Diety Przyroda i zwierzęta Zdrowie w praktyce Przepisy Lifestyle Dziecko/Ciąża Rak/Nowotór/Guz Podróże Pasożyty

Wybór odpowiedniej żywność stanie się katalizatorem procesu, który uleczy twoje ciało.

Zdrowie, długowieczność i idealna waga to wynik diety obfitującej w warzywa zielono listne oraz inne kolorowe warzywa, owoce, rośliny strączkowe, orzechy , pestki i nasiona. Wartościowe pod względem odżywczym produkty sprawią, że poczujesz się syty i zniechęcą cię do podejmowania niezdrowych wyborów żywieniowych. Poprawia funkcjonowanie twoich jelit i żołądka dzięki korzystnej florze bakteryjnej, dostarczą układowi immunologicznemu potrzebnych przeciwutleniaczy i fito związków oraz przywrócą korzystną równowagę hormonalną, dzięki której pozbędziesz się nadmiaru tkanki tłuszczowej i ochronisz przed rakiem.

Zachęcam cię do jedzenia obfitych sałatek zawierających pomidory, cebulę surowe i gotowane warzywa zielono listne oraz gotowane grzyby. Duże porcje pożywienia o wysokiej gęstości odżywczej skutecznie stłumią twój apetyt na niezdrowe produkty wysokokaloryczne. Nie tylko zaczniesz wyglądać i czuć się świetnie, ale też zapobiegniesz schorzeniom serca, nowotworom, oraz innym śmiertelnym chorobom.  

 

Jeżeli masz problemy ze zjedzeniem dużej ilości zielonych warzyw możesz dla odmiany zrobić sobie z nimi sok, koktajl łącząc warzywa zielono listne np z owocami. Pamiętaj jeśli masz możliwość wybieraj produkty organiczne czyli BIO , pamiętaj także o parszywej 12 warzyw i owoców i te zawsze wybieraj jako organiczne.

  

Codziennie spożywaj dużą sałatkę w ramach dania głównego

Każdego dnia zjadaj co najmniej pół szklanki , a najlepiej jedną szklankę roślin strączkowych

Codziennie jedz podwójną porcję zielonych warzyw gotowanych na parze

Włącz do codziennej diety surowe orzechy, pestki, nasiona - kobiety najmniej 30g, mężczyźni co najmniej 40g, ale nie więcej niż 90g

Zjadaj każdego dnia grzyby i rośliny czosnkowate Jedz co najmniej 3 porcje świeżych owoców dziennie  

 

Uproszczone menu diety nutritariańskiej:

Śniadanie:

Nienaruszone ziarna np: płatki owsiane (tradycyjne nie błyskawiczne) z mlekiem roślinnym i dodatkiem mielonego siemienia lnianego, konopi siewnych lub nasion chia

albo

kromka chleba w 100% pełnoziarnistego z masłem z surowych orzechów i bananem.

Porcja świeżych lub mrożonych owoców.

Obiad:

Duża sałatka z dresingiem na bazie orzechów, pestek lub nasion .

Miska zupy warzywnej z roślinami strączkowymi.

Jeden świeży owoc.

Kolacja:

Sałatka lub surowe warzywa z dipem na bazie fasoli, orzechów lub warzyw.

Proste danie główne z ugotowanych warzyw. Powinno ono zawierać zielone warzywa, jak również te w innych kolorach np: pomidory, bakłażany, cebulę, grzyby, kalafior czy paprykę.

Dobrym pomysłem na wieczorny posiłek będą ugotowane na parze lub duszone bez tłuszczu zielone warzywa, serwowane z pełnoziarnistym czarnym lub dzikiem ryżu albo makaronie z fasoli lub dyni.

Możesz również skusić się na burgery z fasolą, grzybami i chili z tofu/tempehem albo podsmażony na wodzie jarmuż z grzybami cebulą i roślinami strączkowymi.

Jest tez opcja dla miłośników mięsa i produktów odzwierzęcych  nie jestem jednak zwolenniczką mięsa, ale jak ktoś musi to:

Jedz maksymalnie około 40g produktów odzwierzęcych dziennie (kobiety ) lub 70g (mężczyźni) jako dodatek poprawiający smak potraw. Jednego dnia możesz zjeść 70g produktów odzwierzęcych (kobiety), lub 100g dla mężczyzn ale następnego dnia stosuj dietę ściśle wegańską, tak żeby tygodniowe spożycie nie przekroczyło dla kobiet 300g i 450g dla mężczyzn

Jeśli zdecydujesz się na większą porcję 140-200g jedz ją tylko raz na tydzień lub rzadziej, tylko dzięki takim ograniczeniu zminimalizujesz negatywny wpływ IGF-1 na swoje zdrowie

Dla przypomnienia podwyższenie stężenia  czynnika IGF-1 we krwi sprzyja rozwojowi raka.

Jeżeli twój poziom IGF-1 z krwi przekracza 150ng/ml rozważ znaczne ograniczenie lub całkowitą eliminację produktów odzwierzęcych z diety i zacznij unikać spożywania słodyczy. Dotyczy to również skoncentrowanego białka sojowego czyli przetworzonej soi.  

 

Źródła:

Jeść by żyć Dr Fuhrman

Superodporność  Dr Fuhrman

Koniec z dietami Dr Fuhrman<< poprzedni artykuł następny artykuł >>

Dodawanie komentarzy do wpisu możliwe po zarejestrowaniu i zalogowaniu.

izla.pl 2015-17
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie treści i zdjęć bez zgody autorki zabronione.