Diety Przyroda i zwierzęta Zdrowie w praktyce Przepisy Lifestyle Dziecko/Ciąża Rak/Nowotór/Guz Podróże Pasożyty

Candida to mikroorganizm przypominający drożdże. Jego najpopularniejszym szczepem jest Candida albicans, który naturalnie znajduje się w małych ilościach w naszym przewodzie pokarmowym i pochwie. W normalnym stanie rzeczy zdrowa flora bakteryjna składająca się głównie z Lactobacillus acidophilus i bifidobacterium trzyma go pod kontrolą.

 

Gdy naszą florę jelitową zakłócają antybiotyki i inne lekarstwa lub silny i długotrwały stres emocjonalny, Candida oraz inne grzyby i mikoplazmy mogą zyskać przewagę i powodować drożdżycę lub przerost przewodu pokarmowego. To skutkuje takimi dolegliwościami gastrycznymi, jak problemy z trawieniem, ból, dyskomfort, wzdęcia, biegunka czy zatwardzenie.
Infekcja może łatwo przenieść się na inne części przewodu pokarmowego, powodując pleśniawkę wokół odbytu, w ustach i pochwie.

 

                                                                    

Grzybiczemu zakażeniu pochwy towarzyszy silny świąd, uczucie pieczenia podczas oddawania moczu i często biała bądź żółta wydzielina przypominająca ser. W ustach może tworzyć się biały lekko krwawiący nalot na policzkach i języku. Przy lekkich stanach mogą pojawiać się pęknięcia w kącikach warg. Pleśniawka może również prowadzić do aft i nieświeżego oddechu, a u dzieci do wysypki pieluszkowej.
Nieleczone drożdżaki Candida po pewnym czasie przekształcają się w nową postać z długimi wyrostkami (chwytnikami). Zaczynają one wrastać w ścianę jelita i mogą powodować stan zapalny skutkujący bólem. Stan ściany jelita stopniowo się pogarsza, przez co częściowo strawione białka i toksyny wydzielane przez drożdżaki Candida przedostają się do krwiobiegu, wywołując uczulenia i reakcje autoimmunologiczne.

                                                 
To schorzenie nazywa się zespołem nieszczelnego jelita i jest powiązane z zespołem drażliwego jelita lub chorobą zapalną jelit, chorobą Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego, nieprawidłowym wchłanianiem pokarmów i rozmaitymi alergiami. Występują przy nim często różne rodzaje bakterii i pasożytów.
Gdy do niego dojdzie, infekcja może objąć całe ciało, co medycyna nazywa
grzybicą ogólnoustrojową. Oprócz zniszczenia układu odpornościowego i zwiększenia naszej podatności na przeziębienia i inne infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze może pojawić się cała masa chorób i reakcji, które obejmują:
•    przewlekłe zmęczenie lub zespół przewlekłego zmęczenia;
•    artretyzm lub dolegliwości grypowe wraz z bólem stawów i mięśni;
•    fibromialgia, ból mięśni i osłabienie;
•    nadkwasota lub niedokwasota i refluks żołądka;
•    bóle głowy i migrena;
•    przewlekłe infekcje zatok i problemy ze śluzem;
•    niepożądana niekontrolowana utrata wagi lub przybieranie na niej;
•    zaburzenia świadomości lub pamięci, a także kłopoty z koncentracją;
•    obsesyjne myśli, zachowanie kompulsywne, rozdrażnienie;
•    depresja, niepokój i ataki paniki;
•    zmiany osobowości, uzależnienia i nagłe zmiany nastroju;
•    grzybica paznokci i skóry;
•    przewlekłe zakażenia dróg moczowych;
•    napięcie przedmiesiączkowe i inne problemy menstruacyjne;
•    zaczerwienione swędzące oczy i problemy ze wzrokiem;
•    wysypka skórna lub egzema;
•    grzybica pachwin lub wysypka w ich okolicy;
•    utrata włosów.

Drożdżaki Candida, a także inne grzyby i mikoplazmy, są również przyczyną chorób autoimmunologicznych, takich jak toczeń rumieniowaty układowy, stwardnienie rozsiane, reumatyzm, zespół Raynauda, sklerodermia, choroby tarczycy, zespół przewlekłego zmęczenia i fibromialgia.

                                                
Większość dzieci z ADHD (zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi) i autyzmem cierpi z powodu grzybów, do czego nierzadko przyczynia się też rtęć z plomb amalgamatowych i adjuwantów zawartych w szczepionkach. Przerost drożdżaków Candida prowadzi do różnorodnych alergii skutkujących nadczynnością ruchową i krótkimi okresami koncentracji. Podobnie ma się rzecz w przypadku astmy i egzemy, które też są powodowane głównie przez drożdżaki Candida.
Toksyczny wpływ drożdżaków Candida na układ nerwowy wynika przede wszystkim z nadmiernej produkcji aldehydu octowego. Ta substancja powstaje, gdy komórki drożdży metabolizują cukier i występuje niedobór tlenu. Pojawia się ona także w rezultacie spożywania alkoholu. Ponadto grzyby w przewodzie pokarmowym mogą wytwarzać duże ilości
kwasu winowego, który może zostać wchłonięty i zakłócać normalną produkcję energii w naszych komórkach. To jest również główna przyczyna osłabienia mięśni i problemów psychicznych.
W zależności od czynników drożdżyca może objawiać się na różne sposoby u różnych ludzi. Mogą wystąpić różnorakie symptomy w dowolnych kombinacjach, a w łagodniejszych stanach można nawet niczego nie zauważyć. Co więcej, mogą one być wynikiem także innych chorób. Grupy najbardziej narażone na zakażenie drożdżakami Candida to cukrzycy, otyli, kobiety w ciąży i dzieci zarażonych matek.


