Diety Przyroda i zwierzęta Zdrowie w praktyce Przepisy Lifestyle Dziecko/Ciąża Rak/Nowotór/Guz Podróże Pasożyty

 Ostatnio sporo pisze się na blogach o niedoborach witaminowo-pierwiastkowych. Opisywane się witaminy, minerały ich wpływ na zdrowie. Informacje przydatne w naszych jałowych czasach , ale aby zdiagnozować niedobory moim zdaniem, powinno zrobić jonogram z krwi plus witaminy choć bardziej jestem za APW czyli Analizą Pierwiastkową Włosa. Dodatkowo ważne witaminy dla organizmu jak D, B (kwas foliowy)

Można także zrobić aminogram czyli oznaczyć poziom aminokwasów. Aminokwasy wpływają na skórę, paznokcie i włosy i nie tylko.

W internecie reklamują się najbardziej 2 firmy Life Line Diag oraz Biomol-Med.

Koszt nie mały bo przy analizie i opisie od 300- 350 zł przy większej ilości osób LifeLine z 350zł proponuje 300zł przy 4 osobach, natomiast Biomol z 300zł, możemy zapłacić 270zł czyli 30zł mniej.

Wiele osób ma różne dolegliwości czyta symptomy niedoborów i próbuje ustalić jaka witamina bądź minerał jest za to odpowiedzialny.

Mam skurcze mięśni to chyba magnez więc bierzemy magnez , ale skurcze nadal są. Więc próbujemy dalej szukać zamiast sprawdzić. Za skurcze mięśni odpowiedzialny jest brak magnezu lub potasu lub żelaza lub witaminy D, czy nawet witaminy z grupy B. Każdy z nas jest inny biologicznie , różne mamy potrzeby pierwiastkowo-witaminowe.

Stosując techniki na chybił trafi do tego biorąc jedną czy 2 witaminy, bądź pierwiastki można sobie zrobić krzywdę i na przykład przedobrzyć.

Musimy pamiętać, że witaminy i pierwiastki współpracują ze sobą , czasem wystarczy uzupełnić 2-3 witaminy i jest kolosalna różnica w samopoczuciu.

Jonogram - badanie z kwi w stosunku do APW metoda tania, nawet refundowana, ale niedokładna.

Kiedy wykonujemy jonogram?

Jonogram jest jednym z podstawowych badań, wykonywanym często w ramach ogólnej oceny stanu zdrowia – zlecany bywa więc razem z takimi testami jak morfologia krwi obwodowej i badanie ogólne moczu.

Ponadto wskazany jest w każdym przypadku diagnostyki zaburzeń, które mogą wpływać na poziom elektrolitów lub wynikać z zachwiania ich równowagi. Znana jest ogromna ilość chorób, w których przebiegu obserwuje się zmiany stężeń elektrolitów – prowadzą do nich np. choroby nerek, układu oddechowego, układu hormonalnego (np. zmiany stężenia wapnia w chorobach przytarczyc), różnego rodzaju choroby metaboliczne oraz wszelkie inne stany przebiegające z zaburzeniami równowagi kwasowo-zasadowej i wodno-elektrolitowej. Do objawów zaburzeń w zakresie poszczególnych elektrolitów należą:

    Sód – ponieważ jest głównym elektrolitem „pociągającym” za sobą wodę, wahania jego stężenia będą objawiać się przede wszystkim nieprawidłowościami równowagi płynowej – np. wysokim lub niskim ciśnieniem krwi, przewodnieniem, odwodnieniem, obrzękami. Do innych objawów podwyższonego stężenia (hipernatremii) należą m.in. nasilone pragnienie, zmniejszona ilość moczu, drżenie mięśni, niepokój, mogą wystąpić również drgawki, natomiast obniżenie poniżej wartości prawidłowych (hiponatremia) przejawia się np. dezorientacją, osłabieniem, sennością, czy zaburzeniami świadomości, ze śpiączką włącznie. Powolne zmiany stężenia sodu mogą nie dawać objawów.


