej,
10g Jodku – jest biały (KI),
5 g Jodu krystalicznego – jest czarny,

Do półlitrowego słoika  wlewamy 170 ml wody destylowanej,  dodajemy 20g jodku (biały), i mieszamy do rozpuszczenia, najlepiej zostawić na godzinę. Po tym czasie dodać 10 g Jodu (czarny), co jakiś czas wstrząsać. Możesz zostawić na 12 godzin lub dłużej i co jakiś czas potrząsać słoik. Po tym czasie otrzymamy wodny roztwór Lugola. Pamiętaj aby nakrętka była plastikowa. Przelej do butelki z kroplomierzem, ale bez metalowych elementów. Jod wchodzi w reakcję z metalem.

Jeżeli chcesz mieć większą ilość płynu Lugola zwiększ proporcje.

Jaki jest protokół spożywania soli?
Wykonaj protokół spożywania soli, gdy odczuwasz objawy detoksykacji po suplementacji jodem. Nie należy tego robić więcej niż 3 dni. Jeśli to zrobisz, musisz zmniejszyć dawkę jodu.
Protokół: 1/2 łyżeczki soli Celtyckiej (lub innej nierafinowanej) soli rozpuszczasz w 1/2 szklanki ciepłej wody i wypij. Powtarzaj co 30-45 minut w miarę potrzeb, aż rozpocznie się oddawanie moczu. Taki zabieg powoduje usuwanie halogenków przez nerki.


Jak mogę wspierać moje ciało przed detoksykacją?
a) Protokół spożywania soli - opisany w punkcie 10 (powyżej)
b) Ostropest plamisty - to jest ziele, które pomaga wątrobie oczyścić organizm toksyn.
c) Ekstrakt z korzenia mniszka lekarskiego - jest to ziele, które pomaga wątrobie oczyścić organizm z toksyn.
d) inne produkty do wspomagania wątroby
Przyjmowanie impulsowe jodu- przyjmowanie jodu przez 5 dni z 2 dniami wolnymi, przy jednoczesnym kontynuowaniu przyjmowania składników odżywczych wraz z jednym z produktów wspomagających wątrobę.

Jakie są źródła bromków?
Wiele osób nie wierzy, iż  w ich organizmie może być brom, ponieważ stosują odżywianie bezglutenowe oraz zdrowo się odżywiają. Bromki nie dotyczą odżywiania. Bromek jest substancją zmniejszającą palność stosowaną w wielu przedmiotach wokół Ciebie. Są to wykładziny dywanowe, meble, materace, odzież, komputery. IPhones i samochody - tylko kilka. Źródła żywności mogą zawierać takie rzeczy, jak pieczywo, które zawierają bromowaną mąkę lub olej roślinny, a także napoje bezalkoholowe, takie jak Mountain Dew i inne napoje gazowane na bazie cytrusów. Można go również znaleźć w niektórych produktach marki Gatorade. Przez wiele lat był stosowany jako metylobromek - pestycyd na truskawki

Objawy detoxu bromowego

zmęczenie, naczyniak wiśniowy,  bóle głowy,
upośledzenie pamięci i koncentracji,
trądzik na twarzy i rękach,
drażliwość, nietypowa pigmentacja, bełkotliwa wymowa
niestabilność emocjonalna, utrata włosów, zmiany widzenia,
zmieniony refleks, depresja, cieknący katar
działania podobne do schizofremii, metaliczny posmak, wrażliwość na światło
halucynacje, biegunka / zaparcie, drgające powieki
zmiany senne, wzrost poziomu wydzielania śluzu,
niepokój, ból w nerkach, suchość w  ustach, pocenie  ciała
 

Test plamy z jodu szybko znika.
Wiele osób twierdzi, że oznacza to, że są niedobory jodu w organizmie. To nie jest prawdą. Test plamy na skórze nie jest miarodajny, a wiele czynników wpływa na to, dlaczego zanika. Na to składa się temperatura powietrza oraz wilgotność powietrza itp. Zakłada się, iż przyswajalność jodu przez skórę jest na poziomie 6-12%. Czyli w stosunku do suplementacji doustnej jest niska, ale podobno bezpieczna. Aby uzyskać wysokie przyswojenie należy często smarować skórę lub smarować większe obszary skóry.

 
Moja ferrytyna spadła podczas suplementacji jodem.