                        Diagnozowanie drożdżaków Candida
Przerost drożdżaków Candida jest trudno zdiagnozować w warunkach laboratoryjnych, ponieważ żyją one naturalnie w naszych jelitach, ale można przyjąć, że ma on miejsce, kiedy wynik testu stolca wskazuje znacznie wyższą wartość niż normalnie. Drożdżaki Candida nie powinny być obecne we krwi. Jeśli się tam znajdują, wówczas należy przeprowadzić odpowiednie rozpoznanie.

                                         


1) Powszechną naturalną metodą diagnostyczną jest Analiza Żywej Krwi. Wielu naturoterapeutów może ją wykonać, obserwując kroplę krwi pod mikroskopem w ciemnym polu. Można wówczas często zobaczyć grzyby i deformacje czerwonych krwinek spowodowane przez otaczające je bakterie. Obraz można wyświetlić na dużym ekranie.

                    
2) Prosty Test Śliny na obecność drożdżaków Candida wygląda następująco:
Tuż po wstaniu z łóżka, przed zjedzeniem lub wypiciem czegokolwiek, napełnij pustą szklankę  wodą o temperaturze ca ok. 0,20-0,25 1 (200-250 cm3) pokojowej. Następnie wypluj do niej trochę śliny i sprawdzaj od czasu do czasu, a najpóźniej po godzinie, co się stało z plwociną. Jeśli zauważysz którykolwiek z poniższych objawów albo kilka naraz, w twojej ślinie prawdopodobnie znajduje się Candida:
1.    Z unoszącej się na powierzchni wody śliny wystają włókna przypominające odnóża, które biegną w dół w głąb wody.
2.    Na dnie szklanki gromadzi się mętna ślina.
3.    W wodzie unoszą się mętne drobiny śliny.

Im szybciej i silniej rosną te włókna i im szybciej tonie ślina, tym więcej drożdżaków Candida jest w próbce. Jeśli nie ma włókien, a ślina nadal unosi się na powierzchni wody po upływie godziny, prawdopodobnie nie masz grzybicy ogólnoustrojowej, ale możesz mieć niewielki lub miejscowy problem w jelitach lub pochwie, a poza tym możesz mieć dysbiozę2 i inne bakterie chorobotwórcze. Nawet jeśli drożdżaki Candida są opanowane w twoim organizmie, mniej lub bardziej uśpione zarazki obecne w błonach śluzowych jamy ustnej mogą wciąż powodować umiarkowaną reakcję podczas testu śliny, zwłaszcza po zjedzeniu słodkiego pokarmu albo wypiciu wina lub piwa.

                                                     
Występowanie pleśniawek np na śluzówkach jest niemal pewnym dowodem na przerost drożdżaków Candida. Poza tym jeśli zauważysz co najmniej trzy z następujących czterech objawów, można przyjąć, że masz przerost:

łaknienie słodkich pokarmów,

słaba tolerancja alkoholu,

wrażliwość na chemikalia,

wzdęcia.
W przypadku ciągłych problemów ze skórą i paznokciami można również uznać, że przerost drożdżaków Candida obejmuje cały organizm, a przynajmniej jelita. Tak czy inaczej, należy zastosować odpowiednią terapię, aby uniknąć długotrwałych stanów chorobowych.

Leczenie przerostu Candida w 7 częściach

Część 1 - Co to jest i jak wpływa na organizm. Test śliny.

http://izla.pl/blog/artykul/1813/candida-drodyca-cz-1-co-to-jest-i-jak-wpywa-na-organizm-test-liny

Część 2 - Zasady leczenia Candida

http://izla.pl/blog/artykul/1814/candida-drodyca-cz-2-zasady-leczenia-candida-drodakw

Część 3 - Dieta przeciw drożdżakom (co jeść, czego unikać , suplementy)

http://izla.pl/blog/artykul/1815/candida-drodyca-cz-3-dieta-przeciw-drodzakom-co-je-czego-unika-suplementy

Część 4 - Ogólno ustrojowa terapia ( jod, boraks, mms, piołun, La pacho, liść oliwny)

http://izla.pl/blog/artykul/1817/candida-drodyca-cz-4-oglno-ustrojowa-terapia-jod-li-oliwny-poun-mms-boraks

Część 5 - Oczyszczanie jelit (czosnek, babka płesznik, probiotyki, oxygen, inulina, woda jonizowana)

http://izla.pl/blog/artykul/1818/candida-drodyca-cz-5-oczyszczanie-jelit-czosnek-babka-pesznik-probiotyki-oxygen-innulina-woda-jonizowana

Część 6 - Środki pomocnicze (nafta, olejek terpentynowy,olej kokosowy, srebro koloidalne, woda utleniona, zapper, urynoterapia)

http://izla.pl/blog/artykul/1819/candia-drodyca-cz-6-rodki-pomocnicze-nafta-olejek-terpentynowy-olej-kokosowy-srebro-koloidalne-woda-utleniona-zapper-urynoterapia

Część 7 - Inne problemy grzybiczne ( paznokcie , skóra, usta, narządy płciowe, Protokół Cutlera, enzymy)

http://izla.pl/blog/artykul/1820/candia-drodyca-cz-7-inne-problemy-grzybiczne-paznokcie-skra-usta-narzdy-pciowe-protok-cutlera-enzymy

Źródła:

Walter Last - Jak wyleczyć się z drożdżaków<< poprzedni artykuł następny artykuł >>

Dodawanie komentarzy do wpisu możliwe po zarejestrowaniu i zalogowaniu.

izla.pl 2015-17
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie treści i zdjęć bez zgody autorki zabronione.