Diety Przyroda i zwierzęta Zdrowie w praktyce Przepisy Lifestyle Dziecko/Ciąża Rak/Nowotór/Guz Podróże Pasożyty

Ostatnio zrobiło się dość głośno na temat usuwania wypełnień amalgatowych. Dość sporo artykułów można znaleźć w internecie jednak trudno jest znaleźć informacje jak powinno się to robić.

Amalgamaty zatruwają organizm rtęcią, mogą powodować choroby autoimmunologiczne jak stwardnienie rozsiane. Ogólnie jest przyjęte w świecie naturopatów jak posiadasz tego typu wypełnienia usuń je natychmiast.

"Wypełnienia amalgatowe ogromnie podwyższają ryzyko nie tylko choroby nowotworowej oraz miażdżycy, ale i Alzhaimera, reumatyzmu, chorób układu nerwowego, autyzmu u dzieci i wielu innych. Amalgamat to stop, w którym 50% stanowi rtęć, 35% srebro, 9% cyna 3% miedź. Rtęć podobnie jak fluor , jedna z najcięższych trucizn znanych w przyrodzie, staje się stukrotnie bardziej tokosyczna z chwilą kontaktu z bakteriami znajdującymi się w jamie ustnej (metylo rtęć), co m.in. zauważyli przedstawiciele ministerstwa zdrowia z Niemiec: "Plomby tego rodzaju powinny być traktowane z punktu widzenia medycyny jako ryzyko dla zdrowia".

...Oprócz niszczenia mięśnia sercowego rtęć powoduje "degenerację kłębuszków nerwowych (ganglia), szczególnie tych usytuowanych w pobliżu gruczołu krokowego , przez co jest jednym z głównych sprawców procesu powstawania raka.

Bezsprzecznie udowodniony jest związek pomiędzy akumulacją w organizmie rtęci a bezpłodnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn."

Osoby z wypełnieniami amalgatowymi kierowane są do biologicznych dentystów. W Polsce o ile wiem nie ma osób specjalizujących się w usuwaniu amalgamatów w sensie usunięcia wypełnienia  i zastosowania protokołu witaminowo mineralny. W Polsce jedynie czasem można spotkać się z biologicznym leczeniem miazgi, ozębnej i okostnej zębów wodorotlenkiem wapnia i tyle.

Jeżeli się mylę proszę o namiary do polskiego dentysty biologicznego.

Osoba , która chciałaby je usunąć nie wie co robić bo jak pójdzie do zwykłego dentysty to nie wiadomo czy sobie bardziej zaszkodzi niż gdyby ich nie usuwała.
Poza tym w Polsce niestety nie znajdziemy naturopatów , bo każdy który się ujawnia jest linczowany przez alopatyczne środowisko.

Jedynym ratunkiem jest internet i książki, ale trzeba wiedzieć gdzie szukać i co czytać:)

Jak przebiega proces usuwania wypełnień amalgatowych w Polsce:

"Ponieważ amalgamaty mają dużo negatywnych cech i zawierają toksyczną rtęć nie spotyka się, aby w gabinetach dentystycznych nie wykonujących świadczeń w ramach publicznego ubezpieczenia zdrowotnego (refundowanego przez rząd) dentyści proponowali zastosowanie tego typu plomb.

Bezpieczna wymiana amalgamatów / srebrnych plomb na białe wypełnienia.
Ze względu na to, że amalgamaty nie mają obecnie żadnych istotnych leczniczych dla zęba właściwości wymienia się je na wypełnienia białe / kompozytowe, które nie są toksyczne dla organizmu.

Ząb, w którym ma zostać wymienione wypełnienie amalgamatowe na wypełnienie białe zostaje oczyszczony z osadu i płytki nazębnej. Po odpowiednim znieczuleniu, ząb zostaje odizolowany od środowiska jamy ustnej, a dentysta diamentowym wiertłem oczyszcza ząb z amalgamatu.

Wszystkie resztki amalgamatu zostają zassane do systemu ssącego unitu i tam są oddzielone od pozostałych resztek przez tzw. separator amalgamatu, po czym wędrują do specjalnego zbiornika, który po zapełnieniu utylizowany jest przez specjalistów."

                                            

 

Wymiana plomb protokół wg dr Józefa Kropa
Dentyści przeszkoleni w wymianie plomb amalgamatowych z reguły dysponują bardzo dobrymi metodami ochrony mechanicznej (ślino- chron, maska ochronna, tlen, jonizator usuwający opary rtęci).

