Diety Przyroda i zwierzęta Zdrowie w praktyce Przepisy Lifestyle Dziecko/Ciąża Rak/Nowotór/Guz Podróże Pasożyty

Która z nas nie marzy o długich gęstych włosach... Obecnie jest wiele dostępnych technik przedłużania i zagęszczania włosów. Jedne są lepsze drugie gorsze , tańsze, droższe. Na którą metodę się zdecydować?

Najbezpieczniejszą formą przedłużania i zagęszczania włosów obecnie jest technika taśmowa, zwana też kanapkową czy tape on/off. Na czym polega ta metoda?

Otrzymujemy pasma włosów szerokości 4cm na sylikonowych taśmach. Na włosach przyklejone są taśmy z dwustronnym  klejem. Włosy mogą mieć różną długość 30, 40cm choć najczęściej to 50cm.

Włosy można zamówić w internecie, ale trzeba znaleźć sklep z dobrymi jakościowo włosami. Możemy zdecydować się na taki zabieg w salonie fryzjerskim, ale wtedy fryzjer do ceny włosów dolicza sobie prowizję, no chyba ze mamy zaprzyjaźnioną fryzjerkę:) Takie rozwiązanie jest najbardziej opłacalne:)

Ja polecam włosy firmy Rapunzel, są bardzo dobrej jakości, w dużej palecie kolorystycznej. Najlepiej kupić włosy naturalne.

https://www.rapunzelofsweden.pl/?exp=1&utm_expid=108774235-36.nJ141PmbRXqI0GgIq9Xspg.1&gclid=CM3K_bzv89ACFUqLsgodD-II5Q&utm_referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.pl%2F

Koszt dobrych jakościowo włosów to (za 4 kanapki czyli 8 pasm) ok 300zł, o dł 50cm. Ponieważ potrzebujemy 2-3 opakowania koszt wyniesie ok 900zł.

Jeżeli masz mało włosów na głowie dla efektu naturalnego wystarczą 2 opakowania.

Założenie włosów z wymodelowaniem to koszt np w moim mieście 600zł! Rozbój w biały dzień. Odświeżenie czyli podniesienie kanapek zawierające, ściągniecie ich poprzez Remover czyli płyn, który rozszczelni klej na pasmach, oczyszczenie taśm z resztek starej taśmy , umycie włosów i przyklejenie nowych dwustronnych taśm oraz założenie nowych kanapek na włosy to koszt niemały 400zł. Czyli mówiąc ogólnie odświeżenie co 3 tygodnie 400zł.

Taśmy można kupić na metry lub przycięte do taśmy sylikonowej

                             

Jeżeli robimy to w domowym zaciszu z zaprzyjaźnioną fryzjerką, która wie jak założyć kanapki, wtedy koszt ogranicza się do kosztu kupna Removeru - 30ml za 30-40zł i lub oryginalnego 100ml za 139zł  i taśmy dwustronnej koszt 30-50zł , czyli różnica kolosalna.

                            

Schemat zakładania włosów 13 kanapek czyli 26 pasma. Jest to dość sporo wystarczy już ilość 7 kanapek czyli 14 pasm, aby uzyskać zadowalający efekt.

Potrzebny sprzęt do zakładania włosów to grzebyk ze szpikulcem do dokładnego oddzielania pasm włosów i szczotka

                      

 

zakładanie pasm

 

Efekt po założeniu

           

Na co należy zwrócić uwagę w metodzie tape on/off:

Przy zakładaniu kanapek dokładnie dopasuj ilość i szerokość pasma swoich włosów do przyklejanej taśmy, inaczej wczepią ci się pobliskie włosy i będą trudność w czesaniu włosów oraz możliwość powyrywania ich.

Włosy muszą być umyte bez odżywki, inaczej kanapki będą się ześlizgiwać. Lub odżywkę należy nakładać omijając czubek głowy.

Przy zakładaniu kanapek, należy je zakładać blisko skóry, ale nie za blisko, ponieważ kanapka musi swobodnie się poruszać przy skórze, inaczej taśmy mogą podrażnić skórę głowy, będą ranki.

Często czesać włosy, najlepsza szczotka to Tangle Teezer. Do mycia używać delikatnych szamponów i odżywek.

Po założeniu włosy myć dopiero po 48 godzinach, żeby taśmy dobrze związały.

Nowe włosy są smarowane preparatem, który np w przypadku włosów prostych utrzymuje je bez możliwości falowania, ciężko takie włosy jest kręcić. Dlatego po 48 godzinach warto umyć włosy z impregnatu, może on wywołać podrażnienie, alergię czy ranki na skórze głowy. Po takim umyciu włosy lekko się falują są miękkie i podatne na kręcenie czy prostowanie.

Z czasem włosy się kołtunią, ponieważ nie są to nasze włosy, więc pozbawione są dopływu substancji odżywczych, dlatego ważne jest olejowanie (ale nie przy skórze głowy) i odżywka, oraz codzienne kilkukrotne czesanie.

Po zdjęciu włosów można je przesmarować olejem kokosowym extra virgin, olej bardzo ładnie je odżywi, a następnie umyć w delikatnym szamponie 2 razy. Włosy po takim odświeżeniu są gotowe do ponownego założenia oczywiście po naklejeniu taśm.

Włosy możesz spinać w kitkę , warkocze itp taśm nie widać.

Jest to obecnie najbezpieczniejsza metoda lecz kosztowna i mało trwała, często trzeba przesuwać kanapki co 3 tygodnie. Po ściągnięciu kanapek trochę zgubisz własnych włosów, ponieważ poprzyklejają się do taśmy , ale nie ma tak drastycznego ubytku jak przy innym zagęszczaniu włosów np tulejkach.

Co najważniejsze, śpisz w takich włosach komfortowo. Początkowo musisz przyzwyczaić się do tego, iż masz coś przyczepione do skóry głowy, ale następuje to bardzo szybko. Wiadomo i więcej kanapek i dłuższe włosy tym większy ciężar włosów i ewentualny dyskomfort ciągnięcia skóry. Właśnie z tego względu, nie należy przesadzać z ilością kanapek.

Bardzo dobre rezultaty daje również płukanie włosów po umyciu i odżywce w occie jabłkowym, skóra głowy się tak nie przetłuszcza a włosy są lśniące.

Przy ściąganiu Removerem włosy będą tłuste, ponieważ środki te zazwyczaj mają lanolinę.

 

                                    

Odrosty po założeniu taśm.

Odrosty powinny być max 1-1,5cm, większe odrosty to bardziej poplątane włosy i większy ubytek własnych włosów. Najlepiej podnosić kanapki  co 3- 4 tygodnie, w zależności od szybkości rośnięcia włosów.

Należy unikać wody chlorowanej czyli basenowej. Kanapki trzymają się nawet podczas upałów ponad 30 stopniowych.

Metoda godna polecenia:)

 

http://www.lacirera.com/ : unique hoodia

Zdjęcia własne i z Internetu.<< poprzedni artykuł następny artykuł >>

Dodawanie komentarzy do wpisu możliwe po zarejestrowaniu i zalogowaniu.

izla.pl 2015-17
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie treści i zdjęć bez zgody autorki zabronione.