    Potaspodwyższenie poziomu potasu (hiperkaliemia) może objawiać się szybszym męczeniem się mięśni, osłabieniem, paraliżami, niemiarowością i innymi zaburzeniami pracy serca i nudnościami. Jego niedobór natomiast (hipokaliemia) powodować może osłabienie, poczucie zmęczenia, kurcze mięśni, zaparcia. Podobnie jak w przypadku sodu, nasilenie objawów zależy od stopnia zaburzenia.


    Chlor – zaburzenia jego stężenia (hiper- i hipochloremia) rzadko dają zauważalne objawy, chyba że są bardzo nasilone. Często współistnieją z zaburzeniami w zakresie sodu. Stany szczególnie silnie wpływające na zawartość chloru w osoczu to wymioty, biegunki, pocenie i inne sytuacje prowadzące do dużej utraty płynów.


    Wapń – łagodny wzrost poziomu wapnia (hiperkalcemia) nie daje zwykle objawów. W bardziej nasilonych przypadkach mogą pojawić się takie symptomy jak osłabienie mięśni, zmęczenie, zaparcia, nudności i wymioty, utrata apetytu, silne pragnienie, częste oddawanie moczu, ból brzucha, bóle mięśni i stawów, zmiany nastroju, czy dezorientacja. Objawami obniżenia stężenia wapnia (hipokalcemii) mogą być np. skurcze mięśni (tzw. tężyczka) i mrowienie w okolicy jamy ustnej i palców, wybroczyny na skórze, mogą również pojawić się zagrażające życiu arytmie i skurcz krtani.


    Magnez – wczesne objawy niedoboru magnezu (hipomagnezemii) są podobne jak w przypadku pozostałych jonów – należą do nich utrata apetytu, nudności i wymioty, uczucie zmęczenia i osłabienia. Bardziej nasilone stany prowadzić mogą od drętwienia, mrowienia, kurczów mięśni, aż do zmian osobowości, zaburzeń rytmu serca i skurczu tętnic wieńcowych (który może prowadzić do niedokrwienia serca). Silna hipomagnezemia, w wyniku zaburzenia równowagi mineralnej, może powodować powstawanie objawów niedoboru pozostałych jonów – głównie hipokalcemii i hipokaliemii. Objawy podwyższonego poziomu magnezu (hipermagnezemii) pojawiają się dopiero przy dużym przekroczeniu normy (zwykle przy stężeniu powyżej 1,75 mmol/l). Pojawić się może obniżone ciśnienie krwi, nudności i wymioty, zarumienienie twarzy, zatrzymanie moczu, niedrożność jelit, depresja i ospałość. Do objawów jeszcze poważniejszej hipermagnezemii należą osłabienie mięśni, trudności w oddychaniu, bardzo silne obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, niemiarowy rytm serca i ostatecznie zatrzymanie akcji serca.


    Fosforany łagodne obniżenie stężenia fosforanów (hipofosfatemia) nie daje zwykle objawów. Bardziej nasilone lub przewlekłe stany mogą objawiać się bólem kości i innymi zaburzeniami układu kostnego, osłabieniem i bólem mięśni i zaburzeniami stanu psychicznego. Podwyższenie poziomu fosforanów (hiperfosfatemia) jest często bezobjawowe, jednak ze względu na wpływ na gospodarkę wapniową, objawiać się może podobnie jak hipokalcemia. Pojawiają się również bóle kości i stawów, świąd i wysypka. Znacznie częściej na czoło wysuwają się jednak objawy choroby powodującej wahania w poziomie fosforanów. Często zdarza się, że przyczyną jest nieprawidłowa praca nerek i zespół mocznicowy, pacjenci zgłaszają więc łatwe męczenie się, brak tchu, nudności i brak apetytu, wymioty oraz trudności ze spaniem. W przypadku nagłego podwyższenia stężenia fosforanów obserwujemy obniżenie ciśnienia krwi i objawy hipokalcemii.

Wystąpienie wymienionych objawów jest wskazaniem do wykonania jonogramu.