Dzieje się tak w przypadku osób przyjmujących 50 mg lub więcej jodu. Prawidłowy poziom ferrytyny możesz przywrócić przez dodanie witaminy B6 - wraz z suplementem żelaza. Spadek poziomu ferrytyny występuje z powodu zwiększonego tempa metabolizmu, który wymaga większej ilości żelaza. Do tworzenia i wykorzystania hormonów tarczycowych potrzebne są poziomy rzędu 60-70. Jeśli pojawią się problemy z żołądkiem z powodu podrażnienia żelazem, upewnij się, że przyjmujesz je z jedzeniem lub spróbuj użyć zioła Floradix Iron Plus. Możesz też żelazo uzupełniać poprzez dietę.


Wzrost wagi podczas suplementacji jodu.
Niestety, może wystąpić wzrost wagi u tych osób, u których występuje dużo toksycznych bromków. Jeśli twoje szlaki detoksykacji nie są w stanie wyeliminować toksyn uwalnianych przez jod, wtedy organizm buforuje je z wodą i tłuszczem. Może to wynikać częściowo z obniżenia poziomu wapnia, a także magnezu, witaminy D i witamin z grupy B. Wszystkie składniki odżywcze działają, aby utrzymać równowagę w komórkach i wyeliminować toksyny.


Jod i wypełnienia z amalgamatu.
Chociaż jod  wydobywa rtęć z komórek i tkanek ciała. Nie ma przeciwwskazań do jego stosowania, gdy masz wypełnienia z amalgamatu. Jeśli istnieją obawy, użyj suplementów, takie jak kolendra, chlorella lub inne, które są stosowane w celu wiązania i pozbywania się rtęci z organizmu. Konsultacje z dobrym dentystą holistyczno-biologicznym oraz lekarzem medycyny alternatywnej mogą pomóc ocenić poziom toksyczności i pomóc w bezpiecznym usuwaniu amalgamatów i chelatacji.


Mam Hashimoto. Czy mogę suplementować z jod?
Tak, Dr. Brownstein uważa, że niski poziom jodu jest jedną z głównych przyczyn choroby autoimmunologicznej tarczycy.

Fragment z książki Dr Brownsteina
rozdział 7

...Jak wspomniano wcześniej, utlenianie jodku do jodu odbywa się poprzez oddziaływanie H2O2 i TPO. Jod jest niezbędnym produktem w celu zapewnienia prawidłowości cząsteczkowej w komórce tak, aby wystąpiła jego przemiana.

Przemiana jest procesem biochemicznym, który odbywa się w gruczołach tarczycy. Jest to włączenie jodu w tyrooglobulinę do wytwarzania hormonu tarczycy, krok po utlenianiu jodu przez nadtlenek.
Jeśli przemiana nie zachodzi lub zostanie zablokowana, hormon tarczycy i jodo-lipidy nie będą tworzone. Reakcja ta jest kontrolowana przez wewnątrzkomórkowe poziomy wapnia i jodowane lipidy-delta-jodolaktonu.
Wewnątrzkomórkowy wapń stymuluje tę drogę. Z drugiej strony, delta-jodolakton i inne jodowane lipidy działają jak hamulec w układzie. Jeśli w komórce nie ma wystarczającej ilości jodu i uzyskania odpowiedniej ilości delta-jodolaktonu, może nastąpić uszkodzenie komórki tarczycy i rozwój autoimmunologicznego zaburzenia tarczycy, takiego jak Hashimoto lub Graves.