Wymiana plomb amalgamatowych wymaga również intensywnego uzupełniania witaminowych składników diety w celu uchronienia pacjentów przed ponownym zatruciem rtęcią podczas zabiegów stomatologicznych. Przed wymianą plomb amalgamatowych można dokonać oceny tolerancji pacjenta na materiały dentystyczne, które mają zostać u niego zastosowane. Zaleca się stosowanie dodatkowej ochrony biologicznej ~ żywieniowej.


Nigdy nie należy wymieniać plomb amalgamatowych tuż przed lub w trakcie ciąży i w trakcie karmienia piersią.

Etap I    -4 tygodnie przed wymianą plomb amalgamatowych należy podać:
1.  witaminę C - 1 gram 3 razy dziennie (należy przerwać zażywanie na 24 godziny przed zabiegiem stomatologicznym, jeśli planowane jest użycie środków znieczulających),
2.    witaminę B kompleks o dużej mocy - 1 kapsułka dwa razy dziennie,
3.    preparat zawierający pierwiastki śladowe o szerokim spektrum działania - 1-2 kapsułki, 3 razy dziennie,
4.    selen w postaci płynnego preparatu - 1 łyżeczka, przyjmowana dwa razy dziennie, lub 1 kapsułka 200 mcg, dwa razy dziennie,
5.    metioninę - 500 mg i taurynę - 500 mg, 3 razy dziennie,
6.    N-acetylocysteinę  (NAC) - 500 mg, dwa razy dziennie, lub glutation 100-200 mg, - 1 kapsułka, dwa razy dziennie,
7.    kwas liponowy - 100 mg, dwa razy dziennie,
8.    w tym czasie stosujemy dietę wysokobiałkową.

Etap II   —    20 minut przed usunięciem plomby amalgamatowej należy zażyć
750 mg aktywowanego węgla (carbo medicinalis).

Etap III -    w dniu zabiegu oraz przez trzy dni po nim, należy kontynuować leczenie opisane w Etapie I z następującymi zmianami:
1.    zwiększyć dawkę witaminy C do 2 gramów, podawanych 3 razy dziennie (niektórzy stomatolodzy podają witaminę C w kroplówce podczas zabiegu),
2.    zażywać preparat czosnkowy - 3-4 kapsułki, przyjmowane 3 razy dziennie, albo jeść dużo czosnku,
3.    jeść soczewicę (w zupie lub sałatce) - 3 razy dziennie,
4.    powtarzać procedurę 2, 3, 4, 5, 6 i 7 z Etapu I,
5.    w czwartym dniu przerwać zażywanie preparatu czosnku i jedzenie potraw z soczewicą, lub zmniejszyć dawkę,
6.    w ósmym dniu po zabiegu należy wrócić do Etapu I i kontynuować postępowanie przez 2-3 tygodnie.

Jeżeli planowany jest następny zabieg wymiany plomby amalgamatowej w trakcie tego okresu, trzeba rozpocząć ponownie leczenie od Etapu I i kontynuować do Etapu III.

Powyższe procedury postępowania należy powtarzać za każdym razem, kiedy dokonujemy wymiany plomby amalgamatowej.
Pacjenci, którzy nie tolerują doustnego podawania preparatów witaminowych mogą otrzymywać je drogą dożylną, po ustaleniu, że nie są nadwrażliwi na którykolwiek ze składników. Witamina C oraz
DMPS (Dimercaptopropane-1-sulfonic acid), substancje chelatująca głównie rtęć, mogą być podawane dożylnie natychmiast po zabiegu stomatologicznym.
Pacjenci z chemiczną nadwrażliwością oraz pacjenci osłabieni nie powinni planować wymiany więcej niż dwóch plomb amalgamatowych podczas jednej wizyty u stomatologa. W ich przypadku konieczny
może być dłuższy odstęp miedzy zabiegami (ponad miesiąc).
Po wymianie ostatniej plomby z amalgamatu najlepiej, by pacjent poddał się chelacyjnemu testowi prowokacji na obecność rtęci i innych metali ciężkich. Jeśli wynik testu jest dodatni, wskazane
jest przeprowadzenie leczenia chelacją.

 

źródła:

http://implantis.com.pl

"Od lekarza do grabarza" Jerzy Maslanky

Ratujmy się - Elementarz medycyny ekologicznej - dr Józef Krop

 << poprzedni artykuł następny artykuł >>

Dodawanie komentarzy do wpisu możliwe po zarejestrowaniu i zalogowaniu.

izla.pl 2015-17
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie treści i zdjęć bez zgody autorki zabronione.