Jeżeli już zdecydujemy się wykonać jonogram do którego wystarczy pobranie krwi warto również do badania dodać zbadanie poziomu kilku istotnych witamin jak D, B12, kwas foliowy oraz pierwiastek jod , krzem, selen, bor, siarkę, molibden , miedź, cynk.

Analiza Pierwiastkowa Włosa

Jeżeli zdecydujemy się na droższe badanie to dobrze wykonać jest  Analizę Pierwiastkowa Włosa.

Oprócz ważnych i podstawowych pierwiastków życiowych badana jest zawartość toksycznych metali we włosach min.  kadm, ołów, glin, arsen, rtęć.

Przy wyborze firmy kierujmy się ilością analizowanych pierwiastków firma Biopol analizuje 29 pierwiastków wraz z toksycznymi.  24 biopierwiastki: wapń, sód, potas, fosfor, cynk, magnez, żelazo, miedź, molibden, kobalt, chrom, lit, stront, nikiel, mangan, selen, wanad, bor, bar, siarka, srebro, krzem, jod, cyna oraz 5 pierwiastków toksycznych: arsen, rtęć, glin, kadm, ołów.

Firma LifeLine 28 pierwiastków (rok temu 23). Na stronie niestety nie dowiemy się jakich i nie znajdziemy przykładowego raportu.

Dowiedzmy się także jak wygląda raport z Analizy i co w nim jest, czy jest on czytelny dla nas.

W raporcie możemy także otrzymać zalecenia dietetyczne. Z tym byłabym ostrożna, ponieważ propozycja kanapki z kiełbasą czy nóżek w galarecie uważam, że nie jest dobrym zaleceniem:)

Metoda ta jest świetna jeżeli chodzi o dzieci, nie wymaga traumatycznego przeżycia jakim jest pobieranie krwi. Wystarczy przy wizycie u fryzjera lub samemu odciąć pasmo włosów przy skórze i wysłać do analizy. Mamy mogą być zdziwione niedoborami, a po suplementacji i zmianie żywienia, także zaskoczone jak z niejadka i śpiocha dziecko odzyskuje apetyt i robi się aktywne i to nie z powodu kolorowych napoi czy słodyczy.

Dziecko z objawami ADHD, źle uczące się, po suplementacji staje się skupione i spokojne.

Jeżeli z jakiś względów nie można dostarczyć włosów z głowy, bo np ich się nie ma, można dostarczyć włosy łonowe, z klatki piersiowej , ale musi ich być pokaźna ilość czyli 20-30g, taką ilość również potrzebujemy z głowy.

Analizę pierwiastkową włosa gorąco polecam to świetna inwestycja w siebie, zamiast kolejnych drogich perfum, kolejnej torebki czy butów;)

Po opłaceniu przelewem otrzymujemy pocztą w dużej kopercie zestaw APW woreczek na włosy ankietę do wypełnienia i kopertę zwrotną z opłaconym nadaniem.

 

Po 2-3 tygodniach otrzymujemy mailem i smsem , wiadomość z kodem. Na stronie LifeLine wpisujemy kod i otrzymujemy kilkanaście stron z Analizą Pierwiastkową , możemy ją sobie wydrukować.

W tym roku zamierzam przeprowadzić analizę w Biomolu ze względu na bogatszą ofertę.

Wynik znajomej robiony w Biomolu

Bardzo duże niedoboru 11 pierwiastków, podkreślam badanie z krwi niektórych z nich było w normie , natomiast analiza z włosa z miesiąca ukazała poważne niedobory.

Zalecenia suplementacyjne mamy dwa Program odżywczy i prewencyjny

Dostajemy także dietę z przepisami oraz analizę metabolizmu i informacje o pracy nadnerczy oraz trawieniu.

Na stronie Biomolu możemy obejrzeć przykładowe opracowanie całej analizy pierwiastkowej z włosa 34 strony .

Polecam.