Proponowane mechanizmy rozwoju zaburzeń autoimmunologicznych tarczycy.
W mitochondriach naszych komórek znajduje się układ oksydazy NADPH. Mitochondria są komórkami wytwarzającymi energię naszego ciała. Mitochondria wytwarzają energię (to znaczy ATP) w złożonym procesie zwanym fosforylacją oksydacyjną. Wszyscy studenci medycyny (i większość lekarzy) znają fosforylację oksydacyjną, ponieważ musimy pamiętać o wielu etapach odpowiedzialnych za wytwarzanie ATP. Ta produkcja ATP wymaga wielu elementów, w tym: tlenu, magnezu, ADP i aminokwasów.
Wielu chorych na przewlekłe choroby, takie jak fibromialgia, zespół chronicznego zmęczenia i zaburzenia autoimmunologiczne, skarżą się, że nie mają energii. ATP jest cząsteczką, która przechowuje energię dla organizmu. Ciało ciągle produkuje i stosuje ATP. Produkcja jest złożonym procesem. Są jednak dwa kofaktory. Witamina B2 (ryboflawina) i B3 (niacyna), które są integralną częścią stymulującą fosforylacje oksydacyjną i wytwarzanie ATP.
Nadtlenek wodoru jest produktem ubocznym fosforylacji oksydacyjnej. Jest to produkcja nadtlenku wodoru, która jest tak istotna dla procesu utleniania jodu. Nadtlenek wodoru i TPO pomagają utlenić jodek w celu utworzenia jodu.
Jeśli niedobór jodu, który jest powszechny przy spożyciu norm RDA dla jodu, nie ma wystarczającej ilości substratu (tj. Jodu) do wytwarzania jodowych lipidów. Brak delta-jodolaktonu i innych jodowych lipidów powoduje utratę hamulca na drodze do utleniania jodu. Może to spowodować czasowe wytwarzanie zbyt dużej ilości nadtlenku wodoru. Nadmiar nadtlenku wodoru może uszkodzić enzym TPO.
Co się zdarza jeśli TPO jest uszkodze? Choroba autoimmunologiczna tarczycy.
Odpowiedź organizmu na uszkodzenia TPO polega na wytwarzaniu przeciwciał przeciw TPO.
Rozpoznanie choroby Hashimoto wymaga obecności przeciwciał anty-TPO. W miarę jak szkody pogłębiają się, otaczające białka mogą również zostać uszkodzone, takie jak tyroglobulina. Uszkodzona tyreoglobulina powoduje powstanie przeciwciał przeciwko tyroglobulinie-przeciwciała anty-thyroglobulin.
W większości przypadków w chorobie Hashimoto są obecne przeciwciała zarówno wobec TPO, jak i obecności tyrooglobuliny. Choć choroba Gravesa może również posiadać takie same przeciwciała, wytwarzanie przeciwciał nie jest konieczne do rozpoznania choroby Gravesa. Jednak moje przypadki kliniczne wykazały, że leczenie zarówno dla Hashimoto, jak i choroby Gravesa mogą odbywać się w podobny sposób z podobnymi pozytywnymi efektami.

Jak traktować autoimmunologiczne zaburzenia tarczycy
1. Podać wystarczającą ilość jodu, aby dostarczyć odpowiednie podłoże do wytworzenia lipidów jodowych.
2. Zażywać witaminę B2 (ryboflawina) i B3 (niacyna) w ilościach niezbędnych do stymulowania układu NADPH w celu uzyskania odpowiednich ilości H202.
3. Poprawny stres oksydacyjny w tarczycy i mitochondriach z przeciwutleniaczami.
4. Zapewnić odpowiedni poziom magnezu.
5. Zmniejszyć stres oksydacyjny w organizmie.

Wysokie TSH podczas suplementacji jodem.
Jest to częsty przypadek, gdy osoba zaczyna przyjmować jod po niedoborze. Ciało zwiększa TSH w celu stymulowania produkcji tyreoglobuliny, która służy do wiązania się z jodem w produkcji hormonu tarczycy. Osoby suplementujące mogą mieć poziom TSH aż do 75 jednostek w okresie do 6 miesięcy bez klinicznych objawów niedoczynności tarczycy. Najlepszym sposobem sprawdzenia w laboratoriach jest sprawdzenie wolnej T3 i wolnej T4. W większości przypadków znajdą się one w idealnych wartościach norm.

Jeżeli mam zmęczenie nadnerczy czy mogę suplementować jod?
Tak, jod jest stosowany przez każdy gruczoł i śluzówki, jest potrzebny do leczenia nadnerczy. Należy również użyć nierafinowanej soli oraz witaminy C oraz innych produkty, takich jak ashwaganda, korzeń z lukrecji. W ciężkich przypadkach lekarz może zalecić hydrokortyzon.

Rak piersi a jod
Najlepszym źródłem informacji o raku piersi jest  strona www.breastcancerchoices.org, która jest organizacją non-profit  prowadzoną przez Lynne Farrow. Innym dobrym zasobem jest książka dr David Derry Rak piersi i jod.

Ogólnie rak piersi to niedobór jodu, selenu oraz nadmiar estrogenów.

Test toksyczności bromku i jodu.
Z biegiem lat członkowie grupy testowali stosunkowo wysokie dawki nasycenia jodu testami obciążeniowymi  Zazwyczaj są one na dobrym poziomie. Test poziomu bromku stał się dostępny i może zostać dodany do testu obciążenia jodem. Jest to zalecane, ponieważ daje wyraźniejszy obraz tego, co jest rzeczywistym poziomem nasycenia. Zgodnie z ogólną zasadą, jeśli widzisz wyższy poziom nasycenia (80% lub więcej) z poziomem bromku powyżej 10 mg / L (górna granica normy  dr Guy Abraham) posiadasz toksyczne bromki, a receptory, które normalnie będą w stanie wyciągnąć jod w komórkach, nie mogą dlatego, że bromek blokuje receptory.