 

Aminogram HPCL

Badanie można wykonać w danej placówce wpisz tylko swoje miasto

http://diag.pl/katalogi/badanie/inne/aminogram-hplc/

Oznaczenie wolnych aminokwasów jest niezbędne w diagnostyce oraz leczeniu wrodzonych wad metabolizmu. Oznaczane aminokwasy: Kwas asparaginowy, kwas glutaminowy, hydroksyprolina, seryna, asparagina, glicyna, glutamina, tauryna, histydyna, citrulina, treonina, alanina, arginina, prolina, 1-metylohistydyna, kwas alfa-aminomasłowy, tyrozyna, walina, metionina, izoleucyna, leucyna, fenyloalanina, ornityna, lizyna.

Dlaczego robić Aminogram?

Fragment książki dr Ulricha Strunza "Ulecz siebie. Naturalne mechanizmy samouzdrawiania"

Gdy brakuje aminokwasów lub gdy jest ich niewystarczająca ilość, może dojść do niezliczonych stanów chorobowych. Niedobór aminokwasów często jest powodem wieloletnich mąk cielesnych, których łatwo można się pozbyć, trzeba tylko wiedzieć jak! Ale przeczytaj sam:
Od kiedy stosuję odżywki proteinowe wraz z aminokwasami w ampułkach, zniknął mój syndrom niespokojnych nóg (RLS)... I to po 22 latach katuszy. Być może to tylko mój organizm tak reaguje, ale życzyłabym sobie, żeby również Inni pacjenci z RLS spróbowali z aminokwasami.

Czy aminokwasy są nam potrzebne, koktajl proteinowy czytaj poniżej:

http://izla.pl/blog/artykul/1693

http://izla.pl/blog/artykul/1731

http://izla.pl/blog/artykul/1785


Według Niemieckiego Stowarzyszenia na rzecz RLS setki tysięcy ludzi zamieszkujących ten kraj cierpi na tę osobliwą chorobę: odczuwają oni ból, mrowienie, ciągnięcie oraz drżenie w swoich nogach i stopach, czasem nawet w rękach. Szczególnie w okresie spoczynku, czyli w nocy. Zaburzenia snu są z góry przesądzone.

...Pewnego dnia moją praktykę odwiedził pewien młody, wysportowany, na pierwszy rzut oka zdrowy mężczyzna. I skarży się: jego żona jest zdrowa, a nie mogą mieć dzieci i to jego wina. Ma on bowiem tylko 3 miliony plemników w mililitrze spermy. Czy mógłbym mu pomóc? Znasz odpowiedź: oczywiście. I wtedy miałem proste wyobrażenie tego, że ciało, a wraz z nim również produkcja spermy, wróci do normy, gdy cząsteczki zaczną się w dużej mierze zgadzać. A kilka tych substancji możemy przecież zmierzyć. I tak właśnie zrobiliśmy. Bezsprzecznie decydujący był znów aminogram. Niezbędne aminokwasy. Jeszcze nigdy nie widziałem tak wybrakowanego i złego aminogramu. No tak. Liczby leżały na stole, pacjent już wszystko zrozumiał i zmienił to, co trzeba było. Później otrzymałem taką oto wiadomość:
Inaczej się odżywiałem, brałem suplementy diety. Po czym liczba plemników z 3 milionów wzrosła najpierw do 800 milionów, a teraz nawet do miliarda plemników na mililitr.
Miliard! Takiego wyniku nawet ja się nie spodziewałem. Ale znów się czegoś uczymy: natura wcale nie zadziwia nas cudami. Kieruje się prostym regułami, których sporą cześć jesteśmy nawet w stanie pojąć.

 

Na pewno Aminogram powinni zrobić weganie, wegetarianie, witarianie, te osoby które nie jedzą mięsa. Osoby jedzące mięso i produkty zwierzęce, też nie mają pewności że dostarczają komplet aminokwasów, tym bardziej, że wszystko pieczemy, smażymy i gotujemy.

 

 

Źródła:

wylecz.to.pl

Ulrich Strunz "Ulecz siebie. Naturalne mechanizmy samouzdrawiania"

http://biomol.pl/

https://www.lifelinediag.eu/

 << poprzedni artykuł następny artykuł >>

Dodawanie komentarzy do wpisu możliwe po zarejestrowaniu i zalogowaniu.

izla.pl 2015-17
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie treści i zdjęć bez zgody autorki zabronione.