Spowoduje to wyeliminowanie jodu w moczu, który wskazuje (fałszywie), że jesteś bardziej nasycony. Osoby z takimi wynikami powinny rozważyć uzupełnienie Lugola lub jodu w dawkach co najmniej 50 mg na okres 6 miesięcy do 1 roku, a następnie ponowić testy poziomu jodu i bromku, aby zobaczyć, jaki jest obecny stan. Dr Abraham stwierdził, że potrzeba czasu, aby osiągnąć znaczne postępy w detoksykacji i budować nasycenie komórek. Po suplementacji jodu przez 6 miesięcy do 1 roku obserwowano wzrost poziomu nasycenia jodu, podczas gdy poziomy eliminacji bromku wzrastał.
Innym powodem, że fałszywy wysoki poziom odczytu nasycenia wynika z wad w symporterach komórek. Dr Abraham wspomina o tym na swojej stronie internetowej pod adresem http://www.optimox.com/pics/lodine/IQD-11/IODn.htm, Dr Abraham sugeruje stosowanie witaminy C w celu uzdrowienia symporterów.


Test obciążenia jodem z poziomami bromku.
Zaleca się, aby zamówić zarówno test 24-godzinnego obciążenia jodu i bromku. Zaleca się to, ponieważ można uzyskać wysoki poziom nasycenia i uważać, że poziomy są w porządku, a w rzeczywistości występuje toksyczność bromku która blokuje receptory jodu nie pozwalając na wejście jodu do komórki, co powoduje wyeliminowanie jodu w razie potrzeby / niedoboru, a tym samym przekłamanie wyników testu.

Niestety test dostępne są tylko w Stanach są to  dwa  testy pozwalające na oznaczenie poziomu jodu i jodku potasu. Pierwszy z nich to test obciążenia jodem, badający stężenie jodu w moczu po spożyciu określonej dawki. Pokazuje, ile jodu po upływie doby pozostało w organizmie, a ile zostało wydalone.
U ludzi zdrowych  10% jodu pozostaje, a 90% jest wydalane.
Przeciętna osoba zatrzymuje 56% jodu w organizmie, a wydala tylko 44% – co wskazuje na poważne niedobory tego pierwiastka. Drugi test obciążenia jodem bada nie tylko ilość jodu w moczu, ale również zawartość fluoru i bromu.

 

Nasz polski naturopata Jerzy Zięba zaleca:

JOD do prawidłowego metabolizowania muszą być spełnione warunki

dieta bez cukru, mleka , glutenu zawsze gdy leczymy przewlekłe choroby, usuwamy pasożyty, dużo wody z solą kłodawska, i usuwamy dysbioze jelit


Witamina C- 2-8gr dziennie( zawsze gdy jest choroba przewlekła wit C)


Witamina D- zawsze gdy się zabieramy za coś czyli np suplementację poziom witaminy D to 25 OH więcej od 50 mg/ml

Witamina B2 - 200mg  Witamina B3 - 300mg (niacyna)

witamina A- 5 tys jednostek

Cynk- 30-50 mg cynk pomiędzy posiłkami bo konkuruje z miedzią


Magnez - 300-500mg


Selen 200-500 mikrograma bardzo ważny


stosować powoli od 2-5 kropli

Osoby stosujący ten protokół regularnie przez 3-4 miesiące zanotowały : Cysty się rozpływały, mięśniaki znikały , cysty znikały obkurczała się ,prostata minęła ,endometrioza, guzy w piersi oraz Zespół policystycznych jajników.

Artykuł jest informacyjny. Jeżeli chcesz podjąć suplementację jodem rób to pod okiem specjalisty  w tej dziedzinie.

 

Źródła:
http://jeffreydachmd.com/wp-content/uploads/2014/03/The-Guide-to-Supplementing-with-Iodine-Stephanie-Burst-ND.pdf

Wytyczne do protokołu Jerzego Zięby zaczerpnięte z serii filmów o tarczycy cz 2/4 dostępnych na youtubie.<< poprzedni artykuł następny artykuł >>

Odpowiedzi

    Agata P-lska Witam, proszę o informację czy protokół można stosować podczas karmienia piersią?
    2017-11-24

Dodawanie komentarzy do wpisu możliwe po zarejestrowaniu i zalogowaniu.

izla.pl 2015-17
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie treści i zdjęć bez zgody autorki zabronione.